vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
První podzimní výpravy do přírody

19. září 2017

První podzimní výpravy do přírody

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: stezka příroda Podzim hrad výlet

preventan-mimiforum-banner

Podzimní příroda má své neopakovatelné kouzlo. Kam se vydat s rodinou, když nám počasí ještě přeje?

Preventan Clasic

·    Cucavé tablety s ovocnou příchutí.
·    Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek.
·    1 tableta obsahuje 1 mg účinné látky ProteQuine® (oligopeptidy, aminokyseliny, nukleotidy).
·    Přípravek je vhodný pro děti od 3 let a dospělé.
·    Především k dlouhodobému užívání.

preventan-clasic

Doplněk stravy

Více ZDE

Příjemné podzimní počasí stále láká k procházkám do přírody. Kam se vydat a naplno si užít krásu podzimní přírody?

 

Hrad Kašperk a okolí

O hradu Kašperk se říká, že je jedním z nejtajemnějších u nás. Zároveň je nejvýše položeným královským hradem – najdete jej na kopci na Šumavě, zhruba tři kilometry od obce Kašperské Hory. Návštěvu tajemného místa tak můžete spojit s krásnou procházkou podzimní krajinou po některé z turistických tras. K vidění jsou dva okruhy. Život na hradě, anebo Stavba hradu, pro děti se pak o sobotách konávají interaktivní prohlídky »Staň se purkrabím, nebo hradní paní«.

www.kasperk.cz

 

Svatý Jan pod Skalou

V Českém krasu najdete místo, o kterém se mluví jako o nejkrásnějším v Čechách. Je to Svatý Jan pod Skalou, jedna z nejmalebnějších obcí vůbec. Je obklopená loukami i lesy na vysokých skalách. Můžete zde navštívit kostel a klášter s poustevníkovou jeskyní, anebo se vydat na vápencovou skalní stěnu, která ční do výšky až 210 m a nabízí nádherný výhled, který na podzim hraje všemi barvami. Za návštěvu stojí i blízký skanzen Solvayovy lomy, kde nechybí ani lomová dráha s vozíky a lokomotivami.

www.svatyjan.cz

 

Finská vysočina

Jedna z nejkrásnějších krajin v naší zemi, které nikdo neřekne jinak než Finská vysočina, se rozkládá kolem Velkého pařezitého rybníku. Hluboké lesy, divoké porosty, močály a rašeliniště totiž nápadně připomínají finskou krajinu a horskou tajgu. Najdete zde i spoustu vzácných rostlin, na které u nás narazíte jen stěží. Za návštěvu stojí i blízký hrad Roštejn s původní gotickou sedmibokou věží, která nabíz krásný výhled po okolí.

 

Stezka Povydří

Jedna z nejkrásnějších tras, jakou můžete v šumavské přírodě absolvovat, vede romantickým údolím říčky Vydry. Nabízí krásnou procházku z Antýglu k Čeňkově pile. Po cestě na vás čeká nejen malebná krajina, ale i Turnerova chata, kde se můžete jak občerstvit, tak si prohlédnout zajímavou výstavu věnované vydře říční. Celá cesta je dlouhá 7,5 km a je tak dobře schůdná, že ji můžete bez problémů absolvovat i s kočárky.

 

Palackého stezka tip-na-vylet-prvni-podzimni-vylety-ii-cz-nahled

Vede nejkrásnějším údolím horské řeky Kamenice, a to až do Tanvaldu. prochází kolem Bozkovských dolomitových jeskyní a přímo pod zříceninou hradu Návarovprochází kolem Bozkovských dolomitových jeskyní a přímo pod zříceninou hradu NávarovCelá trasa měří přes 20 km aprochází kolem Bozkovských dolomitových jeskyní a přímo pod zříceninou hradu Návarovprocházíp prochází kolem Bozkovských dolomitových jeskyní a pod zříceninou hradu Návarov. Samotné jeskyně rozhodně stojí za návštěvu, protože jsou nejdelšími dolomitovými u nás. Jde o národní přírodní památku, kterou ročně navštíví přes 70 000 lidí nejen z naší republiky. Celá trasa Palackého stezky vede ze zastávky Spálov přes Návarov, Haratice a Velké Hamry až do Tanvaldu.

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse