vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Psychické týrání: Takto ho poznáte!

17. února 2014

Psychické týrání: Takto ho poznáte!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: zastrašování urážky nadávky týrání domácí násilí

preventan-mimiforum-banner

Domácí násilí není jen o bití a fyzickém týrání. Obětí může být i žena, na kterou partner nevztáhne ruku, ale uráží ji, ponižuje, zastrašuje či se jí neustále vysmívá. 

Valecaps Plus

  • Doplněk stravy.
  • Přírodní tobolky.
  • Bez nežádoucích účinků a návykových látek.
  • Obsahuje rostlinné výtažky z kořene šišáku bajkalského (Scutellaria baicalensis) a kozlíku lékařského (Valeriana officinalis).
  • Vysoký a garantovaný obsah účinné látky – 100 mg výtažku z kořene kozlíku lékařského.
valecaps

Doplněk stravy

Více ZDE!

Partner vám neustále nadává, ponižuje vás, zastrašuje, uráží, snižuje vaše schopnosti. Cokoli uděláte, je špatně. Zesměšňuje vás, vyhrožuje, anebo vás vydírá. Vaše sebevědomí se prudce snižuje. „Musím to vydržet,“ říkáte si. „Mohlo by být hůř.“ Jenže možná vás v tu chvíli nenapadne, že jste typickou obětí domácího násilí.

 

Násilí má řadu podob

„Když mě nebije, tak přece nejde o domácí násilí,“ myslí si nejedna žena. Jenže to je omyl. Domácí násilí může mít řadu podob, z nichž jedna je čistě psychická. Partner na vás nemusí vztáhnout ruku, a přesto jde o násilníka.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Hlavní příznaky psychického násilí

 

- Zastrašování – zlé pohledy, výhružná gesta, předvádění zbraní, ničení věcí, ubližování jiným v přítomnosti ohrožené osoby.

Zvýšená kontrola všeho, co ohrožená osoba dělá – kam jde, s kým mluví, co říká, kdy se vrátí, omezování samostatnosti a rozhodování o sobě.

Kritizování a ponižování – nadávky, zesměšňování, snižování schopností, zpochybňování duševního zdraví, zlehčování obav, přehlížení přání a potřeb.

Vyhrožování a vydírání – nucení k poslušnosti, vyhrožování bitím, přerušením kontaktů, sebevraždou, vydírání přes děti, vnoučata, vyvolávání pocitů viny.

Zdroj: www.domacinasili.cz

 

Nenechávejte si nic pro sebe sex-a-vztahy-psychicke-tyrani-ii-sh-nahled

Podle statistik domácí násilí v nějaké podobě zažilo téměř 40 % žen. Zástupkyně něžného pohlaví tvoří pak 95 % všech jeho obětí. Problém ale je, že jen málokterá jde s pravdou hned ven a brání se. Většina se za svou situaci naopak stydí, a tak vše dlouho zůstává ukryto za zavřenými dveřmi. Odborníci radí – v případě, že máte pocit, že jste obětí domácího násilí, nenechávejte si to pro sebe. Partnera neomlouvejte, nesnažte se to vydržet. Naopak se se vším svěřte svému okolí, anebo kontaktujte linku důvěry, například Dona linku (www.donalinka.cz), kde vám poradí, jak postupovat.

 

MIMIFORUM zjistil:

Kdy mluvíme o domácím násilí

Abychom o domácím násilí mohli mluvit, musí být splněno několik podmínek. Jednou z nich je, že jde o dlouhodobý a opakovaný jev, další potom stupňování a gradace násilí. Třetí podmínkou je neveřejnost – vše se totiž odehrává výhradně za zavřenými dveřmi. Posledním bodem, který musí být splněný, je jasné rozdělení rolí násilníka oběti. Ty jsou stále stejné a nestřídají se.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
Dobry den, nevim,jaka je u Vas aktualni situace.Tobze se klepete je z nej,mate z neho strach.Pomuzou Vam v intervencnim centru,kde si sednete se soc pracovnici,psycho­logem a nebo advokatkou.Sluzby jsou zdrama.Dale k to mu spada centrum www.rosa-os.cz.Mluvim dle vlastni zkusenosti.Nikdy by clovek neveril,ze jde o psychicke tyrani.Sama to citite,ze je to spatne,ale porad si rikate,ze je chyba ve Vas.Vzdyt on je zas jindy hodne a treba to tak nemysli.Je to strasne slozite rozpoznat,ikdyz to muze byt pro nekoho zrejme.Pokud tam zajdete-doporuci Vam zdarma konzultace s psychologem,ktery s Vami vse rozebere a Vy to zacnete konecne videt
05:51 28.06.2018 - Kuky -

Tyran

Ahoj chtela jsem se zeptat odstehovala jsem se z ditetem od pritele a on zacal hrat na city ze nas chce zpatky dokonce i brecel ted me neustale ponizuje a nadava vcera me skrtil a řek ze me zabije a je mu jedno co bude s malou neustale se mu neco nelibi a stale kritizuje a nepochvali dekuji za rady
08:34 03.05.2018 - ina -

zlost

ahoj. už si nevim rady jak mam pokračovat dal. přítel mi vyhrozuje nasilim. vyhazuje mi me věci, vulgarně mi nadava. zadlužil se a viní z toho mě. musim pořad neustale zhanět penize po rodině jelikož on žadne nema. už ne jednou na mě vztáhl ruku. Vyhrožuje že mě vyhodí z bytu vyhodí mi všechno oblečení a necha mě odejit nahou. už to nezvladam a nevim si rady. Pokaždé když přijdu z prace domu mam strach co se bude dít. Na veřejnosti mě ponižuje a ještě se mi vysmíva. prosím poraďte. děkuji
kdyz milinec vdane pani slibuje, ze kvuli ni rozvede, casto manzela obvini z psychickeho a fyzickeho tyrani, vezme si sikovnou advokatku, poda trestni oznameni na statni zastupiteltsvi, vec zacne setrit kriminalka, manzela obvini ze zlocinu, zacne soud, statni zastupce i policie prevezme formulaci obvineni od advokatky, seberou mu PC, telefony atd. vzdy neco najdou, co se kim hodi a zacne soud, kde advokatka nema zajem cokoli dokazovat jelikoz je soucasti sodni soustavy a vysledkem je VINEN. Nemateli penize na skvele advokaty, jste spolcensky znicen, jsou nabourany vztahy s detmi atd., lidi vas maji za nasilnika, na urad nemuzete … zaver: milenec se nerozvede, uz ma jinou obet jinou manzelku ..... kde problem? Trestni zakonik trpi formalismem, pravo na spravedlivy proces neni spravedlivy ..... welcom in CZ
Jsou dny kdy se ke mně chová míle pro mě moc hezky věčně slýchám co jsem zase udělala špatně i kdyby jsem byt uklidila tak že by se až lesknu stejně by našel něco za co by mě mohl seřvat už se začínám cítit jako jeho služka podle něho nic doma nedělám jenom prakticky sedím na zadku a jenom to jenom myslím v uvozovkách se starám o dítě a to zase podle něho prý taková práce není. Začal jsem zjišťovat u něj že si asi myslí že žena by podle něj měla být bez emocí bez pocitu nemít svůj vlastní názor vůči němu nesmí jí nic bolet. na to má právo jedině on věčně po mě řve kvůli blbostem třeba že zapomenu uklidit nějakou maličkost kolikrát i sprosté výrazy vůči mé osoby už padly Protože podle něj nic neumím jsem blbá a zralá na psychiatrii dokonce v jeho přítomnosti když jsem vedl vedle něho jsem jako alkoholik který má abstinenční příznaky tím myslím že když alkoholik nedostane svojí dávku začne se klepat a já mám to samé už nevím jak dál protože vím že mi určitě nikdo nepomůže protože když tohle to někomu řeknu tak on ze sebe dělat takového chudáčka že potom A to se omlouvám za ten výraz jsem já ten největší potvora a bestie která si vymýšlí Dokonce jsem si už a kolikrát říkala co Nebo proč jsem udělala špatně už nevím jak dál a nebo na koho se mám obrátit o domácím násilí jsem čekat tolik článku a tolik jsem se o to začala zajímat protože pokaždé co článek tak je kdyby přesně na jeho míru Kdo mi uvěří a nebo co mám dělat je někdo kdo mi poradí k tomu ještě mám čtyřměsíčního syna u kterého mi samozřejmě vyhrožoval že jestli se s ním rozejdu že už ho nikdy neuvidím předstírám že už je v pořádku protože musím ale ono to v pořádku není A říct mu to to nejde protože ona si to nenechá vysvětlit proto vás ještě jednou prosím poraďte mi co mám dělat Děkuju moc

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse