vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Rozvedla jsem se. A rodiče mě odepsali!

23. května 2016

Rozvedla jsem se. A rodiče mě odepsali!

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: zeť rodiče Rozvod milenka rodina

preventan-mimiforum-banner

Rodiče by měli za svým dítětem stát v dobrém i ve zlém. Bohužel to ale není samozřejmost. Ve spoustě případů se stává, že svého potomka rodiče odepíší proto, že nesouhlasí s jeho rozvodem a jsou zmanipulovaní svým zetěm.

Diskutujte: Zažila jste po rozvodu nepřátelství ze strany rodičů?


 

„Rodiče mého muže vždycky zbožňovali a nedali na něj dopustit. Měla jsem pocit, že ho mají rádi víc, než mě, jejich dceru. Nikdy by mě ale nenapadlo, že se při rozvodu postaví za něj. Po pár letech manželství jsem zjistila, že má milenku. Se mnou přestal spát a byla jsem pro něj vzduch. Po velkých hádkách jsme se nakonec rozvedli. Já byla šťastná, že mám konečně klid, ale moji rodiče reagovali zcela opačně. Všechno hodili na mě, křičeli, že jsem sobě i jim zkazila život, že za všechno můžu já. Pak se mnou zcela přestali mluvit. Už je to pár let a já pro ně přestala existovat. Zato se ale schází se svým bývalým zetěm a jeho rodinou,“ svěřuje svůj smutný příběh Michaela (35).

Dvojí tvář zetě: Anděl s ďáblem v jednom

Podobných případů, kdy rodiče odepíší své vlastní dítě kvůli rozvodu, se kterým nesouhlasí, je však mnohem více. Důvody mohou být různé – ke svému potomkovi od malička neměli ten nejvřelejší vztah, anebo toužili po synovi, kterého našli právě ve svém zeti. Často také situaci ve vztahu vidí zvenku jinak, než tomu skutečně je. Zatímco zeť se před nimi tváří jako andílek, který by ženu na rukou nosil, doma se chová zcela opačně – svou partnerku bije, nadává jí, anebo ji podvádí s jinou.

Muž mě týral, rodiče obvinili mě

„Mého bývalého muže mi vybrali rodiče. Šlo o syna jejich dobrého známého a viděli v něm naprostý ideál. On se před nimi také tak choval – byl milý, ochotný, vždy jim pomohl, když potřebovali. Hrál si také na ideálního otce, který se vzorně stará o děti. Že je u nás doma ale všechno jinak, to už slyšet nechtěli. Manžel mě doma zavíral, nadával mi a ponižoval. Vždycky, když přišel z hospody, byl agresivní a mlátil mě. O děti se vůbec nezajímal, jen musely poslouchat jeho urážky. Rodičům jsem vše řekla, a víte, jak to dopadlo? Řekli, že jsem chorobná lhářka a měla bych se léčit! Když jsme se pak rozvedli, obvinili mě. Prohlásili, že už jim nemám chodit na oči – ani já, ani děti. Od té doby se mnou nepromluvili a o vnoučata se nezajímají,“ vypráví podobný příběh Marcela (38).

Když si rodiče zamilují zetě…

tema-tydne-rozvedla-jsem-se-ii-sh

Možná vám připadá samozřejmé, že rodiče budou stát za svými dětmi ve všech situací, budou jim pomáhat, podporovat je – a hlavně jim důvěřovat. Věřte ale, že to zdaleka tak běžné není. Pokud si totiž rodiče zamilují více zetě (či snachu) než vlastní dítě, a ten si je omotá kolem prstu a zmanipuluje je na svou stranu, může to být velmi těžké. Zvlášť, když se v jejich očích budete díky jeho důkladné práci jevit jako ta nejhorší vy.

On si našel milenku, ale já prý rozbila rodinu  

„Mé děti jsou pro mě vším a nikdy bych je neopustila, ani neodvrhla. A tak by mě nenapadlo, že to udělají rodiče jednou mě. Všechno začalo, když to s mým manželstvím začalo jít z kopce. Můj muž byl u nich nestále a tvářil se jako největší anděl. Podařilo se mu dosáhnout toho, co chtěl – rodiče věřili jemu, ne mě. Bylo jedno, že on si našel milenku a dostal ji do jiného stavu. Špatná jsem byla já. Přestávali se mnou mluvit a po rozvodu, který nakonec přišel, mě úplně odepsali. Řekli mi, že když rozbíjím rodinu, mám se starat sama o sebe – bez nich. Bohužel to tak zůstalo dodnes. Ani o vnoučata už se nezajímají,“ říká Anna (39).

Uveďte vše na pravou míru – dokud je čas

Pokud se dostanete do podobné situace a vidíte, že rodiče vašeho partnera zbožňují, i když doma se chová jinak, zkuste zavčas vše uvést na pravou míru. Je třeba jim ho ukázat takového, jaký opravdu je. Jinak se vám může stát to, co ženám v dnešních příbězích. A to, že zetěm zmanipulovaní rodiče budou stát výhradně za ním a vy pro ně budete tou špatnou, se kterou se nebudou chtít stýkat…

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse