banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Rozum versus srdce. Čemu dát přednost?

20. dubna 2015

Rozum versus srdce. Čemu dát přednost?

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: cit rozum srdce láska vztah

preventan-mimiforum-banner

Dát přednost lásce, anebo rozumu? Není to snadné rozhodnutí, právě naopak. Vztahy z rozumu sice bývají stabilnější, ale k čemu to je, pokud srdce touží po lásce…

Rozum vám jasně říká, že tento muž není pro vás. Vůbec se k sobě nehodíte, nemáte společné zájmy a budoucnost s ním byste měla růžovou jen stěží. Naproti tomu je ale srdce zcela jiného názoru. Milujete ho, tak co byste se ohlížela! A teď nastává problém. Pokud už vám není dvacet a nechcete se oddat citům naplno, čemu dát přednost – srdci, nebo rozumu?

 

Láska či rozum?

Když někoho bláznivě milujete, ale dobře víte, že to není partner pro vás, můžete se ocitnout před velmi složitou volbou. Jít do toho třeba jen na chvíli, než chemie mezi vámi vyprchá a vy zjistíte, to co víte od začátku, že se k sobě vůbec nehodíte? Anebo rovnou poslechnout rozum, který vám radí vybrat si někoho jiného a neriskovat? Rozhodnout se mezi srdcem a hlavou je těžké a ne každý dokáže. Navíc tu nastává otázka, na kterou nikdy nedokáže jednoznačně odpovědět – jaké rozhodnutí je vlastně správné?

 

Svazky z rozumu vydrží déle

Podle statistik je to jasné – déle vydrží svazky z rozumu. Zamilovanost totiž časem vyprchá, a pokud jste zcela rozdílní a další vztah není o co opřít, většinou pak zkrachuje. Jste-li spolu ale proto, že máte stejné zájmy i názory, rozumíte si a doplňujete se, je tu větší šance, že vztah jen tak nezkrachuje. Zato můžete strádat citově…

 

MIMIFORUM zjistilo:

3 výhody a nevýhody vztahu z rozumu

-          Máte společné zájmy, názory, rozumíte si. Vášnivé zamilování ale chybí a pocit zamilovanosti se vůbec nemusí dostavit.

-          Partnerství bývá stabilnější, mívá delší trvání. Hrozí ale, že se jeden z páru zamiluje – ovšem do někoho jiného, protože ona láska zde většinou chybí.

-          Hledáte-li dlouhotrvající partnerství, pak je volba rozumem dobrá. Na druhé straně pokud toužíte po nocích plných vášně, pak se může stát, že se záhy budete ohlížet jinde…

 

Má to řešení? tema-tydne-rozum-vs-srdce-ii-sh-nahled

Fakta mohou hovořit, jak chtějí, avšak pokud se dostanete do situace, že máte volit mezi dvěma muži, z nichž jednoho milujete, i když víte, že to nevydrží a druhého nemilujete, ale víte, že to bude váš »parťák« do nepohody, rozhodnout se správně je těžké a může se stát, že budete litovat. Pokud zvítězí rozum, budete přemýšlet nad tím, jaké by to bylo poslechnout srdce a obráceně. Má toto vůbec řešení? Nemá. Proto je důležité, aby se každý rozhodl sám za sebe. Sepsal si všechna pro a proti a své rozhodnutí si zkusil odůvodnit. Pokud jste ale hodně citově založená a lásku k životu potřebujete, vztah z rozumu asi nebude tím pravým řešením…

 

MIMIFORUM zjistilo:

3 výhody a nevýhody vztahu z lásky

-          Nechybí zde bláznivá zamilovanost, vášeň, láska. Protože se ale řídíte city, můžete mít na očích růžové brýle a vybrat tak partnera, který do budoucna není vůbec šťastnou volbou.

-          Jakmile láska opadne, mohou se objevit neshody a vztah může nakonec skončit rozchodem.

-          I když to v posteli klape a on vás přitahuje, nemusíte si vůbec rozumět. Jste každý jiný, a to se naplno projeví, jak chemie mezi vámi vyprchá.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
20:10 24.06.2016 - Mirek -

Bez nadpisu

Jo,jo ať se člověk rozhodne tak či onak, vždy bude toužit po tom co nemá. Je to na zbláznění, zažívám toto rozhodnuti už 5 měsíců a nemá to konce a můžete chodit ke věštkyním, jasnovidým, psychologům a nedoberete se konce. Radim hodit si korunou a kdo vyhraje jít do toho naplno.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa