vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Sama na Vánoce: Partner nás opustil

28. prosince 2015

Sama na Vánoce: Partner nás opustil

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: samota Vánoce deprese rodina partner

preventan-mimiforum-banner

Ženy nesou samotu o Vánocích velmi těžce. Zvlášť, když přijde nečekaně, protože je partner z ničeho nic opustí a odejde za jinou. 

K + MG Farmax

K+Mg Farmax obsahuje dvě výzanmné minerální látky – draslík a hořčík. Ty příspívají k normální činnosti svalů a nervové soustavy. Horřík navíc přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normální činnosti svalů.

d15741957161f10da2bd311a549915a1-nahled

Doplněk stravy

Více informací zde

„S partnerem jsme byli dvanáct let a já měla pocit, že nám to klape. Až do chvíle, než mi oznámil, že má milenku. To bych dokázala skousnout, ale stala se horší věc – řekl mi, že ji miluje a od nás odchází. Odešel den před Štědrým dnem a nechal mě samotnou s ročním synem. U stromečku jsem brečela. Jediné, co mě drželo nad vodou, bylo moje dítě. Už to bude rok a můžu říct, že to byly nejhorší Vánoce, co jsem kdy zažila,“ vypráví Pavlína (28).

Ženy samotu nesou těžce

Podle nedávného amerického průzkumu mají problém s trávením svátků o samotě hlavně ženy. Výrazně se totiž liší jejich představa vnímání svátečních dnů od mužského pohledu. Zatímco až každý sedmý muž tráví Vánoce sám a minimálně desetina z nich jde bez problémů na štědrovečerní menu do restaurace, ženy to tak lehce nenesou. Podle odborníků je hlavní zádrhel v tom, že ženy svátky vnímají více – a mnohem intenzivněji.

Týden před svátky si sbalil kufr

„Kdyby nás partner opustil kdykoli v roce, obrečela bych to. Ale na Vánoce to nesu velmi těžce. Nejhorší je, že jsem nic netušila. Vztah nebyl sice ideální, avšak kde dneska je! Týden před svátky si ale sbalit kufr a říct sbohem mi přijde naprosto sobecké a neomalené. Zvlášť, když mě nechá samotnou se třemi dětmi. Nejmenší má teprve půl roku a je na mě závislý. Partnerovi je to jedno. Našel si mladší a bezdětnou milenku, a utekl za ní,“ svěřuje se Jarka (32).

Nestresujte se, anebo to odnesete

Pokud se i vám stane, že se na svátky ocitnete sama, nezoufejte. Jsou horší věci, než zůstat na Vánoce bez partnera. Zkuste se rozptýlit, jak jen to bude možné. Jde-li to, nezůstávejte doma a netrapte se. Vyrazte na návštěvu, anebo ven do restaurace vychutnat si menu mezi lidmi. Možností, jaks se neutrápit, je víc. Myslete na to, že zdraví máte jen jedno a stres je spouštěčem mnoha nemocí. Hlavní totiž je, že vy i děti jste zdraví.

Tipy MIMIFORA: sex-a-vztahy-sama-na-vanoce-ii-sh-nahled

Co dělat, když jste na Vánoce bez partnera

Zajít na návštěvu. Máte-li tu možnost, nebuďte na Štědrý den sama, ale zajděte na večeři k rodičům, příbuzným či ke kamarádce. Rozptýlíte se a nedolehnou na vás deprese.

Dát si skleničku. Nenabádáme vás k alkoholismu, ale na druhé straně víno v přiměřeném množství je zdravé, a ještě vám zvedne náladu. Na Vánoce si skleničku neodpírejte, jen nezapomeňte pít také nealko.

Pustit si komedii. Hlavně se netrapte. V novém roce bude líp! Zapomeňte na ponuré filmy a pusťte si pořádnou komedii, která vás rozesměje. Smích totiž léčí.

Pomoct potřebným. Je jedno, zda to budou lidé bez domova, děti v dětských domovech, anebo pejsci v útulku. Zkuste popřemýšlet, komu a jak byste udělala radost. A svou myšlenku realizujte právě na Štědrý den! Jakmile uvidíte zářit oči jiných, bude rázem lépe i vám.

Dát si čokoládu. Zlepšuje náladu a pomáhá i proti depresím. Navíc je prokázáno, že mnoho lidem přivádí její konzumace slastnější pocit, než při orgasmu. Musíte si však dopřát kvalitní čokoládu s vysokým podílem kakaa.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse