vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Rozvádíme se: Děti musíme rozdělit!

16. dubna 2014

Rozvádíme se: Děti musíme rozdělit!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: Rozvod vztah děti rodina partner

preventan-mimiforum-banner

Dělení sourozenců po rozvodu soudy sice příliš nakloněny nejsou, ale i tak existuje nemálo případů, kdy jedno dítě odešlo k matce a druhé k otci. 

Q Max Active

Doplněk stravy.
Koenzym Q10 v přípravku:
·    Je aktivní forma koenzymu Q10 s 8× vyšší dostupností.
·    Je redukovaná forma koenzymu Q10.
·    Je okamžitě využitelný pro organismus.
·    Bez nežádoucích příměsí a balastních látek.
·    Redukovaný koenzym Q10 by se mohl doporučit k užívání společně se statiny ke snížení výskytu jejich možných nežádoucích účinků.

qmax-active

Doplněk stravy

Více ZDE!

„S partnerem se po deseti letech rozvádíme, protože on si našel jinou a odchází za ní. Problém ale je, že syn je na něm závislý a trvá na tom, že bude žít s otcem. Mladší dcera ale chce naopak zůstat se mnou. Vůbec nevím, co dělat. Vypadá to, že děti budeme muset rozdělit. Když na to pomyslím, je mi špatně. Nechci o syna přijít, moc mi na něm záleží. On se ale vidí v tatínkovi,“ vypráví zničená Marcela (39).

 

Dělení dětí poznamená jejich vztahy

Při rozhodování o tom, komu budou svěřeny děti do péče, by soud měl brát na prvním místě v úvahu zájmy dítěte – a sourozenců. Většina odborníků se shoduje na tom, že není vhodné děti dělit, protože se tím přetrhají a oslabí rodinné vazby, dítě ztratí jak jednoho rodiče, tak sourozence, a to může výrazně poznamenat jejich budoucí vztah.

 

Rozhodnutí ve prospěch dítěte

Je však třeba vždy brát v úvahu konkrétní případ. Zatímco rozdělení mladších sourozenců je většinou spíše na škodu, jinak je tomu u dospívajících dětí. Dítě může chtít zůstat s jedním rodičem třeba proto, že se nechce stěhovat jinam, neb má v místě školu i kamarády. Je třeba vždy zvážit všechna pro a proti a rozhodnutí vždy dělat v jasný prospěch dítěte.

 

Soud rozdělil sestry, i když nechtěly

„Nikdy partnerovi neodpustím, že při rozvodu naše děti chtěl rozdělit a soudu to, že to schválil. Měli jsme dvě dcery, jen rok od sebe. Bývalý manžel trval na tom, že starší chce do péče, ale ona od nás pryč nechtěla. I přes argumenty a posudky odborníků, které jsme u soudu měli, že rozdělení sester, které jsou na sebe vázané, není vhodné, mu ji soud přiklepl. Výsledek je, že se holky přestaly skoro stýkat. Dřív byly jak dvojčata, teď mladší chodí jak tělo bez duše. Manžel nás ale vidět nechce a jejich vztah zakazuje. Je to šílené, nikdy a nikomu bych to nepřála zažít,“ vypráví svou zkušenost s dělením dětí Simona (37).

 

Dělení není časté

Dělení sourozenců po rozvodu není příliš časté, soudy se k němu kloní většinou výjimečně. Může nastat v případech, kdy jejich rozdělení může mít spíše pozitivní efekt – například při velkém věkovém rozdílu sourozenců, vzdálenosti školy a nového místa bydliště apod. Dělit děti jen proto, že na tom trvá otec, by se rozhodně neměly.

 

Když brácha ztratí bráchu sex-a-vztahy-rozvadime-se-ii-sh-nahled

Když se řekne dělení sourozenců, možná se vám vybaví známý román Sophiina volba. I když v případě rozvodu jde jen o rozdělení mezi rodiči, pro matku může být situace jen těžko zvládnutelná. „Manžel u rozvodu trval na tom, že chce jednoho syna do své péče. Kluci byli dva roky od sebe, byli malí a oba chtěli být se mnou. Svého agresivního otce se báli. Jenže manžel měl hodně pěněz i kontaktů a rovnou mi řekl, že si mám jednoho kluka vybrat, který zůstane se mnou. Pokud to neudělám, zajistí, že si nechá oba dva. Byla to šílená situace, kterou bych nikomu nepřála. Soudce byl na jeho straně a já málem o děti přišla. Nakonec jsem kývla na to, že zůstanu s mladším synem, rvalo mi to srdce. Dodnes se téměř nestýkáme, je to, jako bych o kus svého já přišla,“ vypráví se slzami v očích Jitka (41).

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse