vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Prvotní příznaky těhotenství

11. července 2017

Prvotní příznaky těhotenství

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: Prsa bolest příznaky těhotenství nevolnost

preventan-mimiforum-banner

Ještě před tím, než se na testu objeví dvě čárky, pozoruje řada žen u sebe první příznaky, které mohou naznačit, že těhotná je – i když na potvrzení si bude ještě muset počkat. Patří mezi ně i bolest prsou či citlivost na pachy. 

I když je ještě brzo, aby se na testu objevily dvě čárky, mnoho žen přesto pozná, že jsou těhotné. Objeví se u nich totiž prvotní příznaky a dojde ke změnám, které dají najevo, že se s jejich tělem něco děje.

 

Bolest prsou

Neobvyklá bolest prsou či nepříjemné napětí, které souvisí s hormonálními změnami. To je jeden z prvních příznaků, které se u žen mohou objevit, i když test ještě těhotenství neprokázal. Některé ženy uvádějí, že se prsa začala lehce zvětšovat, byla napnutá, anebo měly velmi citlivé bradavky. Změny na prsou mohou být zkrátka znát.

 

Nevolnosti

K těhotenství patří i ne zrovna příjemné nevolnosti, které se označují jako »ranní«, i když tento termín je poněkud zavádějící – ženy mohou postihovat během celého dne. Problém, který trápí víc než polovinu žen, se objevuje většinou kolem 6. týdne, ale u některých žen může klidně začít dříve.

 

Změna chutí

Velmi častý prvotní příznak. I když na těle žádné známky necítíte, najednou dostanete chuť na něco, co jste do té doby vůbec nemusela, anebo vám naopak přestane chutnat jídlo či nápoj, který jste milovala. Náhlá změna chutí bývá častým vodítkem, že by se snaha o miminko mohla vydařit.

 

Citlivost na pachy sex-a-vztahy-prvni-priznaky-tehotenstvi-ii-sh-nahled

Může a nemusí jít ruku v ruce se změnou chutí. Citlivost na pachy je v počátcích těhotenství velmi častá a umí pořádně znepříjemnit život. Najednou totiž jídla, která jste měla ráda, nemůžete ani cítit. Z pouhého pachu je vám nevolno a zvedá se vám žaludek. I když tato nepříjemná věc časem přejde, může nejen naznačit začátek těhotenství, ale zároveň ho i zkomplikovat.

 

Zajímavost MIMIFORA:

Délka těhotenství

Těhotenství trvá 280 dní, 40 týdnů, devět měsíců. Dělí se na tři trimestry, a to vždy po třech měsících. Za první den těhotenství se počítá datum začátku poslední menstruace.  Ve chvíli, že když vám jej test potvrdí, už je zhruba měsíc staré.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
je mi 42 let mám zpozdeni 25 dni tehotensky test je negativni je možné že by jsem byla tehotna nebo je splasim dekuji za inf priznaky na tehotentsvi mam

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse