vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Rozvod na spadnutí: Dá se vztah zachránit?

18. března 2017

Rozvod na spadnutí: Dá se vztah zachránit?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: krize Rozvod rozchod vztah sex partner

preventan-mimiforum-banner

Po pár letech vztahu to nikdy není jako na začátku. Jenže když se do něj vloudí nuda a stereotyp a nemáte si co říct, hrozí, že vše skončí rozvodem. Lze takový vztah zachránit?

„Po deseti letech manželství nám to úplně přestalo klapat. Žijeme vedle sebe jako bratr a sestra, nespali jsme spolu už řadu měsíců. Všechny city a láska jsou pryč. Cítím strašné prázdno a je mi z toho smutno. Nedokážu v takovém vztahu žít a tak uvažuji nad rozvodem. Partner se o mě úplně přestal zajímat. Pochybuji, že se ten vztah ještě dá zachránit,“ vypráví Lenka (38).

Nuda a stereotyp ve vztahu

Po pár letech vztah nikdy nebude stejný, jako na začátku. Vloudí se do něj nuda, stereotyp, partneři se často přestanou věnovat sobě navzájem. Vše pak může vyvrcholit tím, že si nebudou mít co říct a vztah se zhroutí jako domeček z karet. „Pořád přemýšlím, jak náš vztah zachránit. Je úplně bez života, nefunguje. Nemáme si co říct a vlastně vedle sebe jen přežíváme. Rozvod je na spadnutí a já přemýšlím, co s tím. Nechci o partnera přijít, ale nevím, jak dál,“ svěřuje se Renata (39). Jak tedy na to?

Tipy MIMIFORA:
Jak se pokusit zachránit vztah

sex-a-vztahy-rozvod-na-spadnuti-ii-sh-nahled – Promluvte si na rovinu. Často se stává, že je chyba v komunikaci. Partner nemusí mít ani ponětí o tom, jak se cítíte, když mu nic neřeknete. Může mít díky tomu pocit, že je vše v pořádku. Sedněte si spolu a vše si otevřeně vyříkejte.

 – Udělejte si čas jen pro vás dva. Pokud máte děti, zařiďte si hlídání a vyrazte spolu jen vy dva. Na večeři, do divadla, anebo na wellness pobyt do lázní. Chvilky, které trávíte spolu bez dětí, byste měli pravidelně opakovat. Může to váš vztah zachránit.

 – Ukažte, že jste nezávislá. Dejte partnerovi najevo, že se dokážete postarat sama o sebe. Že na něm nevisíte a nejste závislá. Vyrazte si ven s kamarádkami a nespěchejte. Věnujte se svým koníčkům, choďte cvičit. Je možné, že se zase začne snažit, když si uvědomí, že ho nepotřebujete.

 – Otestujte jeho žárlivost. Vyjděte si s partnerem na večeři či někam do společnosti. Dejte si záležet na svém vzhledu a oblečte se sexy a lehce vyzývavě. Pokud se po vás nějaký muž otočí a partner začne žárlit, je tu naděje, že vás stále miluje, jen to neumí dát najevo. Využijte toho a sveďte jej. Znovu, jako na začátku,

 – Překvapte ho. Nejlépe v kuchyni i v posteli. Udělejte něco, co od vás nečeká. Staňte se alespoň na chvíli sexy svůdkyní a položte ho na lopatky. Zkuste novou praktiku či erotickou pomůcku. Zkrátka ho šokujte. Možná po vás zase začne šílet!

 – Vneste do vztahu trochu adrenalinu. Vyžeňte nudu a stereotyp, které se časem usídlí v každém vztahu. Vyžeňte nudu a naplánujte něco, co partner nezapomene. Vybírejte ale tak, abyste mu udělala radost a ještě víc jej neotrávila. Kupte mu poukaz na zážitek, aneb pro něj naplánujte něco sama. Dejte mu najevo, že vám na něm stále záleží.

 – Vyhledejte odborníka. Pokud vztah ukončit nechcete a hledáte řešení, jak dál, vyhledejte odbornou pomoc. Tam vám poradí, jak na vztahu zapracovat, a jak se k sobě chovat. Za zkoušku to rozhodně stojí!

Text: lju
Foto: Shutterstock.com

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Q Max

· Doplněk stravy.
· Q Max® obsahuje tělu vlastní koenzym Q10 – 30 mg.
· Garantovaná Kaneka Q10™ kvalita (japonský koenzym Q10, který se vyrábí přirozeným biologickým procesem).
· Bez nežádoucích příměsí.
Doporučená cena: 169 Kč

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse