vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Rakovina prostaty: Dá se jí bránit?

21. ledna 2016

Rakovina prostaty: Dá se jí bránit?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: rakovina prostaty erekce nádor prevence sex

preventan-mimiforum-banner

Denně na ni zemřou čtyři Češi, a to není malé číslo. Proto je dobré se rakovině prostaty preventivně bránit, jak jen to jde. Testy, stravou i správným sportem.

ProstaX

ProstaX je založen na kombinaci vybraných rostlinných standardizovaných extraktů. Příznivě ovlivňuje správnou činnost nejen prostaty, ale i celého močového a pohlavního ústrojí muže. Pomáhá upravit problémy spojené se zvětšením prostaty, jako jsou např. časté nutkání na močení, ztížené močení, pálení a řezání při močení. Zvětšení prostaty a potíže s ní spojené je jeden z nejčastějších problémů u mužů, kde první příznaky se mohou vyskytnout již kolem třicítky. ProstaX je vhodný pro muže, kterým lékař doporučil užívat přírodní extrakty a pro muže, kteří chtějí sami přispět ke zlepšení zdravotních obtíží.

prostax-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

Diskutujte: Dohlížíte na partnera, aby se věnoval prevenci rakoviny prostaty?


Rakovina prostaty je třetí nejčastější příčinou úmrtí mužů na zhoubný nádor u nás. Každý den na ni zemřou čtyři Češi. Je tedy jasné, že si s ní není radno zahrávat. Pokud se objeví podezření, je třeba vše řešit včas a partnera poslat k lékaři. Existuje ale řada možností, jak se jí bránit. Prevence je v tomto případě více než důležitá.

Test PSA: Odhalí rakovinu v počátcích

Rakovina prostaty je zákeřná. Dlouho se může vyvíjet bez potíží, a jakmile se objeví, už může být pozdě. Proto je ideální nejen se věnovat prevenci, ale také pravidelně podstoupit u lékaře test PSA (prostatický specifický antigen), který se snadno zjistí z krve. Mužům nad 50 let jej každé dva roky hradí zdravotní pojišťovny, v případě, že se rakovina prostaty objevila v blízké rodině, měli by jej absolvovat muži už po čtyřicítce. Tento test totiž nádorové bujení může odhalit už na počátku, kdy je velmi dobře léčitelné.

MIMIFORUM zjistilo:

Hlavní příznaky problémů s prostatou a rakoviny

(V první fázi však může být i bez příznaků)
● Slabší proud moči,
● Dlouhé močení, odkapávání moče.
● Pocit naplnění močového měchýře i po vymočení.
● Časté močení, ve dne i v noci.
● Problémy s erekcí a nechuť na sex.
● Krev v moči nebo v ejakulátu.
● Únava, bolesti zad, pánve, stehen, bolest při močení.

MIMIFORUM doporučuje:

Tipy, jak se bránit rakovině prostaty

I když ji nelze zcela zabránit, existuje pár rad, kterými muži mohou její riziko výrazně snížit
● Mít pravidelný sex. Ne, to není jen zbožné přání žen, ale i rada pro muže. Je totiž vědecky prokázáno, že riziko vzniku nádoru je mnohem menší u mužů, kteří často ejakulují. Pokud se sexu nebo masturbaci budou věnovat alespoň pětkrát týdně, je riziko o třetinu menší.
● Jíst zdravě. Opět nejde jen o pouhou frázi. Studie prokázaly, že riziko vzniku rakoviny prostaty významně snižují lykopen, selen a vitamin E. Proto je důležité je tělu dodat z vhodné stravy, jíst ovoce a zeleninu (hodně lykopenu obsahují např. rajčata), případně jíst vhodné doplňky stravy.
● Dopřát si vlašské ořechy. Podle vědců patří právě strava k hlavním možnostem, jak se vzniku rakoviny prostaty bránit. A přímo ideální jsou podle nich vlašské ořechy. Obsahují totiž polyfenoly, antioxidanty a speciální formu vitaminu E – gamma tocopherol. Umí snížit hladinu endothelinu, která při rakovině prostaty bývá vysoká.

MIMIFORUM doporučuje: zdravi-a-krasa-prevence-rakoviny-prostaty-1-ing

Další tipy, jak se rakovině prostaty bránit

● Omezit kávu a alkohol, naopak pít zelený čaj.
● Jíst sóju, protože u ní jsou prokázány také kladné účinky proti nádorům prostaty.
● Omezit jízdu na kole. Výzkumy potvrdily, že cyklisté jsou rakovinou prostaty ohroženi nepoměrně více. Vhodná není ani jízda na koni.
● Sportovat a hýbat se. Ideální je plavání, běh a chůze. Jde o pohyb, který je spojený se zvýšením cirkulace krve v pánvi.
● Snížit možnost vystavení těžkým kovům a umělým hnojivům.
● Udržovat si přiměřenou hmotnost. Podle texaských expertů mohou u obézních mužů testy na PSA vyjít klamavě. Nemusí odhalit zvýšenou hladinu, i když muž již rakovinu má.
● Netrávit hodiny u počítače. Prostatě neprospívá dlouhé sezení, a tak pro ni není ideální přemíra práce u počítače či sedavé zaměstnání.
● Vyvarovat se prochladnutí. Zima a chlad prostatě nesvědčí, proto se snažte neprochladnout a v zimě noste teplé prádlo.

Text: asm
Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse