vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
První pomoc při letním nachlazení

18. srpna 2015

První pomoc při letním nachlazení

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: angína nemoc nachlazení rýma léto

preventan-mimiforum-banner

Nejen na podzim a v chladných zimních měsících hrozí nachlazení, rýma, kašel. Onemocnět můžete i v létě. Jaká jsou největší rizika a jaká je první pomoc?

Preventan Akut

  • Doplněk stravy
  • Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek
  • 1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy)
  • Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé
    preventan-akut_small

    Doplněk stravy

Více ZDE

I když se to nezdá, léto skýtá řadu nástrah, díky kterým můžeme snadno onemocnět. Rýma, nachlazení, kašel, anebo angína jsou tu pak dřív, než se nadějete.  Na co si dát pozor a co pomáhá?

 

Pozor na klimatizaci!

Mezi hlavní viníky patří klimatizace. Tělo špatně snáší velké teplotní rozdíly, které mohou být i 200C. Přitom aby se organismus s přechody vyrovnal, doporučuje se rozdíl mezi vnitřní a venkovní teplotou maximálně 50C. Pozor tedy nejen v obchodech, ale i v autech. Nezapínejte klimatizaci naplno, jinak hrozí řada nepříjemných zdravotních problémů.

 

Tip MIMIFORA:
První pomoc? Zázvorový čaj!

Je skvělý proti virům a bakteriím, pomáhá při nachlazení a dalších chorobám, urychluje průběh nemocí. Kousek čerstvého zázvoru oloupeme, nastrouháme, dáme do šálku a přelijeme vařící vodou (max. 1 lžíce na šálek). Necháme louhovat. Můžete přidat hřebíček, anebo kousek celé skořice dle vaší chuti. Nakonec doslaďte medem, přidejte citron a teplý vypijte. Pokud čaj vychladíte, vznikne chutná a osvěžující zázvorová limonáda.

 

Pozor na ledové nápoje

Kelímek ledové tříště je v létě velmi příjemná záležitost. Ovšem často jen na chvíli. Pokud venku panují tropy, může způsobit nemalé potíže. Kromě toho, že vás může řádně rozbolet v krku, může se objevit další nemalá nepříjemnost – průjem. A to na dovolené v ulicích velkoměsta není rozhodně nic příjemného. Pamatujte, že nápoj v horku by neměl být chladnější než 100C, abyste předešla zdravotním komplikacím.

 

Tip MIMIFORA:

Limonáda na bolest v krku

O některých nápojích se říká, že umějí zatočit s bolestí v krku, například kořeněná limonáda. Připomíná v zimě oblíbený svařák, ale je zcela bez alkoholu. Potřebovat budete 600 ml vody, 2 hřebíčky, 2 kuličky nového koření, kousek skořice, šťávu z celého citronu a med. Vodu a koření vaříme asi 10 minut, poté scedíme a přidáme citronovou šťávu. Pijeme co nejvíce horké.

 

Pozor na prochladnutí zdravi-a-krasa-prvni-pomoc-pri-letnim-nachlazeni-ii-sh-nahled

Zvlášť koncem léta, kdy už tropické teploty jdou pomalu dolů, a ochlazuje se, hrozí potíže v souvislosti s prochlazením.  Stačí vyrazit příliš nalehko třeba do práce po ránu a potíže mohou být na světě. Nachlazení, rýma, ale i zánět močových cest. Ideální prevencí je v tomto případě vhodný oděv, na který byste neměla zapomínat, i když je zdánlivě ještě léto a odpoledne se oteplí.  Přece nechcete odstonat poslední letní dny!

 

Tip MIMIFORA:


Trápí vás nachlazení? Dopřejte si třikrát denně lžíci vlažného medu se čtvrtinou lžičky skořice. Po třech dnech by potíže měly ustoupit. Pokud naopak máte zaraženou rýmu a potřebujete ji spustit, dejte si třikrát denně čajovou lžičku nastrouhaného křenu s medem.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
15:40 08.09.2015 - Ilona -

...nachlazení a nemoci

Myslím si, že důvod, proč autor psal o nachlazeních v létě byl ten, že často člověk přechází z veder do klimatizovaného prostředí, a to tedy rozhodně nachlazení nahrává. Ale souhlasím s Vámi, že wobenzym je skvělá varianta po celý rok a zrovna teď s přicházejícím podzimem se leckomu může hodit:)
15:08 02.09.2015 - Jan -

podzim

Upřímně řečeno psát o nachlazení a nemocech v létě, když je konec srpna, není moc přesné Každopádně wobenzym lze stejně brát celý rok a naopak před zimou bych jej viděl důležitější.
20:25 25.08.2015 - Ilona -

nachlazení a nemoci v létě

Bohužel v práci maximální rozdíl vnitřní a venkovní teploty 5°nemáme. Klimatizace tam jede tak, že sedím obalena dekou, abych neprochladla. V případě nemoci piju hodně zázvorových čajů s medem a citrónem a snažím si dělat i bezinkový čaj, který je také na nemoci úžasný. Když mě to skolí hodně, tak neváhám a sahám po osvědčeném wobenzymu. Hlavně se snažím nechodit moc k lékaři, poněvadž ten do mě hned sune antibiotika a ty užívám jen opravdu v krajnosti nejkrajnostnější 

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse