vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
První sex s novým partnerem. Mám strach!

24. května 2013

První sex s novým partnerem. Mám strach!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: milování orgasmus sex partner stres

preventan-mimiforum-banner

I když už dávno nejste panna a zkušeností máte dost, mohou se při prvním milování s novým partnerem objevit pochybnosti. A strach. Je to normální a částečně se s ním dá bojovat.

„Panna už nejsem dávno, zkušenosti mám, a tak by se dalo říct, že se není čeho bát. Jenomže já si nemůžu pomoct, ale první sex s novým partnerem vždycky strašně prožívám. Strachuju se, jak to dopadne, zda se mu budu líbit, jestli mu budu vyhovovat. Výsledkem je, že jsem nervózní, nedokážu se uvolnit a vůbec si to neužiju. Na orgasmus můžu zapomenout. Zažila jsem to už několikrát a naposledy se mi stalo, že jsem byla tak sevřená strachem, že do mě partner nemohl ani proniknout,“ svěřuje se Krista (34).


Strach z »poprvé« je normální

Mít obavy z prvního milování s někým novým, je normální. Mírný strach z toho, jak to dopadne, má skoro každá žena. A zvlášť, pokud ji na novém partnerovi – a vztahu – záleží. Vůbec nevadí, že nevinnost ztratila už před pár lety a mužů vystřídala několik. Naopak – možná to je ten důvod, proč se hlavou honí obavy. „Sedne mi nový partner? Jaký bude v posteli? Jak se mu budu líbit? Bude se mnou spokojený a já s ním?“ To jsou jen některé z otázek, které na dobrém pocitu nepřidají.


První sex nikdy za nic nestojí! sex-a-vztahy-prvni-sex-s-novym-partnerem-ii-sh-nahled

„Měla jsem v životě devět partnerů. A nejraději vzpomínám na svůj úplně první sex. Možná to bylo tím, že jsem nevěděla, co mě čeká a do čeho jdu, ničeho jsem se nebála a vrhla se do milování po hlavě. První sex s dalšími muži už byl jiný. Měla jsem strach, jak to dopadne. Nemám zrovna postavu modelky, a tak jsem se hlavně bála, zda jim nebudu připadat tlustá a nedají mi to najevo. Když se pak sehrajeme, funguje to, ale první sex nikdy za nic nestojí,“ mluví o svém postoji otevřeně Alena (36).


Tipy MIMIFORA:
Sex s novým partnerem: Jak na to?

-    Moc nepřemýšlejte. Nic neplánujte, nechejte všemu volný průběh. Netrapte se otázkami typu, zda ho budete vzrušovat či se mu líbit. Hoďte to za hlavu a oddejte se sexu bez zábran. Nejste přece žádný nezkušený nováček.

-    Věřte si. Užírat se tím, že nemáte dokonalou postavu a nevíte, zda mu budete stačit, není nejlepší. Vzpomeňte si na své minulé partnery a zkušenosti, vybavte si věci, které vám šly. A když šly tehdy, půjdou zase! Musíte si jen věřit.

-    Dejte si sklenku na kuráž. Ale raději jen jednu. O alkoholu se ví, že uvolňuje zábrany, a tak může být malé množství v této situaci přínosné. Pozor ale, abyste to nepřehnala, nebylo vám zle a z noci jste si vůbec něco pamatovala.

-    Otevřeně s ním mluvte. Bavit se o sexu otevřeně je nejlepší řešení. Nevíte, co má rád v posteli? Tak se ho zeptejte a hned budete vědět, na čem jste. Povídejte si spolu o tom, co se vám líbí a co chcete vyzkoušet. Oba máte zkušenosti, jste dospělí, tak čeho se bát.

-    Nepropadejte panice. První milování s novým partnerem se často nepovede. Nepropadejte ale panice, když to za moc stát nebude. Musíte se sehrát a uvolnit a příště vám to půjde lépe. Chce to jen klid a trochu společné praxe.

Text: ino
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse