vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Rady, jak být šťastná v novém roce

19. ledna 2015

Rady, jak být šťastná v novém roce

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: štěstí sny pohyb Slunce

preventan-mimiforum-banner

Cítíte se unavená, vyždímaná jako pomeranč, bez energie, nálady, a hlavně bez pocitu štěstí? Zde je pár rad na to, jak to změnit – a cítit se šťastněji. 

Jak být v novém roce šťastnější, vyhnout se depresím a únavě, a přitom neutratit velké peníze? Zkuste pár jednoduchých rad, jak být snadno a rychle v lepší náladě, plná energie, zkrátka jednoduše šťastná.

 

1. Napište si seznam

Ale ne jen tak ledajaký! V klidu si sepište seznam věcí každodenního života, které vám dělají radost a přináší potěšení. Může to být jen v klidu vypitý šálek lahodného čaje či čerstvě umleté kávy, procházka po obchodech, relaxace ve vaně. Zamyslete se nad tím, které z těchto věcí můžete zařadit do života a párkrát v týdnu si je splňte. Udělá vám to radost a budete šťastnější.

 

2. Hýbejte se

Možná se budete divit, pokud nepatříte mezi vášnivé sportovkyně, ale dostatek pohybu vede k tomu, že se budete cítit šťastnější. A to nejen kvůli endorfinům, které se uvolňují do těla. Najděte si aktivitu, která vás bude bavit a dodá pocit volnosti a svobody. Nenuťte se do sportu, který je vám proti srsti. Zkuste třeba jógu, anebo nordic walking.

 

3. Dejte si sprchu

Ale studenou! Zkuste to, studená sprcha každý den dokáže divy. Zlepšuje krevní oběh, zmírňuje deprese, zlepšuje stav pleti a vlasů, zlepšuje plodnost, a hlavně – dodává energii a chuť do života. Tak málo stačí ke štěstí!

 

4. Plňte si sny

Sny jsou od toho, aby se plnily. Zapřemýšlejte nad tím, co byste si moc přála a chtěla splnit. Je to opravdu tak nereálné, anebo se pro to dá něco dělat? Začněte si své sny plnit. Začněte těmi menšími, které nejsou nesplnitelné, a postupujte dál. Když dosáhnete svého cíle, budete se rázem cítit šťastnější.

 

5. Choďte na slunce tema-tydne-rady-jak-byt-stastna-ii-sxc-nahled

Pokud to počasí dovolí a vysvitne sluníčko, neseďte zavřená doma, ale vyrazte ven. Sluneční paprsky vám dodají energii, navíc dostatek vitaminu D je velmi důležitý i pro naše zdraví. Navíc světlem bojujete proti únavě a depresím! V zimě a v pošmourných dnech si můžete dopřát světelnou terapii ve specializovaných centrech, kde vám v místnosti simulují slunečný den a navíc jej můžete doplnit i velmi příjemnou aromaterapií.

 

6. Zapomeňte na televizi

Máte pocit, že když prosedíte celý den u televize, cítíte se šťastnější? Určitě ne! Proto na televizi zapomeňte, raději vyrazte do přírody a na setkání s přáteli. Více komunikujte, bavte se, procházejte se, relaxujte, užívejte si života, dělejte, co vás baví. Snažte se maximálně odreagovat. Pocit štěstí totiž souvisí i s vaší duševní pohodou.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse