vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Sex a jaro: Po zimě roste chuť!

25. března 2017

Sex a jaro: Po zimě roste chuť!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: chuť jaro láska sex Slunce hormony

preventan-mimiforum-banner

Lásce a sexu se na jaře daří. A může za to hlavně slunce a hormony. Ženy se více odhalují, mužům stoupá testosteron a všichni jsou nabiti energií a touhou. Po zimě zkrátka roste chuť na milování, a to u obou pohlaví.

Zima se konečně vzdává své vlády a nastává dlouho očekávané období – jaro. Příroda je v plném rozpuku a sluneční paprsky nás nabíjejí energií. Odkládáme bundy a kabáty a oblékáme tílka a krátké sukně. Na mnohé muže to působí jako afrodiziakum. A může to být jedním z důvodů, proč u nich vzrůstá chuť na sex.

Hlavní roli hrají hormony

Jakmile přijde jaro a ženy se začnou více odhalovat, začne řadě mužů stoupat produkce testosteronu. Ten je totiž přímo spojený s vizuálními podněty. Úměrně tomu u nich stoupá i sexuální touha a vzrušení. Není to ale jen testosteron, jehož hladina na jaře letí vzhůru. Dalším je melatonin. Je známý také jako spánkový hormon, jenže má ještě další funkci – je-li ho málo, lidé jsou méně sexuálně aktivní. Na jaře se však hladina zvýší a touha po milování je tady. Díky melatoninu se nám údajně »zapalují lýtka«.

Zajímavost MIMIFORUM:
Láska jako vzorec

Láska není podle expertů nic složitého – jen chemický vzorec – C8H11N. Nejde vlastně o nic jiného, než o jednoduchý hormon fenylethylamin, Ten je produkován septem limbického systému mozku v řídící centrále pocitů, tedy v části mozku zodpovědné za veškeré emoce. Je však obsažený i v některých potravinách, například v čokoládě. Pokud uvidíme pro nás přitažlivého partnera, vyvolá právě tento hormon pocit naprosté euforie. Proto se o něm někdy mluví jako o droze lásky. Podle odborníků je také tím, kdo u zamilovaných vyvolá onen známý přihlouplý úsměv.

Slunce pobízí k sexu

Jakmile na jaře vysvitnou sluneční paprsky, začnou svou roli hrát endorfiny a serotoniny, jejichž hladina v krvi také stoupá. Díky tomu máme lepší náladu, více energie, a s tím je samozřejmě spojena i chuť na sex a touha po intimním sblížení. Teplé počasí navíc přímo vybízí k milostným hrátkám v přírodě. To může řadu lidí povzbudit, protože se konečně vymaní ze zimního ložnicového stereotypu. Jaro zkrátka sexu přeje.

Zajímavost MIMIFORA:
Jaro přeje miminkům! sex-a-vztahy-sex-a-jaro-ii-sh-nahled

V březnu, dubnu a květnu jsou muži údajně nejplodnější a mají nejlepší sperma. A právě proto jde o nejvhodnější dobu na snažení se o miminko. Jenže Američané zjistili zajímavou věc – páry, které se intenzivně snažily o dítě, totiž podle nich přiznaly, že na jaře mají mnohem méně sexu, než jindy v roce. A to je chyba, protože jarní období je pro snažení se přímo ideální.

Text: ino
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse