vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Reborn miminka: Hit, anebo šílenost?

30. srpna 2016

Reborn miminka: Hit, anebo šílenost?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: terapie panenka reborn miminko žena dítě

preventan-mimiforum-banner

Realistické panenky, které vypadají jako živá miminka, dělí ženy na dva tábory. Jedny je milují, druhé považují za šílenost, kterou si normální člověk nemůže koupit.

Diskutujte: Pořídila byste si reborn miminko a proč?


Některé ženy po nich šílí a kupují je za nemalé sumy. Jiným připadají nechutné a jsou zásadně proti nim. Tzv. reborn miminka, realistické panenky, které vypadají jako živé, dělí totiž ženy na dva zcela protichůdné tábory. Milují je, nebo nenávidí. Není nic mezi tím.

Panenka, která dýchá tema-tydne-reborn-miminka-ii-sh

Čím více jsou podobnější živému miminku, tím jsou více ceněné a dražší. A tak se výrobci předhánějí v tom, aby jejich panenky byly co nejdokonalejší. Kůže i záhyby na ní, oči, řasy, nehty, prostě vše musí vypadat, jako byste měla v ruce živé miminko. Ty nejlepší modely pak umějí ještě víc – mají zabudovaný strojek, aby vypadly, že dýchají a zvedal se jim hrudníček. A dokonce jim můžete nahmatat i tep!

Dětské »mrtvolky«, říkají odpůrci

První realistická panenka se objevila začátkem 90. let 20. století v USA. Velmi brzy se rozšířily do celého světa a získaly řadu fanynek, ale také odpůrců. Ti je s oblibou nazývají dětskými »mrtvolkami«, zatímco jejich příznivkyně se nad nimi rozplývají podobně jako nad živým tvorečkem. Důvody, proč ženy investují nemalé částky do těchto miminek, jsou různé. Některé si z nich pořizují sbírku a mají je jako koníčka. To je podle odborníků v pořádku. Existují ale i případy, nad kterými zůstává rozum stát…

Posedlá panenkou: Dokonce ji kojí!

„Měla jsem kamarádku, která potratila a nemohla už mít děti. Vůbec se s tím nechtěla smířit a místo toho, aby zkusila adopci, přímo se zbláznila do reborn miminka. To, co s ním dělala, ale nebylo normální. Zůstala doma, přebalovala ho, krmila, chodila na procházky v kočárku. Nakoupila mu oblečení a pořád ho převlékala. Dokonce se ho snažila i kojit! Nedala si říct. Ale protože její miminko nerostlo, přestěhovala se po pár měsících jinam. Takto funguje už deset let. Stěhuje se po republice a hraje si na svobodnou matku. Teď si koupila ještě jedno a tvrdí, že má dvojčata,“ vypráví zkušenost s realistickou panenkou Dáša (31).

Panenka jako terapie

K reborn miminkům totiž často tíhnou ženy, které potratily, nemohou mít děti, anebo už je mají odrostlé a po miminku ještě touží. Pokud si je pořídí a mají je vystavené doma, může jim to dokonce pomoct. Ale jakmile si na něm vybudují závislost, může nastat pořádný problém, který pak skončí v rukou odborníka. Jisté ale je, že reborn panenky se jako terapie občas používají – právě u žen po potratu, anebo u starších lidí, kterým mají vdechnout energii a radost ze života.

Panenka jako umělecké dílo

Reborn miminko si můžete snadno objednat přes internet, a to jak domácí, tak zahraniční výroby. Dostanete k němu až dva certifikáty – od výrobce kitu (návrhu) a od toho, kdo mu »dal život« – vytvořil ho. Miminko je totiž třeba ručně namalovat, vpichují se mu vlásky, buď mohérové, anebo lidské a cílem je co nejvíce je přiblížit vzhledu skutečného dítěte. Proto se o těchto panenkách někdy mluví jako o uměleckých dílech. Ty pravé se totiž vyrábějí a malují ručně. A aby bylo vše dokonalé, jejich váha a výška odpovídá pravému miminku. Panenku si můžete vyrobit i sama. Stačí si na ni objednat materiál a můžete trávit večery tím, že si stvoříte co nejdokonalejší realistickou panenku do své sbírky. Ceny těch kupovaných se často pohybují v tisících až desetitisících korun.


Text: mob

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse