vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
První jarní výlety

21. března 2014

První jarní výlety

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: jaro hrad děti rodina výlet

preventan-mimiforum-banner

Slunečné jarní počasí přímo láká k výletům do přírody! Vezměte rodinu a vyrazte na procházku, anebo na hrad. Přinášíme několik tipů na příjemné jarní výletování.

Preventan Quattro

  • Doplněk stravy.
  • Cucavé tabletky.
  • Obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek ProteQuine® + 30 mg Laktoferin.
prevetan-quattro

Doplněk stravy

Více ZDE

Arboretum Makču Pikču

Jeden kilometr za obcí Paseka směr Sovinec, po pravé straně před odbočkou na Karlov se nachází originální arboretum, které právě na jaře otevírá své brány. Jde o originální projekt, který se dočkal otevření v roce 2008 na místo lomu a skládky. K vidění jsou tu skalky, jezírka s okrasnými rybami, umělý kaňon a spousta rostlin – skalničky, traviny, kaktusy, palmy, okrasné keře, altánky a další. Zdejší raritou je, že se exotické rostliny nemusejí zalévat. Vlhkost v zemi totiž dobře udržuje vrstva čedičového posypu a rostliny čerpají vláhu dlouhodobě.

 

Boubínská stezka

V samém srdci Šumavy najdete unikání přírodní rezervaci Boubínský prales, největší nedotčenou plochu původního lesa ve střední Evropě. Některé stromy na západním svahu hory Boubín jsou staré až 400 let. Na procházku se nezapomeňte vydat po zdejší naučné stezce, která vede kolem jádra pralesa. Začíná u Boubínského jezírka a prochází několik pásem, která se odlišují mírou, jakou do života lesa zasahoval člověk. Stezka je určena výhradně pro pěší, měří necelé čtyři kilometry a najdete na ní osm zastávkových míst. Nezapomeňte navštívit také rozhlednu na vrcholu Boubínského kopce, která je zároveň nejvýše položenou dřevěnou rozhlednou u nás.

 

Hrad Křivoklát tip-na-vylet-prvni-jarni-vylety-ii-cz-nahled

Jeden z našich nejkrásnějších, nejvýznamnějších a nejstarších královských hradů je otevřený celoročně, ale právě na jaře má neopakovatelné kouzlo. Má bohatou historii, pyšní se nádhernými sbírkami a příběhy mnoha osobností. Oslavil již 900 let od první písemné zmínky. K dispozici jsou dvě prohlídkové trasy a skvělým zážitkem jsou také vycházkové okruhy kolem hradu. Můžete vybírat mezi čtyřmi v délce 3 až 8 km a kochat se nejkrásnějšími vyhlídkami na hrad Křivoklát a jeho okolí.

 

Náš tip:

Nezapomeňte navštívit nedaleký Hamousův statek ve Zbečně. Poznáte zde, jak se kdysi bydlelo, navíc o sobotách bývá součástí zajímavých prohlídek pečení chleba.

 

Hrad Žebrák

Na jižním okraji Křivoklátských lesů, v obci Točník, najdete zříceninu gotického hradu Žebrák, zřejmě nejstaršího šlechtického hradu se dvěma okrouhlými věžemi. Po Václavské přestavbě se z něj stala jedna z nejnádhernějších rezidencí v zemi. Dnes je Žebrák starším spodním hradem největšího českého souhradí a on i jeho malebné okolí rozhodně stojí za návštěvu. Jako většina hradů otevírá i letos své brány 1. dubna a přístupný bude do konce září.

 

Náš tip:

Navštivte také hrad Točník, kde na vás čekají také medvědi, kteří se sem poměrně nedávno nastěhovali. 5. dubna je tu připravena akce Med Dej, na které můžete přivítat jaro nejen s točnickými medvědy.

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse