banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Science parky pro děti

29. srpna 2017

Science parky pro děti

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: 3D planetárium Science park děti věda výlet

preventan-mimiforum-banner

Kam vyrazit s dětmi na přelomu prázdnin a školního roku? Třeba do některého z našich science parků!   

Kam se vydat na konci prázdnin či na začátku školního roku, a ještě k tomu v dešti? Třeba do některého ze science parků!

 

IQ Park tip-na-vylet-science-parky-ii-sxc-nahled

Kde: Liberec

První české science centrum. Čtyři podlaží a desítky interaktivních exponátů – to vše na vás čeká v libereckém IQ Parku. Můžete si vyzkoušet nejrůznější experimenty, projít zrcadlovým labyrintem, šikmou místností, anebo rotujícím válcem. V prvním českém science centrum u nás se s dětmi nudit nebudete. V některé dny tu čeká Science show plná barev, ohňů a výbuchů. Můžete si sáhnout na 500 tisíc voltů, vynalézt obří žampion, vyrobit pohádkovou mlhu nebo vytvořit zubní pastu pro slony.

www.iqpark.cz

 

iQLANDIA

Kde: Liberec

V Libeci najdete science parky rovnou dva. iQLANDIA je novější, moderní centrum s 3D planetáriem a stovkami originálních exponátů. Potkáte tu prvního a jediného humanoidního robota u nás, zažijete nefalšovaný kosmonautický výcvik, prožijete ohnivou bouři i tanec blesků, zjistíte, jak funguje lidské tělo i svět kolem nás – zkrátka tu najdete odpověď na všechny vaše otázky. Planetárium patří k naprosté světové špičce. Je vybaveno moderními 3D technologiemi, kterým uvěříte úplně všechno. Vizuální 3D efekty z nitra vesmíru promítané na obrovskou devíti metrovou kupoli nemají konkurenci. Děti ani dospělí se tu nudit nebudou.

www.iqlandia.cz

Techmania

Kde: Plzeň

Plzeňské science center Techmania se nachází na téměř 30 000 m2 a jeho součástí je kromě prvního 3D Planetária u nás také hlavní expoziční hala. Nabízí stálé i putovní expozice, jejichž doménou je interaktivnost. Fyzika, chemie, matematika, astronomie či biologie jsou též častými tématy populárně-vzdělávacích show či workshopů. Dozvíte se, jaký stisk má čelist aligátora, kolik vody je v těle medúzy, zjistíte, že fyzika je zábava. Hlavolamy a vědecké hračky, které trénují paměť, postřeh, koordinaci a kombinační schopnosti jsou dalším lákladlem Techmanie.

 www.techmania.cz

 

Science and Technology Center

Kde: Ostrava

Zatímco v Ostravě byl dosud k vidění Malý svět techniky s více než stovkou interaktivních exponátů, teď už je to jinak. Na ploše 14 000 metrů čtverečních zde budou připraveny celkem čtyři světy s trvalými expozicemi a jeden svět určený pro výstavy dočasné. Stálicemi bude Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody. Ten bude rozlohou největší, zabere celé jedno patro a taky venkovní zahradu. Malí i velcí návštěvníci si tady tak budou moci hrát, objevovat i odpočívat. Nabídku nového centra rozšíří 3D kino a Divadlo vědy (Show & Demo) včetně zóny dočasných výstav.

http://svet-techniky-ostrava.cz

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa