vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Rady, jak děti chránit před pedofily

29. prosince 2011

Rady, jak děti chránit před pedofily

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: nebezpečí Facebook deviace Pedofil prevence internet děti sex

preventan-mimiforum-banner

V dnešním světě číhá na děti spousta nebezpečí. Jedno z největších představují pedofilové a sexuální devianti. Proto je velmi důležitá prevence, ale i kontrola internetu.

 


Diskutujte: Setkali jste se vy, nebo někdo ve vašem okolí, s obtěžováním pedofilem?


Děti poučujte odmalička

Poznat pedofily není vůbec jednoduché. Mnozí dokážou držet choutky na uzdě, než se naplno projeví. Mají rodinu, žijí zdánlivě běžný život, a přesto v nich dřímá děsivé tajemství – sexuálně je přitahují děti. Proto je více než důležité děti již odmalička informovat o tom, jaká nebezpečí na ně mohou číhat a jak v případě, že se do takové situace dostanou, reagovat.

MIMIFORUM doporučuje:

Toto řekněte svým dětem

● V klidu seznamte děti se situacemi, které je mnohou potkat. Nestrašte je, informace by měly být věcné a bez emocí. Opakování je v tomto případě opravdu matka moudrosti.

● Děti musejí vědět, že se nemají bavit s cizími lidmi. V žádném případě s nimi nesmí nikam odcházet, a to pod žádnou záminkou. Dětem je třeba říct, že pro ně cizího člověka nikdy nepošlete, a tak ani takovéto důvody nemají reagovat.

● Poučte děti, aby nikoho cizího nepustily do bytu. Nejlepší je neotvírat vůbec, a pokud otevřou, tak jedině na řetízek. V případě, že se někdo bude dožadovat vstupu, mělo by ihned volat rodičům.

● Děti nesmějí nikdy nasednout do cizího auta, ani kdyby dotyčný tvrdil, že je veze k vám.

● Do výtahu nesmějí nikdy vstupovat s cizí osobou. 

● Pokud je kdokoli začne obtěžovat, nejlepší je co nejrychleji utéct či požádat o pomoc někoho dospělého.

● Do školy i z ní by dítě mělo vždy chodit bezpečnou, klidně delší cestou, kde je dost lidí. Samotné by se mělo vyhnout opuštěným místům, nenavštěvovat neobydlené budovy.

● Pokud dítě chodí samo, je dobré, aby mělo po ruce mobil, kterým si může přivolat pomoc. Praktický je také alarm, který se po zmáčknutí tlačítka rozezní tak halasně, že může pedofila vyplašit.

97 % pedofilů číhá na internetudeti-a-rodina-pedofil-2-ing

Pedofilové ale nečíhají na děti jen na ulicích. Velké nebezpečí představuje internet a sociální sítě. Až 97 % všech pedofilů totiž na své oběti číhá právě na internetu. Potomka poučte i po této stránce, a hlavně – mějte přehled o tom, s kým a o čem si píše. Není od věci občas zprávy zkontrolovat, nebo si pořídit speciální zařízení k počítači, které mapuje, co dítě na internetu dělá a jaké stránky navštěvuje.

Každé 10. dítě si domluví schůzku přes internet!

Podle odborníků se kontrolou internetu, e-mailu a profilu na Facebooku či jiné síti dá zabránit nebezpečí – 49 % dětí od 9 do 16 let chodí na internet ze svého pokoje, a rodiče je nekontrolují. 59 % dětí má svůj profil na sociální síti a 9 % se setká s cizím člověkem, s nímž že se na internetu seznámilo…

Zásadní problém je v tom, že internet v dětech vzbuzuje falešný pocit bezpečí. Pachatel, který si oběť hledá, se většinou úspěšně vydává za stejně starého kamaráda či kamarádku, vytáhne z dítěte veškeré informace a přemluví je k setkání. Odborníci proto apelují na rodiče – mějte oči otevřené, zajímejte se, co váš potomek dělá a kontrolujte ho. Můžete tak zabránit neštěstí…

Zajímavost MIMIFORA:

Jen 10 % všech případů zneužití spáchají pedofilové. 90 % případů mají na svědomí muži, kteří trpí poruchami osobnosti či deviací, či jsou pod vlivem drog a alkoholu. Vražda může být v tomto případě krycí, protože se bojí, aby je oběť neprozradila.

 

Text: ino

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse