vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Šetříme v novém roce: Tipy, jak na to

13. ledna 2014

Šetříme v novém roce: Tipy, jak na to

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: šetření úspora peníze finance rodina

preventan-mimiforum-banner

S novým rokem přicházejí také vyšší ceny. Jak šetřit a nedostat se do finančních problémů? Přinášíme několik osvědčených tipů, jak na to. 

Jak v novém roce ušetřit? Třeba tak, že si sepíšete výdaje, omezíte zbytečnosti a nakupovat budete chodit se seznamem. Přinášíme několik tipů, jak na to.

 

Sepsat si výdaje

Abyste zjistila, za co nejvíce utrácíte, sepisujte si všechny výdaje. Během měsíce přijdete na to, kam vaše peníze jdou a na čem můžete ušetřit. Odhalíte tak věci, které můžete omezit či vynechat. Díky tomuto jednoduchému kroku můžete uspořit nemálo peněz. Stačí, když si odpustíte všechny zbytečné výdaje a pokusíte se spořit na největších položkách, jako jsou potraviny. 

 

Nakupovat se seznamem tema-tydne-setrime-v-novem-roce-ii-sh-nahled

Nejvíce utratíte, pokud jezdíte na velké nákupy do supermarketů a nakupujete spoustu věcí, které nepotřebujete, ale jsou lákavé, neb jsou zrovna v akci. Chcete-li ušetřit, omezte návštěvy velkých obchodních center a běžte raději do malého obchodu – a se seznamem v ruce. Doma si promyslete, co nutně potřebujete, vše napište na papír a kupte jen to, co máte na seznamu.

 

Šetřit kovové mince

Pořiďte si domů pokladničku, ale takovou, která nejde klasicky otevřít, a dostanete se do ní jen pomocí otvíráku na konzervy. Do ní šetřete kovové mince, třeba deseti, dvaceti či padesátikoruny, které můžete v tu chvíli postrádat. Nezdá se to, ale pokud se do spoření zapojíte s partnerem oba, budete mít za pár měsíců příjemnou částku na přilepšení.

 

Vařit ze základních surovin

Nejlevnější možností, jak vařit, je využívat základní suroviny. Kupte si mouku, cukr, mléko, vejce a další základní věci a ty mějte vždy po ruce. Naopak z nákupů vynechejte všechny polotovary, které doma vlastně vůbec nepotřebujete. Máte-li čas a chuť, pak můžete zkusit péct vlastní chleba, buchty apod. I na tom se dá ušetřit.

 

Nakupovat v akcích

Některé potraviny se vyplatí kupovat v nejrůznějších akcích. Projděte si papírové letáky či si je najděte na internetu a sepište si, co by se vám mohlo hodit a na čem lze ušetřit. Máte-li tu možnost a více obchodů ve svém okolí, využijte jí. Na nákupy však opět choďte se seznamem a nekupujte víc, než potřebujete.

 

Využít domácí zdroje

Máte-li tu možnost, využijte maximálně domácí zdroje. Od rodičů či od známých můžete získat produkty ze zahrádky, které se dají v létě zmrazit či jinak zpracovat a v zimě vám ušetří finance. Bylinky si můžete vypěstovat sama na balkoně či na okně. Máte-li možnost, pronajměte si zahrádku a zeleninu si pěstujte sama. Ušetří vám to nemalé finance.

 

Plánovat jídelníček

O víkendu si sedněte a sepište si jídelníček na příští týden. Poté zjistěte, co máte doma za zásoby a napište, co je třeba ještě nakoupit. V obchodě opět nevybírejte nic navíc, jen to, co nutně potřebujete. Snažte se všechny suroviny maximálně zužitkovat. Kupte velké kuře, ze kterého upečte stehna, usmažíte prsní řízky a kosti se zbylým masem použijete na polévku a zbytek do rizota.

 

Text: ino

Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse