vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Sáňkařské dráhy: Kam si zajet s dětmi?

3. února 2012

Sáňkařské dráhy: Kam si zajet s dětmi?

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: dráhy sáňkování zimní sporty děti rodina

preventan-mimiforum-banner

Ne každého baví lyžování, jiný na to zase nemá vlohy. Pokud se ale chce zapojit do zimních sportů, je pro něj sáňkování perfektní. Přinášíme tipy na několik delších sáňkařských drah v našich lyžařských střediscích, které se vyplatí vyzkoušet.

Diskutujte: Jezdíte v zimě sáňkovat, nebo dáváte přednost lyžování?


Sáňkařská dráha Špindlerův Mlýn

V jednom z nejznámějších lyžařských středisek Krkonoš, ve Špindlerově Mlýně, najdete 4 km dlouhou sáňkařskou dráhu. K jízdě nepotřebujete vlastní sáně, ani vás nečeká výstup do kopce. Nahoru vás totiž vyveze autobus a sáně vám zapůjčí na startu. Při adrenalinovém sjezdu překonáte převýšení 350 m, a jakmile dojedete do cíle, můžete se projít příjemnou procházkou kolem Labe až do centra. Od úterý do soboty si můžete užít i večerních jízd na osvětlené dráze.

Cena: 200 Kč vč. autobusové dopravy, děti do 6 let zdarma

Více informací: www.sankarska-draha.cz

Sáňkařská cesta Černá Hora – Jánské Lázně

Celkem 3,5 km dlouhá sáňkařská cesta nabízí projížďku úbočím Černé Hory nad Klausovým údolím. Po tzv. Zvonkové cestě, kde se jezdilo už před sto lety, překonáte převýšení 560 m. Dráha je v provozu denně od 8 do 17 hodin a je třeba mít buď vlastní sáně, nebo si je můžete zapůjčit na dolní stanici lanovky.

Cena: zdarma

Více informací: www.cerna-hora.cz

Sáňkařská dráha Dolní Morava

Pod vrcholem Kralického Sněžníku najdete lyžařský areál Dolní Morava, jehož součástí je i 2,5 km dlouhá sáňkařská dráha. Kromě denního provozu nabízí i jedinečné noční sáňkování. Jízda je povolena jen na sáních s brzdami, které vám na místě zapůjčí. Doporučeno je používání lyžařských přileb.

Cena: 130 Kč/osoba, děti do 12 let zdarma

Více informací: www.dolnimorava.cz

Sáňkařská dráha Klíny

Pokud se poprvé bojíte vyrazit na několikakilometrovou sáňkařskou dráhu, pak je pro vás ideální ta v Klínech. Najdete ji ve východní části Krušných Hor a výhodou je, že měří jen 600 metrů, takže ji můžete vyzkoušet i s menšími dětmi. Nezapomeňte se však vybavit vlastními sáněmi.

Cena: zdarma

Více informaci: www.kliny.cz

MIMIFORUM zjistilo: 

Důvody, proč se s dětmi vyplatí sáňkovat

  • Nemusíte nic umět a být zapálený lyžař. Na sáně může i zcela nezkušený nesportovec.

  •  Nepotřebujete drahé vybavení. Stačí vám sáně, které vám na větších drahách navíc zapůjčí. Nemusíte kupovat ani speciální oblečení, jako třeba na lyže či snowboard.

  • Uděláte něco pro zdraví. Jízda na čerstvém vzduchu vám jen prospěje. Mozek se okysličí, nadýcháte se čerstvého vzduchu a budete se cítit jako znovuzrozená.

  •  Bude vás to bavit. Možná se to nezdá, ale i sáňkování je adrenalinový sport. Tedy pokud nejedete po malém kopečku za domem, ale po dlouhé dráze. Můžete si být jista, že vám kolikrát bude tuhnout krev v žilách, zda vyberete zatáčku a nevyklopíte se.

 

Text: lju

Foto: Ingimage.com, SXC

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse