banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Rychlé tipy na hubnutí do plavek

3. června 2015

Rychlé tipy na hubnutí do plavek

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: plavky kalorie zdraví hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

Těsně před létem se do plavek snaží zhubnout přes 60 % žen. Pokud potřebujete shodit jen něco málo, můžete zkusit některou z rychlolet. V opačném případě je lepší nechat si na hubnutí alespoň 14 dnů.

Malé porce 5× denně, jíst zdravě, vyhnout se sladkostem, kalorickému alkoholu a bílému pečivu. Omezit přílohy, přidat ovoce a zeleninu, jíst zdravě a vyváženě, sportovat. To jsou základní tipy, jak zhubnout, aniž byste se dočkala jo-jo efektu. Jenomže plavková sezona se blíží, a tak je možné, že takto už zhubnout nestihnete. Jak to tedy zvládnout na poslední chvíli?

 

Zhubnout lze i za dva dny

I když jednostranné diety experti příliš nedoporučují, pokud potřebujete zhubnout jen lehce a jste zdravá, můžete zkusit některou z rychlodiet, kterými tělo pročistíte a něco málo i zhubnete.

 

Rýžová dieta na dva dny – minus 2 kg

Stačí dva dny a budete nejen o něco štíhlejší, ale i pročištěná. Váhový úbytek může být až 2 kg. 

Co jíst: K snídani střední misku rozvařené bílé rýže posypané upraženým sezamem nebo slunečnicovými semínky. K obědu stejné množství doměkka uvařené rýže basmati natural. K té můžete přidat vařenou zeleninu, trošku kvalitní sójové omáčky a trochu tofu. K večeři si připravte jednoduché závitky z rýžového papíru. Ten na chvíli namočíte, do něj naplníte směs na oleji orestovaného bílého zelí a mrkve a dvacet minut vařte v páře. Vydržte dva dny.

 

5 dní s hubnoucí kaší – minus 2 kg

Kaše, která tělo pročistí a pomůže něco shodit. Lze ji držet až měsíc, ale bohatě postačí týden. 

 

Co jíst: Speciální hubnoucí kaši. Ve tři čtvrtě litru vody uvařte dvě až tři brambory a půlku celeru se solí a kmínem. Když je zelenina měkká, rozmačkejte ji vidličkou. Přidejte dva stroužky česneku, špetku majoránky, lžíci ovesných vloček. Do kaše rozdrobte tmavý chleba a zalijte vodou, ve které se vařily brambory. Pokud chcete tělo pročistit a něco málo shodit, jezte kaši pět dní. Kromě kaše můžete do jídelníčku zařadit dušenou zeleninu, ovesnou kaši, tvaroh, brambory. Vhodné je pít co nejvíce kyselého mléka. Co naopak nesmíte, je maso, vejce, alkohol a kofeinové nápoje.

 

dieta-rychle-tipy-na-hubnuti-do-plavek-ii-sh-nahled 14 dní dieta Scarsdale – minus 9 kg


Potřebujete-li shodit až devět kilo a máte-li ještě dva týdny času, můžete zkusit tuto dietu.  Jejím autorem je lékař, Dr. Herman Tarnower a výhodou je, že u ní nemusíte počítat kalorie, a pokud není uvedeno množství jídla, můžete si ho dopřát, kolik chcete. 

 

Klady a zápory: Na rozdíl od známé Atkinsonovy diety můžete jíst i pečivo, ale protože jde o nízkokalorickou dietu, denní příjem kalorií je velmi malý. To má za následek, že sice rychle hubnete, ale jste zesláblá. Proto se také nedoporučuje cvičení. Dalším záporem je, že se velmi pravděpodobně nevyhnete jo-jo efektu. Pozor v případě zdravotních problémů, dietě se vyhněte.

Co jíst: Denně se ke snídani při této dietě jí půl grapefruitu, který je nezbytný pro rychlé spalování. K tomu si můžete dopřát krajíc suchého chleba a černou kávu. K obědu si můžete dát tuňáka z konzervy, zeleninový salát a kávu a k večeři libové telecí maso, salát s dresingem z citronu a octa a kávu.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa