vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Rybičky Garra Rufa: Proti lupénce a pro krásnou pleť

2. února 2012

Rybičky Garra Rufa: Proti lupénce a pro krásnou pleť

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: lupénka lázně Garra Rufa Rybičky zda nejste infekční. Pomoct prý mohou rybičky Garra Rufa. Jenže někteří lékaři před nimi varují! protože neví lidé se od vás odtahují o čem je řeč. Fleky na kůži nevypadají vábně Kdo má lupénku kůže

preventan-mimiforum-banner

Kdo má lupénku, ví, o čem je řeč. Fleky na kůži nevypadají vábně, lidé se od vás odtahují, protože neví, zda nejste infekční. Pomoct prý mohou rybičky Garra Rufa. Jenže někteří lékaři před nimi varují!

DermaX

Doplněk stravy DermaX obsahuje optimální složení látek, které mají prokazatelně prospěšný vliv na vlasy, nehty a pokožku. Jednotlivé složky přípravku působí na naše tělo zevnitř a pomáhají udržovat vlasy zdravé, dodávají jim lesk, pevnost a pružnost. Obnovují vlasový pigment a pomáhají zabraňovat vypadávání a tvorbě kožního mazu, který je příčinou mastících se vlasů. Látky obsažené v přípravku DermaX přispívají i k udržení zdravých nehtů a pokožky, zlepšují jejich pevnost a pružnost.

dermax-60-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

Diskutujte: Zkoušela jste rybičky Garra Rufa a pomohly vám?


Zpočátku to není nic příjemného. Ponoříte se do vody a necháte se »ožírat« hejnem rybiček. Můžete cítit nepohodlí, může to trochu bolet, dokonce i lehce krvácet. Jakmile si ale zvyknete, nabídne vám pobyt ve vodě plné ryb nejen příjemnou relaxaci, ale i velmi pozitivní účinky pro vaše zdraví – a hlavně pro vaši pokožku. To je alespoň ustálený názor!

Zajímavost MIMIFORA:

S rybkami se můžete setkat i pod jinými názvy – doctor fish (doktor ryba), nibble fish (okusující ryba), little dermatologist (malý dermatolog) nebo třeba kangal fish (kangalská ryba, podle místa, odkud pocházejí).

Rybky, které se živí kůží

Potravou kaprovitých rybiček Garra Rufa je odumřelá či poškozená lidská kůže. Navíc vylučují jemně kyselý sekret, který pokožku čistí. Proto jsou hojně vyhledávané lidmi s lupénkou. Nedokážou ji sice vyléčit, ale údajně mohou stav pokožky velmi zlepšit a prodloužit dobu bez nepříjemných kožních příznaků této nemoci. Výsledky jsou více než příznivé – téměř 90 % lidí potvrzuje, že se jim lupénka výrazně zlepšila, nebo zcela ustoupila.

Rybičky jako pedikúra

Rybičky Garra Rufa jsou oblíbené nejen při léčně lupénky, ale jsou stále populárnější jako alternativa pedikúry. Mnoho salonů totiž s jejich pomocí nabízí přirozený peeling, a tak ženy i muži neváhají využít posezení s nohama v bazénku plném rybiček. Možná se vám zdá, že jde o ideální způsob pedikúry. Protože při té klasické vás může pedikérka poranit a pokud nástroje nejsou sterilní, hrozí přenosy chorob, například žloutenky nebo AIDS. Jenže ani s rybičkami to není tak ideální, jak se může zdát…

Británie šokuje: Rybičky jsou nakažlivé! zdravi-a-krasa-rybicky-garra-rufa-1-ing

V říjnu totiž médii prolétla šokující zpráva – rybičky mohou šířit vir HIV i žloutenku! S tímto varováním přišel Britský úřad na ochranu zdraví HPA. I když je riziko nakažení údajně extrémně nízké, není zcela vyloučené. Vše záleží na konkrétním salonu, jak důsledně dodržuje hygienická pravidla a zda mají v nádržích dostatečně výkonné filtry. To vše – v kombinaci s kontrolou kůže lidí, kteří na proceduru přijdou – by mělo riziko výrazně snížit.

Riziko je, ale pozitiva převládají

Odpůrců této studie je však spousta. A nahrává jim i fakt, že rybičky v ústech obsahují enzym, který bakterie zabíjí. Navíc jsou v nádržích čistící filtry. Riziko nákazy tu však přece jen je, a to hlavně tam, kde se působení rybiček oddává více lidí najednou, či u lidí se sníženou imunitou a určitými nemocemi. Je ale malé – proto zvlášť pro ty, koho trápí nevzhledná lupénka, zůstávají rybičky stále nadějí a možným řešením jejich problémů.

Tip MIMIFORA

Lázně s rybičkami v Turecku

Pro všechny, kteří se nemohou zbavit lupénky, se nabízí zajímavá možnost navštívit speciální turecké lázně Kangal-Balikli, které se zaměřují na léčbu rybičkami. Ve zdejších termálech má voda teplotu až 38 ºC a žijí zde dva druhy ryb – Cyprinion macrostomus a Garra rufa, z nichž některé dosahují až patnáct cm délky. Léčebný program spočívá v tom, že denně strávíte ve vodě osm hodin, a to po dobu tří týdnů. Kromě ryb voda obsahuje vysoký podíl selenu, který má blahodárné účinky na kůži.

 

Text: asm

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
21:39 05.03.2019 - Monika -

Bez nadpisu

Rybičky máme již asi 1/2 roku doma , a stali se z nich až skoro členové rodiny kteří jediní s něčím pomůžou. Máme je z www.dermaqu­arium.eu i s akváriem domů.
První český salon s rybí pedikúrou a péčí o ruce, obličej i celé tělo zázračnými rybkami Garra rufa! Více informací, fotografie a videa: www.GarraRelax.cz
10:28 19.02.2012 - eva -

zítra jdu na rybičky s lupčou

ahojky má někdo zkušenosti s rybkama?zítra jdu poprvé
12:21 08.02.2012 - Jitkarufa -

Rybičky

Rybičky vás zbaví zápachu či svědění,hlavně příjemný pocit. Pokožka je krásně hladká pravidelné používání zjemní pokožku není přesušená je vláčná jako u malých dětí.Když má každý člověk svojí vodu je to bezstarostné.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse