vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Rady, jak vybírat dovolenou

19. května 2014

Rady, jak vybírat dovolenou

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: hotel zájezd cestovní kancelář dovolená moře

preventan-mimiforum-banner

Výběru dovolené přes cestovní kancelář věnujte dostatečnou pozornost. Jinak by se vám mohlo stát, že si místo radosti přivezete za nemalé peníze zklamání.

Actilac

· Obsahuje harmonický poměr kombinaci 8 kmenů mikroorganismů včetně bifidobakterií a lactobacilů.
· Obsah mikroorganismů ≥ 4×108 CFU/cps.

actilac_small

Doplněk stravy

Více ZDE

Dovolená se blíží a jen málokdo nepřemýšlí nad tím, kam by letos za odpočinkem vyrazil. Pokud spoléháte na nabídku cestovních kanceláří či agentur, dejte dobrý pozor, jak budete vybírat. Špatná volba by totiž mohla celé vysněné prázdniny zkazit.

 

1. Prověřte si prodejce

Nekupujte hned tam, kde vidíte zdánlivě nejnižší cenu. Než cokoli koupíte, prověřte si, kdo zájezd prodává. Zda jde o cestovní agenturu, anebo kancelář, jak dlouho je na trhu, jaké jsou na ni reference. Jde-li o agenturu, pak zjišťujte, jaká cestovní kancelář je pořadatelem a zda je pojištěna proti úpadku.

 

2. Zjistěte, co zájezd obsahuje

Velmi dobře se informujte, co vámi oblíbený zájezd zahrnuje. Je-li cena konečná, anebo vás čekají další poplatky a doplatky, jaké služby jsou zahrnuty v ceně. Mohlo by se stát, že byste byla zklamaná, že v hotelu u moře vidíte do skal, nikoli na hladinu, protože byste si jinak musela několik tisíc za výhled doplatit. Nebojte se předem na vše zeptat, chtějte podrobné informace.

 

3. Hledejte recenze hotelu

Vyberete-li si nějaký hotel, do kterého se přes cestovku chystáte vyrazit, vždy věnujte čas tomu, abyste si na internetu našla jeho recenze a zkušenosti jiných turistů. Nevěřte všemu, co se píše v katalogu. Žádná cestovní kancelář se nebude chlubit negativy. Navíc některé informace mohou být nesprávné a zavádějící. „Hotel ve městě“ se totiž může nacházet hned na okraji a do samotného centra se pár kilometrů projdete. I to se dá zjistit na internetu v recenzích a informacích o hotelu. Najít jich lze spousty – v češtině i v jiných jazycích.

 

Tip MIMIFORA:

Chcete-li si ušetřit zklamání, vše si předem zjistěte a ptejte se, co vás zajímá. Pozor na klamavá označení typu „hotel u moře“, které může znamenat, že hotel je nahoře na skále několik set metrů od pláže. Vždy zjišťujte, jak daleko skutečně je, zda není ve svahu, jaký je přístup do vody a jaká je pláž (oblázková, písčitá apod.). Předejdete tak rozčarování.

 

4. Pozor na pojištění tema-tydne-rady-jak-vybirat-dovolenou-ii-sh-nahled

I když kupujete dovolenou na poslední chvíli, vždy si připlaťte dostatečné pojištění, nejlépe i proti stornu zájezdu, jinak můžete přijít o všechny peníze, pokud například náhle onemocníte. Též věnujte pozornost, co připojištění zahrnuje – mělo by jít nejen o ošetření u lékaře či o léky, ale i o krádež zavazadel. Vždy je lepší si připlatit, než pak mít zkaženou dovolenou.

 

5. Zjistěte si přesnou délku dovolené

Pozor dejte i na to, jak dlouho vámi vybraný zájezd vlastně trvá a jakou dobu strávíte na místě. Není důležitý počet dní, ale vždy nocí. 14 denní dovolená může mít nocí na místě klidně 10, jedete-li autobusem, či 12 u leteckých zájezdů. Kupujete-li dovolenou před létem, měla by cestovní kancelář znát přibližné časy odletů. I zde uvidíte, zda nepřiletíte na místo pozdě večer a neodletíte časně ráno, tudíž celkový zájezd vlastně nebude kratší.


Text: ino
Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse