vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Šetříme ledviny. Tipy, jak na to

9. března 2015

Šetříme ledviny. Tipy, jak na to

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: ledviny pitný režim nemoc léky kouření

preventan-mimiforum-banner

Ledviny patří k životně důležitým orgánům. Pokud jim ale dáváme příliš zabrat a nešetříme je, může se to na nich neblaze projevit.   

UroMax Rapid

·    Doplněk stravy.
·    Unikátní trojkombinace přírodních látek (kanadská brusinka, medvědice lékařská, D-manóza).
·    Patentovaný extrakt z kanadských brusinek – PACranTM.

uromax-rapid

Doplněk stravy

Více ZDE!

Každý rok v první polovině března slavíme Světový den ledvin. Letos připadá na 12. 3. a jde již o desátý ročník. Má upozornit na to, že nemoci ledvin často nebolí, ale mohou být velmi vážné a zákeřné. Proto by si je lidé měli hlídat, dokud je čas.

 

Dostatečně pijte

Pitný režim je základ. Pokud pijete málo, anebo si dopřáváte nevhodné věci, odrazí se to právě na vašich ledvinách. Základem pitného režimu by měla být voda, neslazené čaje, minerálky, které je ale vhodné střídat. Pokud pijete málo, anebo hlavně nápoje, které odvodňují (káva, černý čaj, alkohol), pak to může vést k potížím s ledvinami, kamenům či potížím s močovými cestami.

 

Tip MIMIFORA:

Spočítejte si, jaké je riziko onemocnění vašich ledvin! Skvělou aplikaci, která vám hned sdělí výsledek, najdete na www.ledvinovakalkulacka.cz.

 

Pozor na cigarety

Kouření přece souvisí s plícemi, pomyslíte si. Není to ale tak docela pravda. Kouření se váže k ledvinám. Snižuje totiž prokrvení ledvin a vede k nemalým potížím. Navíc je prokázáno, že kuřáci mají o 40 % vyšší riziko vzniku nádorů ledvin než nekuřáci.

 

S léky opatrně

Dopřáváte si často léky proti bolesti, protože máte stále nějaké potíže? Třeští vám hlava, bolí klouby, nebo máte nepříjemnou menstruaci? Tak to může být potíž. Mnohé léky proti bolesti snižují prokrvení ledvin a mají na ně neblahý vliv. Zvlášť to platí o nesteroidních antirevmaticích. Pozor na to, snižte spotřebu léků a vše raději konzultujte s lékařem.

 

Nezanedbávejte běžná onemocnění

Chřipka, viróza, záněty dutin. To jsou jen některé z běžných onemocnění, které často podceňujeme a přecházíme. Jenže málokdo ví, že ony se nám pak mohou vymstít. Třeba tím, že se usadí v ledvinách. Proto nemoci nepřecházejte, odpočívejte a vždy se snažte doléčit.

 

Pohyb a zdravá strava tema-tydne-setrime-ledviny-ii-sh-nahled

Dostatek pohybu je důležitý nejen pro naši štíhlou linii. Prospívá i naším ledvinám. Nejvhodnější je dostatečná a pravidelná chůze. Vyměňte auto za pěší cestu do práce, nebo její část, zdraví tím prospějete. Důležité je také dbát na vhodný jídelníček. Méně solte, omezte cukr, tučné věci a pozor na potraviny s vysokým podílem bílkovin. Jezte střídmě, udržujte si zdravou váhu a výrazně omezte přísun uzenin a polotovarů.

 

Tip MIMIFORA:

Domácí ledvinový čaj

Smícháme dva díly celíku a svízele, přidáme jeden díl natě hluchavky. Tři lžíce směsi zalijeme 3/4 1 vroucí vody a necháme 15 minut přikryté louhovat. Scedíme a pijeme třikrát denně po dobu 2 až 3 týdnů. Lze pít při potížích i preventivně.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse