banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Quinoa a další superpotraviny na detoxikaci i hubnutí

8. července 2015

Quinoa a další superpotraviny na detoxikaci i hubnutí

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: superpotravina obilí amarant Quinoa dieta detoxikace

preventan-mimiforum-banner

Quinoa nebo amarant. Víte, jak chutnají, že pomáhají hubnout i detoxikovat? Pokud ne, je na čase se s nimi seznámit!

Aspenzym

Pokud vás (nejen) pod vlivem diety pálí žáha, trpíte nadýmáním, plynatostí nebo naopak nechutenstvím, vyzkoušejte Aspenzym – enzymový přípravek, který přispívá k úpravě zažívání a udržení správné funkce trávicího ústrojí. Zlepšuje vstřebávání potřebných živin, vitaminů a minerálních látek. Jde o enzymový komplex DigeZyme získaný z Aspergillus oryzae. Amylázy, lipázy a proteázy obsažené v přípravku pomáhají při štěpení tří základních složek potravy – cukrů, tuků a bílkovin na základní jednotky. Tím se stanou lépe stravitelnými a využitelnými pro organismus.

aspenzym-20-nahled

Doplněk stravy

Doporučená cena: 34 Kč

Některé superpotraviny pomáhají hubnout, detoxikovat, jsou zdravé a ještě dobré! Znáte třeba quinou a amarant?

 

QUINOA

Co je to: Quinoa (Merlík čilský), pochází z Jižní Ameriky, neobsahuje lepek, proto je vhodná pro osoby trpící celiakií. Pro její výživový obsah je také vhodná pro vegetariány, vegany a vyznavače zdravého životního stylu. Díky velkému množství bílkovin (nejvíce ze všech obilovin), hořčíku, esenciálních aminokyselin, vitamínu B2 a E, železa, vápníku, fosforu, draslíku, mědi, manganu, zinku, vlákniny a vzácnému lysinu, je Quinoa ideální lehce stravitelnou potravinou.

 

Co na to odborník: „Quinou, díky jejímu obsahu makroživin a minerálních látek, doporučuji zařazovat do jídelníčku všem pravidelně trénujícím sportovcům či pracujícím v prostředí s velkým množstvím stresových faktorů (fyzických i psychických) a to nejen v období detoxikace.“ vysvětlil Mgr. Milan Merva, specialista na zdravý životní styl Menu Gold a osobní trenér.

 

Co umí quinoa: Pomáhá lidem trpícím migrénou, pomáhá ke snižování krevního tlaku, prevence proti rakovině tlustého střeva, je vhodná při redukční a diabetické dietě.

 

dieta-quinoa-a-dalsi-superpotraviny-ii-archiv-nahled MIMIFORUM zjistilo:

Quinoa je bílá i červená!

Obě plodiny obsahují spoustu zdraví prospěšných látek a je dobré se naučit používat jak červenou tak bílou. Červená Quinoa se oproti bílé vyznačuje jemnou oříškovou chutí!

AMARANT

Co je to: Jednoletá mnohosemenná bylina s českým názvem laskavec. Řadíme ho k nepravým obilninám. Pochází ze střední Ameriky, kde byl znám již v době Aztéků, Inků a Mayů, kteří jej označovali jako „svaté zrno“. Patří mezi super potraviny, je velmi chutný a vyznačuje se lahodnou oříškovou chutí. Na snídani lze připravit výbornou kaši z amarantových vložek či kombinace ovesných vloček a amarantu, na svačinu můžeme konzumovat amarantový chléb nebo křupky a na obědy či večeři lze použít Amarant jako přílohu, v kombinaci s jinou obilninou nebo pokrm z amarantové mouky. Neobsahuje lepek.

 

Co na to odborník: „Amarantová semínka mají všestranného zastoupení, dají se použít samostatně jako cereálie, nebo semletá v podobě mouky, pražená nebo naklíčená,“ vysvětluje specialista na zdravý životní styl Menu Gold.

 

Výhody amarantu: Semena mají vyšší výživovou hodnotu než obilniny díky vyššímu obsahu bílkovin (až 2×), tuků, některých vitaminů (B2, niacin a vitamin E), minerálních látek (např. vápník), stopových prvků (železo) a vlákniny. Preventivně působí proti rakovině prsu.

 

Text: mob

Foto: archiv Menu Gold

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa