vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
První nápady na adventní tvoření

27. listopadu 2014

První nápady na adventní tvoření

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: sněhulák tvoření svícen Advent kalendář

preventan-mimiforum-banner

Chcete-li děti zapojit do adventních příprav, pak s nimi zkuste něco vytvořit. Třeba drobnosti, které použijete jako originální dekoraci do bytu. 

MaxiCor

· Doplněk stravy.
· MaxiCor® obsahuje v tobolce min. 90% omega – 3 nenasycené mastné kyseliny
· Obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny (ve formě etylesterů) vyrobených čištěním oleje získaných z vybraných druhů mořských ryb.
· Nejdůležitější zástupci:kyselina eikosapentaenová (EPA) 225mg, kyselina dokosahexaenová (DHA) 170 mg. EPA + DHA přispívají k normální činnosti srdce. Příznivého účinku se dosáhne při přijetí 250 mg EPA a DHA denně.

maxicor-novy

Doplněk stravy

Více ZDE

Mikulášské svítí sklenice

Zcela originální svícny nejen pro období kolem Mikuláše.

 

Co je potřeba: menší sklenice (např. o dětské výživy), čajové svíčky, barevné balicí papíry a mašle, lepidlo, zbytky vlny

 

Jak na to: Menší sklenice (bez víček) omyjeme a zbavíme přelepek. Ze zbytků vlny nebo barevných papírů nastříháme vše, čím je budeme zlobit. Na čerta jsou potřeba červené rohy, jazyk a nos, na vlasy stačí kolem hrdla sklenice omotat červenou lesklou stužku a nařasit ji. Ostatní na sklenici nalepíme, aby vznikl obličej. Černé vousy uděláme z papíru či z vlny. Mikuláši vystřihneme červenou čepici, vlasy může tvořit stříbrná mašle či bílá vlna, stejně jakou vousy. Nezapomínáme na oči! Na anděla využijeme zlatou či žlutou a nezapomeneme na hvězdu. Vložíme čajovou svíčku, sklenice a obličeje se krásně rozzáří.

 

Adventní kalendář – ramínko

Skvělý tip na domácí adventní kalendář, který poslouží jako dekorace, navíc jej naplníte drobnostmi či sladkostmi dle libosti.

 

Co je potřeba: dřevěné ramínko na kalhoty, bílý fleece (případně látku – např. prostěradlo) na pytlíčky, červené stužky, červený fleece na hvězdičky, zlat deti-a-rodina-prvni-napady-na-adventni-tvoreni-ii-sxc-nahled ou obrysovou barvu na sklo, dřevěné malé lepící ozdoby /hvězdička, stromeček apod./, akrylová bílá barva, štětce, nůžky, červená bavlnka

 

Jak na to: Z ramínka odstraníme kovový háček, natřeme jej na bílo a dle libosti ozdobíme drobnými dřevěným lepícími dekoracemi. Místo háčku navlečeme červenou stužku na pověšení. Dalších 24 stužek navážeme na ramínko – měly by být v různé délce, pytlíčky by se neměly překrývat. Z bílého fleecu nebo prostěradla vystříháme obdélníky o velikosti cca 10×25 cm, přeložíme napůl, z boků ručně obšijeme červenou bavlnkou. Z červeného fleecu vystříháme hvězdičky, zlatou barvou na ně napíšeme čísla, poté naplníme na pytlíčky a přivážeme na navěšené stužky k ramínku.

 

Kulíšek nejen pro sněhuláky

Hezká zimní ozdoba, kterou můžete pověsit na stromeček, ale také využít jako kulíšek pro sněhuláky z polystyrenových kuliček.

 

Co je potřeba: prázdné roličky od toaletního papíru, zbytky vlny, nůžky, nit či bavlnka

 

Jak na to: Roličku od papírových utěrek nebo toaletního papíru nastříháme na kolečka cca 2 cm široká. Vlnu nastříháme na cca 30 cm délku. Každý proužek ohneme napůl, omotáme kolem papíru a konec provlékneme očkem, které vzniklo při ohnutí. Stejně postupujeme, až omotáme celé kolečko. Všechny navlečené třásně provlékneme do rubu, urovnáme je, vybereme velikost kulíška a nití stáhneme tak, abychom vytvořili bambulku. Je-li moc dlouhá, zastřihneme ji do požadované délky.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse