vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Řasy a zelený ječmen. Jak to funguje na hubnutí?

27. května 2015

Řasy a zelený ječmen. Jak to funguje na hubnutí?

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: zelený ječmen řasy pohyb hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

Zelený ječmen a různé druhy řas jsou stále oblíbenější při hubnutí. Co obsahují a jak vlastně fungují? Můžete s nimi opravdu shodit pár kilogramů, které máte navíc?

S blížícím se létem je hubnutí pro řadu žen stále aktuálnější. Každá to, aby v plavkách vypadala co nejlépe, řeší po svém. Některá začne držet přísnou dietu, která jí pak ale přinese více škody, než užitku. Jiné zkoušejí různé potravinové doplňky, ale také další, stále populárnější, zelené »pochutiny«, třeba zelený ječmen či mořské řasy. Jak to funguje?

 

1. Zelený ječmen

Údajně jej znali už staří Egypťané. Ví se o něm, že obsahuje velké množství vitaminů a zdraví prospěšných látek. Najdete v něm například 7× více vitaminu C než v pomeranči či 10× více vápníku, než v mléce. Když k tomu přidáte další cenné látky, především vitaminy skupiny B, A, K, betakaroten, kyselinu listovou, sodík, křemík, zinek či chrom, je jasné, proč se těší stále větší oblibě. Je zdravý a ještě pomáhá hubnout.

 

Podporuje hubnutí

Zelený ječmen má pro organismus mnoho prospěšných účinků. Je zásadotvorný, a tak působí příznivě při překyselení. Je skvělý při detoxikaci organismu, má antioxidační účinky. Tělo i mysl dokáže nastartovat a povzbudit a co se hubnutí týká, tak je tu jedno velké plus – podporuje totiž enzymy, které mají na svědomí spalování tuků v těle. Nevýhodou zeleného ječmene ale může být jeho vyšší cena, a také fakt, že každému zkrátka nemusí chutnat. Je třeba jej pít ráno nalačno, a pak ještě jednou až dvakrát denně. Je však třeba vytrvat – výsledky se totiž nedostaví hned.

 

2. Řasy

Mořské řasy, nebo sladkovodní? Na trhu ji je dnes celá řada a není snadné se v nich orientovat. Co tedy obsahují a jak mohou pomoct při hubnutí?

 

Mořské řasy

O mořských řasách se říká, že jsou tou nejzdravější zeleninou. Jsou výborným zdrojem vitaminů, především A, B a C, minerálů. Těch obsahují dokonce 15× víc, než mnoho jiných druhů zeleniny. Jsou také výborným zdrojem vlákniny, takže vás i dobře zasytí. Přitom všem obsahují minimum kalorií. Řasy na sebe také dokážou vázat nejrůznější škodliviny, a tak pomáhají při detoxikaci a jsou skvělou prevencí řady chorob.

 

dieta-rasy-a-zeleny-jecmen-ii-sh-nahled Sladkovodní řasy

Také sladkovodní řasa chlorella je plná vitaminů (především A, B, C, D, H) a minerálů (např. hořčík, draslík, vápník, železo, zinek, fosfor, měď). Je cenným zdrojem bílkovin, kterých obsahuje až dvakrát více než luštěniny. Díky tomu, a také díky obsažené vláknině, je tato řasa skvělým pomocníkem při hubnutí. Navíc prospívá zdraví, zlepšuje stav pleti, pomáhá při detoxikaci a odstranění toxinů z těla. Pořídit ji můžete také ve formě tablet, což může vyhovovat těm, kdo by řasy do jídelníčku prostě zařadit nedokázali. Nečekejte od ní ale zázraky. Hubnutí může pomoct a podpořit, ale nezhubnete jen tím, že byste si do jídelníčku zařadila pár tabletek denně. Je třeba přidat pohyb a upravit stravu.  

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse