vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Quinoa a další superpotraviny na detoxikaci i hubnutí

8. července 2015

Quinoa a další superpotraviny na detoxikaci i hubnutí

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: superpotravina obilí amarant Quinoa dieta detoxikace

preventan-mimiforum-banner

Quinoa nebo amarant. Víte, jak chutnají, že pomáhají hubnout i detoxikovat? Pokud ne, je na čase se s nimi seznámit!

Aspenzym

Pokud vás (nejen) pod vlivem diety pálí žáha, trpíte nadýmáním, plynatostí nebo naopak nechutenstvím, vyzkoušejte Aspenzym – enzymový přípravek, který přispívá k úpravě zažívání a udržení správné funkce trávicího ústrojí. Zlepšuje vstřebávání potřebných živin, vitaminů a minerálních látek. Jde o enzymový komplex DigeZyme získaný z Aspergillus oryzae. Amylázy, lipázy a proteázy obsažené v přípravku pomáhají při štěpení tří základních složek potravy – cukrů, tuků a bílkovin na základní jednotky. Tím se stanou lépe stravitelnými a využitelnými pro organismus.

aspenzym-20-nahled

Doplněk stravy

Doporučená cena: 34 Kč

Některé superpotraviny pomáhají hubnout, detoxikovat, jsou zdravé a ještě dobré! Znáte třeba quinou a amarant?

 

QUINOA

Co je to: Quinoa (Merlík čilský), pochází z Jižní Ameriky, neobsahuje lepek, proto je vhodná pro osoby trpící celiakií. Pro její výživový obsah je také vhodná pro vegetariány, vegany a vyznavače zdravého životního stylu. Díky velkému množství bílkovin (nejvíce ze všech obilovin), hořčíku, esenciálních aminokyselin, vitamínu B2 a E, železa, vápníku, fosforu, draslíku, mědi, manganu, zinku, vlákniny a vzácnému lysinu, je Quinoa ideální lehce stravitelnou potravinou.

 

Co na to odborník: „Quinou, díky jejímu obsahu makroživin a minerálních látek, doporučuji zařazovat do jídelníčku všem pravidelně trénujícím sportovcům či pracujícím v prostředí s velkým množstvím stresových faktorů (fyzických i psychických) a to nejen v období detoxikace.“ vysvětlil Mgr. Milan Merva, specialista na zdravý životní styl Menu Gold a osobní trenér.

 

Co umí quinoa: Pomáhá lidem trpícím migrénou, pomáhá ke snižování krevního tlaku, prevence proti rakovině tlustého střeva, je vhodná při redukční a diabetické dietě.

 

dieta-quinoa-a-dalsi-superpotraviny-ii-archiv-nahled MIMIFORUM zjistilo:

Quinoa je bílá i červená!

Obě plodiny obsahují spoustu zdraví prospěšných látek a je dobré se naučit používat jak červenou tak bílou. Červená Quinoa se oproti bílé vyznačuje jemnou oříškovou chutí!

AMARANT

Co je to: Jednoletá mnohosemenná bylina s českým názvem laskavec. Řadíme ho k nepravým obilninám. Pochází ze střední Ameriky, kde byl znám již v době Aztéků, Inků a Mayů, kteří jej označovali jako „svaté zrno“. Patří mezi super potraviny, je velmi chutný a vyznačuje se lahodnou oříškovou chutí. Na snídani lze připravit výbornou kaši z amarantových vložek či kombinace ovesných vloček a amarantu, na svačinu můžeme konzumovat amarantový chléb nebo křupky a na obědy či večeři lze použít Amarant jako přílohu, v kombinaci s jinou obilninou nebo pokrm z amarantové mouky. Neobsahuje lepek.

 

Co na to odborník: „Amarantová semínka mají všestranného zastoupení, dají se použít samostatně jako cereálie, nebo semletá v podobě mouky, pražená nebo naklíčená,“ vysvětluje specialista na zdravý životní styl Menu Gold.

 

Výhody amarantu: Semena mají vyšší výživovou hodnotu než obilniny díky vyššímu obsahu bílkovin (až 2×), tuků, některých vitaminů (B2, niacin a vitamin E), minerálních látek (např. vápník), stopových prvků (železo) a vlákniny. Preventivně působí proti rakovině prsu.

 

Text: mob

Foto: archiv Menu Gold

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse