vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Rovnátka po třicítce. Jít do nich nebo ne?

7. května 2015

Rovnátka po třicítce. Jít do nich nebo ne?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: Rovnátka žena děti zuby chrup

preventan-mimiforum-banner

Rovnátka zdaleka nejsou jen pro děti a teenagery. Pokud vás trápí nerovný chrup a doktor vám je doporučí i po třicítce, není důvod, proč do toho nejít! 

Preventan Clasic

·    Cucavé tablety s ovocnou příchutí.
·    Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek.
·    1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy).
·    Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé.
·    Především k dlouhodobému užívání.

preventan-clasic

Doplněk stravy

Více ZDE

Rovnátka jsou jen pro děti? Ale vůbec ne! Rovnátka můžete mít v každém věku, i když jste už dávno dospělá a máte svoje potomky. Jen je třeba se pro ně rozhodnout, nebát se jich, a také si připravit nemalý finanční obnos. Podle typu zvolených rovnátek totiž může jít i o 120 000 Kč.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Jaké jsou druhy rovnátek?

● Fixní – Jsou nejčastějším používaným druhem rovnátek. Na zuby se upevňují napevno a nosí se ve dne, v noci, zhruba dva roky. Většinou se pod nimi zuby krásně srovnají, ale je třeba dbát na ústní hygienu, jinak se zuby mohou kazit.

● Snímací – Dnes už se používají méně a spíše u drobnějších vad chrupu. Dají se v případě potřeby sundat, například při jídle, sportu či čištění zubů, ale léčba trvá déle a je třeba na ně nezapomínat a nosit je pravidelně.

● Neviditelná – Zajímavou, avšak finančně mnohem náročnější variantou, jsou neviditelná rovnátka, která se dávají z vnitřní strany chrupu. Na pohled tedy skutečně nejsou vidět, ale musí se vyrobit přesně na míru, a i přesto mohou způsobit oděrky, větší bolestivost a u někoho i šišlání.

 

Rovnátka stála za to!

„Nikdy jsem neměla rovné zuby, ale neřešila jsem to. Nenapadlo by mě totiž, že i v dospělosti můžu mít rovnátka. Když mi je doktor navrhl, vyděsila jsem se. Vždyť rovnátka jsou jen pro puberťáky! Nedovedla jsem si představit, že bych měla přes zuby ve svém věku drátky. Nakonec jsme se domluvili, že zkusím neviditelná rovnátka. Sice se jednalo o nemalou částku, ale stálo mi to za to. Zuby se mám rovnější a hezčí a hlavně jsem se před nikým nemusela stydět. Kamarádka měla ale klasická fixní rovnátka, na ně si dala barevné gumičky a udělala z nich přednost. Byla taky spokojená a vyšlo ji to výrazně levněji,“ vysvětluje Dáša (39).

 

zdravi-a-krasa-rovnatka-po-tricitce-ii-sh-nahled Tip MIMIFORA:

Zkuste neviditelná rovnátka!

Pokud rovnátka nechcete jen proto, že máte strach z posměchu či se vám nelíbí, pak můžete zkusit revoluční novinku – rovnátka neviditelná.  Narovnají chrup, ale přitom nikdo neví, že je v ústech máte. Můžete se smát a ukazovat zuby, jak je vám libo. Nikdo si jich nevšimne. A to přesto, že pracují a zuby rovnají. Jaký trik za tím stojí? Žádný. Neviditelná rovnátka se vyrábějí ze slitiny zlata a hlavně – neupevňují se na chrup z vnější strany, ale dávají se ze strany vnitřní.  Nevýhodou je však mnohem vyšší cena. Zatímco klasická rovnátka vás mohou stát 30 000 Kč, ta vnitřní i 120 000 Kč.

 

Text: ino

Foto: Shuttertstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse