vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Science parky pro děti

29. srpna 2017

Science parky pro děti

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: 3D planetárium Science park děti věda výlet

preventan-mimiforum-banner

Kam vyrazit s dětmi na přelomu prázdnin a školního roku? Třeba do některého z našich science parků!   

Kam se vydat na konci prázdnin či na začátku školního roku, a ještě k tomu v dešti? Třeba do některého ze science parků!

 

IQ Park tip-na-vylet-science-parky-ii-sxc-nahled

Kde: Liberec

První české science centrum. Čtyři podlaží a desítky interaktivních exponátů – to vše na vás čeká v libereckém IQ Parku. Můžete si vyzkoušet nejrůznější experimenty, projít zrcadlovým labyrintem, šikmou místností, anebo rotujícím válcem. V prvním českém science centrum u nás se s dětmi nudit nebudete. V některé dny tu čeká Science show plná barev, ohňů a výbuchů. Můžete si sáhnout na 500 tisíc voltů, vynalézt obří žampion, vyrobit pohádkovou mlhu nebo vytvořit zubní pastu pro slony.

www.iqpark.cz

 

iQLANDIA

Kde: Liberec

V Libeci najdete science parky rovnou dva. iQLANDIA je novější, moderní centrum s 3D planetáriem a stovkami originálních exponátů. Potkáte tu prvního a jediného humanoidního robota u nás, zažijete nefalšovaný kosmonautický výcvik, prožijete ohnivou bouři i tanec blesků, zjistíte, jak funguje lidské tělo i svět kolem nás – zkrátka tu najdete odpověď na všechny vaše otázky. Planetárium patří k naprosté světové špičce. Je vybaveno moderními 3D technologiemi, kterým uvěříte úplně všechno. Vizuální 3D efekty z nitra vesmíru promítané na obrovskou devíti metrovou kupoli nemají konkurenci. Děti ani dospělí se tu nudit nebudou.

www.iqlandia.cz

Techmania

Kde: Plzeň

Plzeňské science center Techmania se nachází na téměř 30 000 m2 a jeho součástí je kromě prvního 3D Planetária u nás také hlavní expoziční hala. Nabízí stálé i putovní expozice, jejichž doménou je interaktivnost. Fyzika, chemie, matematika, astronomie či biologie jsou též častými tématy populárně-vzdělávacích show či workshopů. Dozvíte se, jaký stisk má čelist aligátora, kolik vody je v těle medúzy, zjistíte, že fyzika je zábava. Hlavolamy a vědecké hračky, které trénují paměť, postřeh, koordinaci a kombinační schopnosti jsou dalším lákladlem Techmanie.

 www.techmania.cz

 

Science and Technology Center

Kde: Ostrava

Zatímco v Ostravě byl dosud k vidění Malý svět techniky s více než stovkou interaktivních exponátů, teď už je to jinak. Na ploše 14 000 metrů čtverečních zde budou připraveny celkem čtyři světy s trvalými expozicemi a jeden svět určený pro výstavy dočasné. Stálicemi bude Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody. Ten bude rozlohou největší, zabere celé jedno patro a taky venkovní zahradu. Malí i velcí návštěvníci si tady tak budou moci hrát, objevovat i odpočívat. Nabídku nového centra rozšíří 3D kino a Divadlo vědy (Show & Demo) včetně zóny dočasných výstav.

http://svet-techniky-ostrava.cz

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse