vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
První slovo tablet. Děti jej znají dřív, než máma!

5. února 2015

První slovo tablet. Děti jej znají dřív, než máma!

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: slovo tablet inteligence řeč dítě

preventan-mimiforum-banner

První dětské slovo už dávno není jen máma či táta. Podle nedávného průzkumu ho stále častěji nahrazuje slovo tablet. 

Máma, táta, bába, děda. Nejčastější slova, která dítě řekne jako první. Jiná situace je ale v zahraničí. Podle loňského zahraničního průzkumu totiž první slovo řady dětí není »máma«, ale »tablet«.

 

Batole s tabletem

Šokující zjištění ukázalo na to, že rodiče dávají tablety a podobné »hračky« do ruky stále mladším dětem. Dvanáct procent rodičů, kterých se v průzkumu zeptali, totiž přiznalo, že si s ním běžně nechává hrát děti mladší než dva roky. Je to jednoduché – tablet batole zaručeně zaujme, zabaví se a rodiče tak mají méně starostí. Jenomže – nejen, že takto malým dětem hraní na tabletu neprospívá, ale ještě jej velmi často zničí. Stačí jej shodit na zem – a tablet to může velmi snadno odnést. O tomto problémů ví 81 % rodičů, ale neřeší to.

 

Tablet místo mámy? Říká každý osmý! deti-a-rodina-prvni-slovo-tablet-ii-sxc-nahled

A kolik dětí dnes jako první slovo řekne »tablet«? Podle průzkumu až každé osmé! A možná jich je ještě víc, jen to rodiče nepřiznají. Odborníci to ale nevidí rádi. Nejen, že tablet dětem v tomto věku nic pozitivního nepřinese, ale ještě hrozí vznik závislosti. O tom, že nejde rozhodně o planý poplach, svědčí i to, že nejmladší britská pacientka, která se ze závislosti léčila, měla pouhé 4 roky. Existují však i tříletí závisláci…

 

MIMIFORUM zjistilo:

Pozor na závislost u dětí!

Pokud se u dítěte objeví příznaky závislosti, může jim to způsobit dlouhodobou újmu. Navíc se jí velmi těžko zbavuje a většinou je třeba vyhledat odbornou pomoc. Děti závislé na elektronice totiž vykazují podobné abstinenční příznaky, jako lidé závislí na alkoholu a drogách!

 

Tablety kradou emoční inteligenci

Tablety, iPody a chytré telefony jsou pro mnoho rodičů malým zázrakem. Děti totiž zabaví natolik, že se jim pak hodně dlouho nemusí věnovat. Jenže experti, kteří neustále zkoumají vztah malých dětí se na věc dívají jinak. Nedávno publikovaná bostonská studie například dokázala, že tablety malým dětem berou emoční inteligenci, a ty pak mají problém nejen vnímat, ale i vyjadřovat své pocity. Děti, kteří tráví v raném věku příliš mnoho času u tabletu, mají problém s komunikací a s navazováním vztahů.

 

Text: mob

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse