vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
První vrásky: Tipy, jak na ně vyzrát

1. dubna 2014

První vrásky: Tipy, jak na ně vyzrát

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: laser vrásky kosmetika dědičnost pleť

preventan-mimiforum-banner

Jen málokterá žena je nadšená, když se jí na obličeji objeví první vrásky. Co za ně může a jak na ně vyzrát?

První vrásky patří mezi strašáky většiny žen. Zrádné jsou jak v tom, že se jich těžko zbavuje, tak v tom, že nepřicházejí u každé ve stejnou dobu. U některé ženy se tak první známky stárnutí objeví už po 25. roce, u další až kolem čtyřicítky. Záleží na řadě faktorů, mezi které patří dědičnost, ale i životní styl, kouření, pití alkoholu, stres, typ pleti, nebo doba, po kterou ji vystavujeme škodlivému UV záření.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Jak vznikají vrásky?

Vrásky vznikají ve škáře, hlubší vrstvě pokožky, která je tvořena ze sítě kolagenu a elastinu. Vlivem stárnutí zde dochází ke změnám ve stavbě pojivových vláken, navíc se pokožka ztenčuje. Ztrácí pevnost, pružnost, i hydrataci. To se navenek projevuje právě vznikem vrásek.

 

Velký vliv má dědičnost zdravi-a-krasa-prvni-vrasky-ii-sh-nahled

Velký vliv na vznik vrásek má dědičnost. Pokud vaše maminka a babička vrásky téměř nemají, máte velkou šanci, že na tom budete stejně. A naopak. Je-li jejich pleť vrásčitá, připravte se na vrásky i vy. Zcela se ale vráskám nikdy neubráníte, a tak je dobré vědet, že se dají pomocí vhodné péče, či pomocí některých kosmetických zákroků, výrazně potlačit a stárnutí tak oddálit.

 

MIMIFORUM zjisilo:

Nejen vrásky značí stárnutí pleti

Vrásky nejsou jediným projevem stárnutí pleti. Mezi další, které se mohou objevit, patří nerovnoměrná barva kůže (pigmentace) a rozšířené cévky. Ani jedno však na pohled nevypadá dobře a ženám dokáže výrazně snížit sebevědomí. Proto je důležité s příznaky stárnutí zavčas bojovat.

 

Tipy MIMIFORA:

Jak na vrásky

 

1. Kosmetika proti vráskám

Neumí sice zázraky, ale první vrásky může pomoct vyhladit. Navíc pleť vypíná, dodá jí vláhu a mladistvější vzhled. Před nákupem se informujte na složení produktu. Měl by obsahovat některou ze složek, které si s vráskami umějí poradit. Jsou to například měď, retinol, koenzym Q10, peptidy, alfa-hydroxykyseliny (AHA), kyselina hylauronová apod. Kromě toho by denní krém měl obsahovat ochranný faktor (min. SPF15), naopak noční krémy by jej mít neměly, protože pleť během spánku zbytečně zatěžují.

 

2. Výplňové materiály

Když kosmetika nepomáhá, lze vrásky vyhladit pomocí různých kosmetických zákroků, anebo plastické chirurgie. Oblíbené je například vyhlazování pomocí výplňových materiálů. Mezi ně patří kyselina hyaluronová. Podobně jako známější botox se aplikuje injekcí a vyplní prostor mezi kolagenními vlákny, tkáň v místě se zvětší a nadzvedne, a díky tomu se vrásky vyhladí. Výhodou je, že jde o látku tělu vlastní, a tak se velmi dobře vstřebává.

 

Tip MIMIFORA:

Vyzrajte na vrásky laserem

Odstranit vrásky můžete také pomocí laseru. Jde o tzv. laserový resurfacing a lze jím odstranit vrásky na celém obličeji. Působením laseru jsou zničeny svrchní vrstvy pokožky a nahrazeny novými. Je třeba ale počítat s delší rekonvalescencí. Až půl roku poté může být obličej lehce zarudlý a rok je potřeba jej chránit před intenzivním sluncem. Zakázány jsou i návštěvy solária.

 

Text: mob

Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse