vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Romantické výlety pro dva

13. února 2015

Romantické výlety pro dva

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: Valentýn Údolí romantika výlet park

preventan-mimiforum-banner

Na Valentýna je ten správný čas nechat děti doma a vydat se na romantický výlet ve dvou. Někam, kde si odpočinete a můžete se procházet ruku v ruce ve dvou!

Ostropestřec Farmax Plus

Ostropestřec Plus Farmax® je přírodní přípravek z rostlinných výtažků. Obsahuje standardizovaný extrakt z plodů ostropestřce mariánského a klanoprašky čínské.

ostropestrec-plus-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

Kdy jindy než na svatého Valentýna vyrazit na romantický výlet ve dvou! Nechejte děti u babičky a vyrazte jen s partnerem. Romantiku totiž potřebujete jako sůl!

 

Terčino údolí, Nové Hrady

Nádherná příroda, umělý vodopád i empírový lázeňský dům, kde si můžete odpočinout a posedět u dobrého jídla. To všechno nabízí Terčino údolí západně od Nových Hradů – v blízkosti řeky Stropnice. V současné době je Terčino údolí Národní kulturní památkou a rozléhá se na ploše přes 139 ha. Přes malebnou přírodu a všechny památky vás nejlépe provede naučná stezka, která je dlouhá 6 km. Na konci Terčina údolí, které je považováno za jeden z nejvýznamnějších historických parků u nás, stojí pozdně gotická tvrz Cuknštejn. Jedná se o jedno z nejzachovalejších vladyckých sídel v Českých zemích, z větší části v původní podobě.

www.kicnovehrady.cz

 

Kyjovské údolí

Kyjovské údolí se nachází v kaňonu Křinice mezi Kyjovem a bývalou osadou Zadní Doubice. Nabízí romantická zákoutí, krásnou krajinu na procházky ve dvou i spoustu skalních vyhlídek. O tom, že místo bylo oblíbené i v období romantismu, svědčí také romantické úpravy a názvy nejbližších přírodních útvarů − Bratrské kameny, Lví jeskyně (Medvědí doupě), Klenotnice, Jeskyně víl, Vinný sklep. Jde zkrátka o ideální místo k procházkám ve dvou.

www.kyjovskeudoli.cz

 

Národní park Podyjí

Skvělé místo pro romantický výlet! Výjimečně krásné údolí v zalesněné krajině jihozápadní Moravy. To je Národní park Podyjí, který vyznačuje mimořádnými scenériemi, tvořenými pestrou mozaikou skalních amfiteátrů a srázných stěn, meandry, rozsáhlými suťovými poli a těžko prostupnými stržemi, ale i nivními loukami podél Dyje. Na rakouské straně na něj navazuje park Thaytal.  Zajímavé je, že jde o jedno posledních zachovalých říčních údolí ve střední Evropě a zároveň o nejmenší národní park u nás.

www.nppodyji.cz

 

tip-na-vylet-romanticke-vylety-pro-dva-ii-cz-nahled Přírodní rezervace Stvořidla

Na kraji Českomoravské vrchoviny, mezi Světlou nad Sázavou a Ledčí nad Sázavou, najdete malebnou Přírodní rezervaci Stvořidla. 85 % plochy tvoří lesy, hlubokým údolím zde pak protéká řeka Sázava. Jen pohled na peřeje a slapy, které vytváří, patří k nezapomenutelným zážitkům. Najdete zde také různé chráněné druhy rostlin, i živočichů – třeba alpskou růži, anebo vydru říční. Kousek od rezervace stojí za návštěvu slavná Sluneční zátoka, která inspirovala Jaroslava Foglara k napsání knihy Hoši od Bobří řeky.

http://www.kyticesvetla.cz/…e-informace/

 

Text: ino

Foto: Czechtourism.cz

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse