vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Rozchod se dá předpovědět! I toto tvrdí vědci.

16. ledna 2015

Rozchod se dá předpovědět! I toto tvrdí vědci.

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: vědci rozchod vztah partner úraz

preventan-mimiforum-banner

Podle vědců se dá rozchod předpovědět. A stejně tak se dá spočítat, jak dlouho vám bude trvat, než se z rozchodu vzpamatujete! 

Rozchod k životu patří, i když jen málokdy je veselý. Co o něm říkají odborníci? Třeba to, že ho lze předpovědět, anebo že rozchod bolí podobně, jako byste se popálila horkou kávou! A dá se také spočítat, za jak dlouho se z rozchodu vzpamatujete.

 

Rozchod lze předpovědět

Rozchod se dá předpovědět, tvrdí vědci. A to dokonce až s 91% pravděpodobností. Jak? John Gottman z washingtonské univerzity v tom má jasno: stačí videozáznam manželské interakce v, měření různých fyziologických parametrů (např. srdečního tepu partnerů) a podrobné rozhovory, krátké vyhodnocení – a lze říct, zda a v jakém časovém období se pár rozejde.

 

Rozchod bolí sex-a-vztahy-rozchod-se-da-predpovedet-ii-sxc-nahled

Rozchod podle vědců bolí stejně, jako kdybyste se popálila vařící kávou. Podle jiných zase přichází šok, který je podobný tomu při nehodách či úrazech. Rozchod prý podobně bolí a může být velmi těžké se s ním vyrovnat.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Krizové roky: První, třetí a sedmý

Jeden rok, tři roky a sedm let. To jsou první kritické milníky v téměř každém vztahu. Pokud se vám je podaří překonat, pak máte velkou naději, že vám to vydrží. Další velká krize pak totiž prý přichází až v 17. a 25. roce společného života.

 

Za jak dlouho se s rozchodem vyrovnáte? Spočítejte to!

Podle vědců lze spočítat i to, jak dlouho vám bude trvat, než se z rozchodu s partnerem dostanete. Britští odborníci tvrdí, že délka vztahu je přímo úměrná délce vzpamatování se z rozchodu. A ženy jsou na tom ještě hůře než muži! Jste-li spolu déle než pět let je doba, kdy se s rozchodem vyrovnáváte, o dvacet procent delší. Pokud jste spolu více než deset let, pak dokonce o třicet procent. Existují ale lidé, kteří se z rozchodu s někým, koho velmi milovali, nevzpamatují nikdy. Jde totiž o velkou psychickou zátěž a zdaleka ne každý ji zvládne a unese.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Nejvtipnější důvody k rozchodu ze strany partnera

 

– Uvědomil jsem si, že chci být sám. (Za týden si našel jinou.)

– Jsi pro mě moc mladá. (Po třech letech vztahu).

– Máš na lepšího, než jsem já.

– Jsi na mě moc hodná.

– Uvědomil jsem si, že chci brunetu, protože je spolehlivější.

– Je mi líto tvého ex, že jsem mu tě přebral.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse