vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
První pomoc při prochladnutí

3. prosince 2012

První pomoc při prochladnutí

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: prochladnutí močové cesty oblečení nemoc zánět

preventan-mimiforum-banner

V chladných podzimních dnech není vůbec těžké prochladnout. To však může způsobit nemalé potíže, a tak je dobré vědět, jak se mu vyhnout. A co dělat, když se s ním setkáte.

UroMax Brusinka

Začaly vás po sexu trápit potíže s močením či se vám rozbíhá zánět močových cest? Zkuste UroMax Brusinku. Je vyroben z vysoce koncentrovaného patentovaného extraktu z kanadských brusinek (Vaccinium macrocarpon) CystiCran s garantovaným obsahem účinných látek proanthokyanidinů (PAC) 36 mg v jedné tobolce. Díky tomuto kvalitnímu extraktu s vysokým obsahem PAC stačí užívat pouze 1 tobolku denně. Množství extraktu v 1 tobolce odpovídá min. 338 400 mg čerstvých plodů brusinek. UroMax Brusinka je doporučován jak pro případy akutních potíží močových cest, tak pro dlouhodobé užívání.

uromax-brusinka-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

Stačí se málo obléct, vzít si tenisky místo kozaček, nebo si v chladném ránu sednout na zastávce, když vám ujede autobus. Párkrát se sehnout v bundě do pasu, aby vám vylezla holá záda a ofoukl je studený vítr. Stručně řečeno – ani se nenadějete a prochlazení je tu. A s ním i řada dalších nepříjemností.

Tipy MIMIFORA:

Tipy, jak neprochladnout

Oblékejte se teple. Nepodceňujte nízké ranní teploty. Dejte si na sebe raději více vrstev, které můžete v průběhu dne v případě oteplení odložit. Ideální je termoprádlo, které pomáhá udržet tělesnou teplotu.

Pozor na holá záda. Stačí kousek holé kůže, na kterou nafouká studený vítr a problém je na světě. Hrozit může nejen infekce močových cest, ale i potíže s ledvinami či ženskými orgány. Pokud si nedáte říct, vše může skončit až problémy s plodností.

Od nohou prochladnete rychle. Nohy jsou velmi háklivé a prochladnete od nich dříve, než by se vám mohlo zdát. Raději volte kvalitní teplé ponožky před více slušivými silonkami – zdraví totiž máte jen jedno. Takové termoponožky, či s vysokým podílem merino vlny udělají v chladných dnech dobrou službu

Noste bavlněné prádlo. Dbejte i na dostatečné oblečení intimních partií – klasické bavlněné kalhotky poslouží mnohem lépe, než krajková tanga. Pod oblečením stejně nikdo neuvidí, co máte na sobě.

Nesedejte si venku. Sednout si na lavičku v parku či na zastávce autobusu je sice příjemné, ale ne tehdy, když je venku zima. Močový měchýř prochladne dříve, než se nadějete a vás čeká léčba zánětu močových cest.

První pomoc při prochladnutí

I když se budete snažit sebevíc, není problém v chladných dnech prochladnout. Pokud se to stane, je třeba hned začít jednat. Jen tak máte šanci, že se vyhnete nachlazení, rýmě, kašli, zánětu močových cest či mnohem závažnějším potížím. Zjistili jsme, jak na to.

3 tipy, co dělat, když prochladnete

-          Vrátíte-li se prochlazená zvenku, nepodceňujte to. Dejte si ihned teplou koupel, a to alespoň nohou. Ponořte je do horké lázně a prohřívejte se. Poté je důkladně osušte a dejte si teplé ponožky.

-          Uvařte si čaj a vypijte ho co možná nejteplejší. Skvělý je v tomto případě zázvorový, který umí tělo výborně prohřát.

-          Dejte si vývar. Proti prochladnutí je skvělá i polévka. Vývar z masa a zeleniny vás zahřeje, a ještě dodá tělu spoustu důležitých živin.

MIMIFORUM zjistilo:

Pozor na podchlazení!

V případě vážnějšího podchlazení (pocit zimy a třes, apatie a ztráta soudnosti, zmatenost a ospalost) se nedoporučuje podávat alkohol, který zvyšuje ztráty tepla a urychluje podchlazení.  V tomto případě není vhodná ani horká koupel, která by mohla vést k srdeční zástavě. Je nezbytné vyhledat lékařskou pomoc.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse