vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
S dětmi na pláž: Na toto nezapomeňte!

6. srpna 2012

S dětmi na pláž: Na toto nezapomeňte!

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: písek pláž opalování děti moře Slunce

preventan-mimiforum-banner

Pokud se chystáte na dovolenou k moři s dětmi, přinášíme praktický seznam, co se vám bude hodit, když vyrazíte na pláž a budete si užívat slunných dnů u moře. 

Actilac Baby

Přípravek ActiLac baby přispívá k obnovení přirozené střevní mikroflóry, a tím ke zlepšení narušeného fungování střev a zažívání. Obsahuje vyváženou kombinaci šesti kmenů probiotik. Ve srovnání se zakysanými mléčnými výrobky, ve kterých se tyto tělu prospěšné bakterie vyskytují také, zajišťují doplňky stravy mnohem vyšší počet bakterií i rozmanitost kmenů. Upravují fungování nejen střev a zažívání, významně podporují imunitní systém. Zažívací obtíže mohou nastat zejména při užívání antibiotik nebo při jakékoli změně ve složení stravy dítěte. Výživa dítěte (kojení, umělá výživa, přechod na běžnou stravu) má významný vliv na složení střevní flóry. ActiLac baby upravuje střevní a zažívací obtíže jako je např. průjem, zácpa, bolest bříška, nadýmání, nechutenství aj.

actilac-baby-20-10-prekvapeni-guma-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

Diskutujte: Bez čeho byste se s dětmi na pláži neobešla?


Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a dovolené jsou v plném proudu. Pokud se právě teď s dětmi chystáte k moři, přinášíme vám malý přehled, co by se vám mohlo hodit. Je totiž zbytečné nosit zbytečnosti, které jen zatěžují kufry a nakonec je vůbec neupotřebíte.

Osušky a ručníky

Pokud nemáte hotel se servisem, kterým vám osušky na pláž poskytne, nezapomeňte si vzít své vlastní. Na písečnou pláž, když se nechystáte pronajmout ne zrovna levná lehátka, anebo je nemáte v ceně, postačí osuška pro každého a ručník na utření. Pro děti je velmi praktické pončo přes hlavu. Někteří dávají přednost obyčejnému prostěradlu na ležení. Chystáte-li se na kamenitou pláž, budete potřebovat ještě karimatku či molitanové lehátko, případně rohož.

Slunečník, nebo stan

Nemáte-li u hotelu lehátka a slunečníky, anebo jsou pro vás příliš drahá, vezměte si slunečník vlastní. Není vůbec nutné vozit jej z domu. U moře je nabídka velká a ceny nízké a slunečník si můžete buď odvézt, anebo jej nechat na místě, kdyby vás zatěžoval. Rodiny s dětmi si chválí také plážové stany, které poskytnou stín i azyl pro nejmenší. Pokud ale máte dítě, které neposedí a je jen ve vodě či na písku, je takový stan zbytečný.

Opalovací krém

I když se natřete ještě na pokoji, je třeba aplikaci po nějaké době znovu opakovat. Krém se proto vyplatí nosit vždy u sebe. Zvlášť, pokud se chystáte strávit u moře víc než hodinu v celku. Pro děti se doporučuje ochranný faktor 50, a abyste je nemusela mazat po celém těle, můžete jim obléknout koupací overaly či trika s UV filtrem.

Náhradní plavky a převlečení deti-a-rodina-s-detmi-na-plaz-ii-sh

Plavky se dnes sice vyrábějí z rychleschnoucích materiálů, ale je vždy lepší mít náhradní, abyste potomka po tom, co vyjde z vody, mohla převléknout. Výrazně tak omezíte možnost, že si zadělá na zánět močových cest. Suché převlečení se pak hodí na cestu zpět do hotelu. Nezapomeňte také na pokrývku hlavy pro všechny. Pro děti vezměte dvě – jednu do vody a jednu suchou na převlečení.

Boty do vody

Záleží na tom, kam jedete. Čeká-li vás kamenitá pláž, anebo víte, že můžete šlápnout na ježka či kraba, vezměte všem boty do vody. Ušetříte si tak spoustu trápení s hledáním lékaře, pokud by došlo ke zranění bez bot.

Kyblíček a věci na písek

Maminky si mezi sebou často radí jedno – nic nevozte, kyblíček koupíte u moře na každém rohu. Dítě bude nadšené, že má dárek a vám to nezabere půl kufru.

Kruh, rukávky, nafukovala

Záleží, co kdo potřebuje. Pro děti vezměte rukávky, kruh, či plovací vestu, případně jiné pomůcky do vody. Nafukovací hračky či matrace se opět vyplatí nevozit s sebou, ale koupit si je přímo na místě. Avšak záleží na tom, kam jedete. Pokud se chystáte do osamělého hotelu mimo civilizaci, vezměte raději vše s sebou. Máte-li větší děti, můžete jim pořídit ještě brýle do vody, šnorchl či dokonce ploutve.

Pití a drobné občerstvení

Pití pro každého je na rozpálené pláži nezbytností. Ideální je neperlivá voda. Nezapomeňte vzít i drobné občerstvení pro děti, jako jsou suché sušenky bez polevy či krému, případně ovoce nakrájené v uzavřené krabičce.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse