banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Sex a jaro: Po zimě roste chuť!

25. března 2017

Sex a jaro: Po zimě roste chuť!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: chuť jaro láska sex Slunce hormony

preventan-mimiforum-banner

Lásce a sexu se na jaře daří. A může za to hlavně slunce a hormony. Ženy se více odhalují, mužům stoupá testosteron a všichni jsou nabiti energií a touhou. Po zimě zkrátka roste chuť na milování, a to u obou pohlaví.

Zima se konečně vzdává své vlády a nastává dlouho očekávané období – jaro. Příroda je v plném rozpuku a sluneční paprsky nás nabíjejí energií. Odkládáme bundy a kabáty a oblékáme tílka a krátké sukně. Na mnohé muže to působí jako afrodiziakum. A může to být jedním z důvodů, proč u nich vzrůstá chuť na sex.

Hlavní roli hrají hormony

Jakmile přijde jaro a ženy se začnou více odhalovat, začne řadě mužů stoupat produkce testosteronu. Ten je totiž přímo spojený s vizuálními podněty. Úměrně tomu u nich stoupá i sexuální touha a vzrušení. Není to ale jen testosteron, jehož hladina na jaře letí vzhůru. Dalším je melatonin. Je známý také jako spánkový hormon, jenže má ještě další funkci – je-li ho málo, lidé jsou méně sexuálně aktivní. Na jaře se však hladina zvýší a touha po milování je tady. Díky melatoninu se nám údajně »zapalují lýtka«.

Zajímavost MIMIFORUM:
Láska jako vzorec

Láska není podle expertů nic složitého – jen chemický vzorec – C8H11N. Nejde vlastně o nic jiného, než o jednoduchý hormon fenylethylamin, Ten je produkován septem limbického systému mozku v řídící centrále pocitů, tedy v části mozku zodpovědné za veškeré emoce. Je však obsažený i v některých potravinách, například v čokoládě. Pokud uvidíme pro nás přitažlivého partnera, vyvolá právě tento hormon pocit naprosté euforie. Proto se o něm někdy mluví jako o droze lásky. Podle odborníků je také tím, kdo u zamilovaných vyvolá onen známý přihlouplý úsměv.

Slunce pobízí k sexu

Jakmile na jaře vysvitnou sluneční paprsky, začnou svou roli hrát endorfiny a serotoniny, jejichž hladina v krvi také stoupá. Díky tomu máme lepší náladu, více energie, a s tím je samozřejmě spojena i chuť na sex a touha po intimním sblížení. Teplé počasí navíc přímo vybízí k milostným hrátkám v přírodě. To může řadu lidí povzbudit, protože se konečně vymaní ze zimního ložnicového stereotypu. Jaro zkrátka sexu přeje.

Zajímavost MIMIFORA:
Jaro přeje miminkům! sex-a-vztahy-sex-a-jaro-ii-sh-nahled

V březnu, dubnu a květnu jsou muži údajně nejplodnější a mají nejlepší sperma. A právě proto jde o nejvhodnější dobu na snažení se o miminko. Jenže Američané zjistili zajímavou věc – páry, které se intenzivně snažily o dítě, totiž podle nich přiznaly, že na jaře mají mnohem méně sexu, než jindy v roce. A to je chyba, protože jarní období je pro snažení se přímo ideální.

Text: ino
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa