vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Ředkev štěpí tuky – a další zeleninoví tukožrouti

5. února 2014

Ředkev štěpí tuky – a další zeleninoví tukožrouti

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: Ředkev tuky hubnutí dieta zelenina

preventan-mimiforum-banner

Zdravá, dobrá a hlavně skvělá pro hubnutí – to je bílá ředkev. Umí totiž štěpit tuky, a tak je při dietách velmi vyhledávaná. A nízkokalorická je i další zelenina.

Chcete zhubnout? Dopřávejte si ve velkém bílé ředkve. Nejen, že jsou zdravé, ale ví se o nich, že umějí štěpit tuky. Doplnit jídelníček pak můžete další zeleninou, která je pro hubnutí přímo ideální – třeba kysaným zelím, dýní či cuketou.

 

Bílé ředkve

Říká se jim také japonské nebo orientální ředkvičky. Vzhledem připomínají mrkev či petržel, ale typická je pro ně bílá barva. Proti klasickým ředkvičkám jsou sladčí, a hlavně – mají mnoho pozitivních účinků na organismus. Jsou známé vysokým obsahem vitaminu C a mnozí je považují za přírodní antibiotikum. Vyhledávané jsou při nachlazení, protože rozpouští hleny a čistí dutiny. A co víc – pomáhají štěpit tuky, a to díky obsahu hořčičných silic. Proto jsou přímo ideální tehdy, když chcete zhubnout. Kromě toho, že jsou ředkve zdravé, jsou nízkokalorické. Ve 100 g obsahují asi 80 kcal.

 

Kysané zelí

Říká se o něm, že je ničitelem tuků. Umí dobře zasytit a omezuje chuť k jídlu. Podporuje látkovou výměnu a má prokazatelný odvodňující účinek. Pomáhá detoxikovat, a tím bojuje i proti celulitidě. Navíc obsahuje velké množství vlákniny, která je pro hubnutí nezbytná, a přitom má velmi málo kalorií (17 kcal ve 100 g) i nízký obsah tuků. Aby se jeho příznivé účinky mohly projevit, je třeba ho sníst alespoň 200 gramů denně. Vhodná je i šťáva z kysaného zelí, které byste měla denně vypít 250 ml.

 

Cuketa dieta-redkev-stepi-tuky-ii-sxc-nahled

Cuketa je nízkokalorická – ve 110 g má jen 80 kcal, obsahuje přes 90 % vody, a spoustu vitaminů, minerálů a stopových prvků, například draslík, který je známý svými odvodňovacími účinky. Kromě toho je pro ni typický vysoký obsah vlákniny. Je vyhledávanou nejen pro hubnutí, ale i pro detoxikaci organismu. Čistí střeva a tělo zbavuje škodlivin.

 

Dýně

Je málo kalorická, a přitom plná vitaminů a minerálů. Nejvíce jsou zde zastoupeny beta-karoten, vitaminy C a E, železo, fosfor, zinek či draslík. Vzhledem k tomu, že v nich najdete 90 % vody, jsou skvělé i k zahnání žízně. Pomáhají z těla vyloučit toxiny a jiné škodliviny, a navíc obsahují lipotický enzym, který tuky štěpí a urychluje tak jejich odbourávání z organismu. Výhodou je i to, že působí močopudně, a tak čistí i ledviny.

 

Brokolice

Je nejen nízkokalorická díky vysokému obsahu vlákniny pospívá střevům a hubnutí. Je také výborným zdrojem vitaminů, především vitaminu C. Ve 100 g ho najdete dokonce v množství 155 % doporučené denní dávky. Kromě toho v ní najdete kyselinu listovou, vitaminy A a B1. Výhodou je, že obsahuje velké množství vody, a díky tomu minimum kalorií, a také sacharidů. Pro dietu a hubnutí je přím ideální.

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse