vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Raynaudův syndrom: Když vám bělají prsty

2. října 2014

Raynaudův syndrom: Když vám bělají prsty

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: amputace bělání Raynaudův syndrom prsty Ruce

preventan-mimiforum-banner

Ženy trápí až sedmkrát častěji než muže a nevyplatí se jej podceňovat. Raynaudův syndrom, jehož příznakem je bělání prstů, totiž může totiž ukazovat i na vážnou nemoc. 

GingiMax

GingiMax® obsahuje 40 mg standardizovaného extraktu z listů Ginkgo biloby (jinan dvoulaločný) obsahujícího min. 24% flavonoidních glykosidů a 6% terpenických laktonů.

gingimax

Doplněk stravy

Více ZDE

Zpočátku může vypadat nenápadně a budit dojem, že se vlastně nic závažného neděje. Raynaudův syndrom však může způsobit větší problémy, než se zdá. Protože při něm dochází k zastavení přítoku krve do prstů, může dojít nejen k poškození tkání, ale v krajním případě hrozí i amputace.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Syndrom není to, co nemoc!

Kromě Raynaudova syndromu existuje také Raynaudova nemoc. I přes podobné příznaky nejde o jedno a to samé. Raynaudova nemoc mívá mírnější projevy, je častější u žen a více se objevuje v chladu či ve stresových situacích. Častější pak bývá u kuřaček. Konce prstů v tomto případě bělají kvůli náhlému zúžení těch tepének, které prsty zásobují. Po určité době se vše vrátí do normálu a ruce nejsou nijak ohroženy.

 

Potíže nikdy nepodceňujte

Raynaudův syndrom určitě nepatří mezi banální problémy, nad kterými bychom měli mávnout rukou. Vzniká totiž jako následek některé z nemocí, kterou trpíme, a která může být i vážná. Patří mezi ně totiž choroby nádorové, hematologické, neurologické, nemoci pohybového aparátu, anebo tzv. syndrom krčního žebra. Může ukazovat také na otravu těžkými kovy či arzenem. Proto se vyplatí v případě opakujících se potíží vyhledat lékaře a věc řešit s ním.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Jak poznáte Raynaudův syndrom

 

-          Opakující se blednutí a bělání prstů rukou, za který může stažení tepének, a tudíž nedostatečné prokrvení.

-          Prsty nejen bělají, ale i bolí.

-          Jakmile dojde k roztažení cév, prsty začnou modrat, následně červenají.

-          Vše se pravidelně opakuje.

 

Co dělat při podezření zdravi-a-krasa-raynauduv-syndrom-ii-sxc-nahled

Pokud lékař u vás Raynaudův syndrom prokáže, je třeba najít jeho příčinu. Pokud se žádná nenajde a nejde o průvodní znak nemoci, pak jde většinou o mírnější formu – Raynaudovu nemoc. Pokud by se totiž zanedbalo a neléčilo se, může dojít k poškození tkáně, vzniku gangrény a následné amputaci. Věcí, které je třeba udělat, je ale více – přestat kouřit, vyhýbat se stresu, v zimě nosit rukavice.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse