vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
První pomoc na spálenou pleť a zničené vlasy

4. července 2018

První pomoc na spálenou pleť a zničené vlasy

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: Spálení Opálení Slunce vlasy kůže

preventan-mimiforum-banner

Spálení sluncem je sice lepší se vyhnout, ale když už k němu dojde, je dobré vědět, jak reagovat? Co nejlépe pomáhá na poškozenou pleť a vlasy?

Co pomáhá na kůži

 

Panthenol

Z klasických přípravků z lékárny je nejosvědčenější ten, který obsahuje panthenol. Pokožku zklidňuje, a zároveň chladí. Vždy ale sledujte množství účinné látky. Čím více ji obsahuje, tím lépe. Jednotlivé výrobky se od sebe mohou značně lišit a cena není rozhodující.

 

Čaj

Namočte ručník do vychlazeného silného odvaru černého čaje a přiložte na popálená místa. Nechejte působit, brzy přijde úleva. Dobrým pomocníkem je i čaj heřmánkový, případně i zelený.

Bílý jogurt, tvaroh, kysaná smetana
Osvědčená babská rada na spáleniny, skvěle totiž vytahuje z těla horkost. Namažte chlazený bílý jogurt, tvaroh nebo kysanou smetanu na spálená místa a nechejte působit. Popáleniny zklidní. Kyselina mléčná zároveň působí protizánětlivě a odstraňuje zarudnutí.

 

Aloe

Na spáleniny pomáhá také aloe. Vhodný je jak gel s jeho obsahem, který příjemně chladí, tak přímo šťáva z doma pěstovaného aloe. Stačí ulomit list a nechat šťávu kapat na spálené místo. Ten totiž chladí a hojí zároveň.

 

zdravi-a-krasa-prvni-pomoc-na-spalenou-plet-ii-sh-nahled Tip MIMIFORA:


Užívejte betakaroten! A to už před odjezdem na dovolenou, během ní i po návratu. Chrání totiž pokožku před škodlivým UV zářením spálením i poškozením, a tím pádem i před vznikem vrásek. Navíc ji dodá krásný čokoládový odstín.

 

Co pomáhá na vlasy

 

Kokosový olej

Na poškozené a lámavé vlasy můžete vyzkoušet masku z kokosového oleje, který stačí ohřát v nádobě s horkou vodou asi na 40ºC, a poté nanést na vlasy. Kokosový olej je velmi oblíbený v Asii, hlavně na Srí Lance, v Indii, nebo v Barmě. Je skvělý proti lámání vlasů i třepení konečků, stejně jako proti jejich vypadávání. V létě má ještě jedno plus – chrání před UV zářením.

 

Domácí masky

-       Na suché, slabé a poškozené vlasy, kterých chybí výživa a hydratace, zkuste zábal ze žloutku a piva, a to v poměru 1 žloutek a 30 ml piva. Nechejte patnáct minut působit, nejlépe pod igelitem, poté smyjte. Pokud vlasům chcete dodat lesk, můžete je po umytí přímo přelít pivem, nechat chvíli působit a opláchnout.

-       Na sluncem poškozené vlasy můžete zkusit i masku z jogurtu a majonézy. Smíchejte bílý jogurt s majonézou, naneste na vlasy, nechejte půl hodiny působit pod igelitem. Poté opláchněte a omyjte vlasy šamponem.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse