vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Půst: Takto může uškodit!

26. března 2014

Půst: Takto může uškodit!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: otrava Půst jidlo zdraví dieta

preventan-mimiforum-banner

Půst může tělu prospět, ale také uškodit. Pokud jste nemocná, či máte jakékoli zdravotní problémy, na půsty zapomeňte. Mohou vést i k otravě či ke kolapsu. 

Mnohé ženy na půst nedají dopustit. Jsou totiž přesvědčeny, že zbaví jejich tělo škodlivin, pročistí jej, dodá jim energii i chuť do života. Jenže půsty zdaleka nejsou pro každého. Mohou totiž způsobit vážné zdravotní problémy. Zdánlivě nevinný půst tak může skončit kolapsem. Čím tedy nejvíce škodí?

 

Otrava

Při úplném půstu totiž nejíte nejen žádné jídlo, ale ani nepijte jiné nápoje než čistou vodu. Díky tomu dochází ke zpomalení a nakonec k zastavení činnosti žaludku. Tělo tak ušetří energii na práci žaludku, kterou však použije na zvýšení činnosti dalších orgánů, jako jsou ledviny, játra, či střeva. A zde se objevuje další nebezpečí. Může se totiž uvolnit starší usazená hrudka chemikálie, kterou však ledviny nezvládnou filtrovat. Pustí ji do krve, a to může vést k otravě organismu.

 

Tip MIMIFORA:

Chcete-li držet půst, zkuste ten jednodenní! Sama uvidíte, že jeden den bez jídla vám bude bohatě stačit. Tělo se pročistí a odlehčí a na vás to nezanechá následky. Je to snadné – jeden den nic nejezte a pijte jen čistou vodu. Pozor – patříte-li mezi diabetiky či nemocné, nezkoušejte ani jednodenní půst. Zkrátka na ně zapomeňte. Jste-li na pochybách, poraďte se s lékařem.

 

Úbytek svalové hmoty zdravi-a-krasa-pust-ii-sh-nahled

Díky půstu, při kterém nic nejíte, tělo nemá odkud brát energii. Výsledkem je slabost, únava, podrážděnost, neschopnost se soustředit, což rozhodně nenahrává dobrým pracovním výkonům, ani vztahům. Při delším hladovění je tu další mínus – ubývá svalová hmota. Tělo si totiž bere ze svých zásob a nejdříve sahá právě do svalů. Při půstu sice hubnete, avšak ne tuky, jak byste si přála, ale právě svalovou hmotu.

 

Tloustnutí

Pokud držíte radikální půst a nic nejíte, tak sice hubete, ale z již zmíněné svalové hmoty. Jakmile pak začnete normálně jíst, tělo, které bylo hladověním vystresované, si začne ukládat zásoby tuku na horší časy. A tak paradoxně na váze přiberete.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Co může způsobit půst

 

-          Velká únava, neschopnost normálně fungovat.

-          Podrážděnost a deprese.

-          Může podpořit rozvoj zánětů či rakoviny.

-          Ledvinové kameny, či dokonce selhání ledvin.

-          Záchvat dny. A to díky vysoké hladině kyseliny močové.

-          U těhotných žen vážné ohrožení plodu. Může za to zamoření organismu škodlivými látkami.

-          Infarkt, a to díky ztrátě bílkovin ze srdečního svalu.

-          Kolaps.

 

Text: ino

Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
07:26 06.12.2017 - Martin -

BLBOST!!!!

Sám mám za sebou nespočet půstů a to i dlouhodobých, nad 10 dní, dokonce i 21dní. Nikdy jsem nezaznamenal úbytek svalové hmoty, naopak, ubylo mi hromada tuků a svaly mi to ukazovalo větší. Tento mýtus je tudíž alespoň u mě nepravdivý. Mě ubyl jen tuk, maximálně se mi trochu měnil v těle poměr tekutin a svalů (pro svaly k lepšímu).

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse