vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Rady, jak se zbavit molusek

14. října 2014

Rady, jak se zbavit molusek

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: pupínek moluska desinfekce bradavice bazén

preventan-mimiforum-banner

Molusky děti nosí nejčastěji z veřejných bazénů a boj s nimi není vůbec snadný. Jsou infekční, rády se rozmnožují a těžko se jich zbavuje. Jak na ně vyzrát?

Děti si je často nosí ze školek, škol a návštěv veřejného bazénu. Molusky jsou vysoce infekční a vzhledem často připomínají bradavice. Jsou pro ně typické pupínky s centrální vkleslinkou a nejčastěji se objevují na nohou, ale i na trupu či v kožních záhybech. Ukázat se však mohou i na obličeji.

 

Molusky se zbavuje těžko

Molusky jsou virového původu, a tak je můžete chytit dřív, než se nadějete. Vyskytují se ve skupinách a velmi rychle se množí. Boj s nimi je během na dlouhou trať a může trvat i měsíce. Rády se totiž vracejí. Účinnou možností, jak se jich zbavit, je velmi nepopulární a nepříjemné seškrábnutí s následnou desinfekcí, které s oblibou provádějí na kožním. Jak se jich zbavit jinak a šetrněji?

 

Propíchnutí a desinfekce

Není to příliš šetrné, zato jde o účinnou metodu, jak se molusek zbavit. Vše můžete provést doma, nikoli v ordinaci. Moluska se propíchne sterilní jehlou, potře desinfekcí, zalepí. Velký pozor je třeba dát na tekutinu z puchýřků, která je infekční a může je roznést dále po těle.

 

Prostředky na molusky

Na trhu je k dostání několik prostředků určených přímo na molusky. Nemusejí ale zabrat všem, proto je třeba zkusit, co bude vyhovovat právě vám. Patří mezi ně např. Infectodell, Molusan či Allivictus. Poslední z nich je vyrobený z kvalitního česneku, obsahuje ho 67 %. Pomoct mohou také homeopatika, je však třeba se s odborníky poradit na typu a dávkování.

 

Hlíva ústřičná

Proti moluskám zabírá i užívání hlívy ústřičné. Ta posiluje imunitu a při dlouhodobém braní podle zkušeností vede i k tomu, že molusky začnou mizet a už se neobjeví. Je však třeba se obrnit trpělivostí a vydržet cca 2–3 měsíce.

 

Tužebník jilmový zdravi-a-krasa-rady-jak-se-zbavit-molusek-ii-sxc-nahled

Má-li dítě molusek hodně či jsou-li na citlivých místech, pak má asi málokdo odvahu a sílu jednu po druhé propichovat a desinfikovat. Možností, jak se zbavit i molusek na větší ploše, může být tužebník jilmový v kombinaci s propolisem. Hrst sušeného tužebníku přelijte litrem vody a nechejte louhovat. Tělo umyjte propolisovým mýdlem, poté udělejte čtvrthodinovou koupel ve vodě s přidaným odvarem z tužebníku. Kůži osušte, molusky natřete propolisovou tinkturou nebo mastí. Tato rada samozřejmě není vhodná při alergii na propolis.

 

Tip MIMIFORA:

Zkuste Fernet!

Ne, že bychom vás nabádali k alkoholismu. Na molusky však údajně zabírá i to, když je potřete Fernetem. Za zkoušku to stojí, neb jeho láhev je rozhodně levnější, než některé drahé preparáty.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

 

 

5 Posledních příspěvků v diskusi
14:01 08.02.2019 - Lucka -

Re: Rada, jak se zbavit molusek

Dobry den,dceri jsou dva roky a s molusky marně bojujeme mesic.Nejprve jsem se nechala zlakat,ze ji to na kožním bolestivé seskrably-a výsledek-udelaly se ji na stejném miste a v okolí. Mame tuzebnik,propi­lis,hlivu a také molusan od Hádka a nic. Ja uz nevim,co víc a budu Vám vděčná za jakoukoli radu.
20:34 13.02.2017 - Marie -

molusky

Pani Jitko prosim info O masticce bojujeme s moluskama jak muzem dekuji mic
Dobrý den,také bych ráda poprosila o info. Moc děkuji
22:08 20.10.2016 - Andrea -

Re: Rada, jak se zbavit molusek

Dcera má také molusky. Poradíte mi prosím jak na ne?
10:37 26.09.2016 - Věra -

Prosím info

Také bojujema s moluskami.dcety jsou navíc atopicky.prosim poraďte.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse