vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
První předmájové výlety ve dvou

24. dubna 2015

První předmájové výlety ve dvou

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: máj romantika láska vztah výlet

preventan-mimiforum-banner

Kam vyrazit na romantický výlet kolem prvního máje, bez dětí, jen ve dvou? Přinášíme vám několik tipů na vycházky do přírody, kterými se rozhodně zavděčíte své drahé polovičce. 

Kam se vydat na romantický výlet ve dvou? Zde je několik tipů!

 

Terčino údolí, Nové Hrady

Nádherná příroda, umělý vodopád i empírový lázeňský dům, kde si můžete odpočinout a posedět u dobrého jídla. To všechno nabízí Terčino údolí západně od Nových Hradů – v blízkosti řeky Stropnice. V současné době je Terčino údolí Národní kulturní památkou a rozléhá se na ploše přes 139 ha. Přes malebnou přírodu a všechny památky vás nejlépe provede naučná stezka, která je dlouhá 6 km. Na konci Terčina údolí, které je považováno za jeden z nejvýznamnějších historických parků u nás, stojí pozdně gotická tvrz Cuknštejn. Jedná se o jedno z nejzachovalejších vladyckých sídel v Českých zemích, z větší části v původní podobě.

 

Máchův kraj

Místo, které žádný zamilovaný pár nikdy nezklame! „Byl pozdní večer, první máj. Večerní máj, byl lásky čas…“ Kdo by neznal začátek jednoho z nejslavnějších romantických děl, Máje Karla Hynka Máchy. Tajemné rokle, bizarní skalní útvary, zříceniny středověkých hradů – to vše vás čeká v této nádherné krajině, která přímo láká k procházkám ve dvou. Nezapomeňte navštívit Doksy, a také královský hrad Bezděz. K vidění je tady toho ale mnohem víc, a tak se vyplatí uspořádat několikadenní výlet do této nádherné krajiny. Ale i v případě, že se sem jen večer vydáte pozorovat hvězdy, tak na svou lásku rozhodně zapůsobíte!

 

Soutěsky v Hřensku

Romantická plavba lodičkou na říčce Kamenici Tichou a Divokou soutěskou s veselým výkladem převozníka je neobvyklým tipem na májový výlet. V Českém Švýcarsku, malebném koutu pískovcových skal, můžete vyrazit také na romantické vycházky a shlédnout největší pískovcový most v Evropě, Pravčickou bránu. Na říčce se jezdí v obou směrech, po proudu i proti proudu. Na Mezním můstku mezi soutěskami je možnost občerstvení v restauraci.

 

Vlašimský zámecký park

V těsné blízkosti zámku, v údolí řeky Blanice, najdete Vlašimský zámecký park, který patří k těm nejromantičtějším u nás. Kromě krásné zeleně totiž skrývá řadu romantických staveb a zákoutí. Mezi nejvzácnější stavby patří Čínský pavilon, který nedávno prošel rekonstrukcí. Za prohlídku ale stojí i romantický Starý hrad vystavěný na skále nad údolím řeky Blanice, anebo tři novogotické vstupní brány do parku. Kromě toho se zde můžete projít po loukách, kolem skal a lesů, a k vidění je dokonce i porost připomínající prales.

 

Údolí Lomné tip-na-vylet-prvni-predmajove-vylety-ve-dvou-ii-sh-nahled

Další skvělý tip pro výlet ve dvou! Jedno z nejkrásnějších údolí Těšínských Beskyd najdete kolem obcí Horní a Dolní Lomná. Kromě toho, že je výchozím bodem na turistické trasy na hřeben Polomu, čeká zde na vás i jedinečný prales Mionší. Jde o skvost beskydské přírody, který patří mezi nejzachovalejší lesní komplexy v moravské části Západních Karpat. Leží v nadmořské výšce 893 m a svou rozlohou 169,78 ha patří k největším v České republice. Pro návštěvníky jde zde otevřena naučná stezka, která představí přírodovědné a historické pamětihodnosti slezských Beskyd. Okruh dlouhý 7 km nabízí deset zastavení, je určený jen pro pěší a jeho prohlídka zabere asi tři hodiny. Prales Mionší je domovem asi 110 druhů obratlovců, z toho 73 druhů ptáků a nabízí i další zajímavosti fauny a flory.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse