vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
První sex: Jak své dítě připravit

3. září 2014

První sex: Jak své dítě připravit

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: Antikoncepce milování internet sex dítě

preventan-mimiforum-banner

Nebojte se s dětmi mluvit o sexu. Abyste se nestala mladou babičkou, raději s dětmi mluvte otevřeně před tím, než se vrhnou do prvních milostných zážitků.

Internet, ale i časopisy pro mládež, jsou dnes přímo nabité všemožnými informacemi o sexu. Znalosti, za které by se nemusel stydět ani mnohý dospělý, tak dnes už mají děti poměrně brzy. Jenže rady od kamarádů, moudra z internetu a z časopisů nezmůžou všechno. Lepší je děti dostečně připravit a mluvit s nimi o sexu otevřeně a včas.

 

Začít včas

Čím dřív s dětmi promluvíte o sexu, tím to proběhne více v klidu. Děti zhruba do devíti let jsou o všem schopné mluvit bez zbytečného studu a zábran. Dnešní děti mají k dispozici internet a jsou informované dříve, než generace jejich rodičů. To, že vy jste si ve třinácti letech ještě hrála a panenkami neznamená, že u vašeho dítěte to bude stejné. Proto začněte včas a promluvy o sexu příliš neodsouvejte.

 

Nestydět se

Mluvte s dětmi otevřeně, zanechejte ostych stranou. Dítě přijme věci jako zcela normální, nebude mít ještě žádné pocity studu. Mluvte ale jednoduše, nepoužívejte příliš cizích výrazů. Nevymýšlejte si pohádky, zkuste vše popsat po pravdě a co nejpřesněji, stručně a jasně. Je důležité, aby k vám dítě mělo důvěru a naslouchalo.

 

Koupit knížku

Velmi dobrou radou, která se mezi rodiči osvědčila, je koupit dětem některou z knížek vhodnou pro jejich věk, kde se dozví vše o rozdílech mezi mužem a ženou, o plození dětí a o sexu. Na trhu jich existuje celá řada, srozumitelně napsaných i s názornými ilustracemi. Volte takovou, která je vhodná pro daný věk. Dítě se dozví vše potřebné a zeptá se na to, co potřebuje.

 

Sex není tabu sex-a-vztahy-prvni-sex-ii-sh-nahled

O sexu byste s dětmi měla mluvit co nejotevřeněji. Je lepší, když jim věci vysvětlíte vy, případně doplníte, co nenajdou v knize, než když moudra hledají na internetu, v časopisech a u kamarádů. Dítě by mělo vědět, že sex u vás doma není tabu, že o něm můžete otevřeně mluvit, a že se nemusí bát na vás obrátit.

 

Antikoncepce je základ

Mezi mladými lidmi, kteří se sexem začínají, stále ještě koluje mýtus, že poprvé se nemůže nic stát a nelze otěhotnět. Není to samozřejmě pravda. Kromě nechtěného těhotenství hrozí i přenos pohlavních chorob. O všech rizicích by dítě mělo vědět. Ideální bude, když mu pomůžete vybrat vhodnou antikoncepci a proberete s ním vše, co se prvního milování týká. Komunikace mezi vámi je v tomto ohledu víc než důležitá.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
14:04 30.11.2014 - Gabriela -

Stonická

Já myslím že dnešní mládež má tolik informaci ze neni potřeba aby děti měli pohlavní styk až od 15 ti. Já osobně měla první sex ve věku 10 let. Teď je mi 37 a mám 2 děti.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse