vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Průjmy na dovolené: Jak na ně vyzrát?

8. července 2014

Průjmy na dovolené: Jak na ně vyzrát?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: průjem prázdniny bakterie dovolená střeva

preventan-mimiforum-banner

Dovolená v zahraničí nepřináší jen samé radosti. Vyskytnout se může i řada zdravotních potíží. Mezi ně patří například cestovní průjmy.

ActiLac Baby

Přípravek byl odborně posouzen Českou pediatrickou společností jako vhodný pro děti od 1 roku.
·    Doplněk stravy.
·    Pro děti již od 1 roku.
·    Bezproblémové užívání u malých dětí (prášková forma).
·    Vhodný jako cestovní balení.
·    Obsahuje vyváženou kombinaci šesti kmenů živých mikroorganismů – laktobacilů a bifidobakterií. Množství těchto bakterií je 2,5×108 cfu/v 1 sáčku (cfu = colony-forming unit, tj. počet životaschopných mikroorganismů).

actilac-baby

Doplněk stravy

 Více ZDE


Mnoho lidí, kteří jezdí na dovolené do teplých krajin, se s ním setkalo. Zatímco u některých rychle odezněl, jiní s ním měli nemalé problémy. Cestovní průjem, který se objevuje nejčastěji 3. a 4. den dovolené a trvá jeden až pět dnů, umí dát pořádně zabrat. Průběh bývá většinou lehčí, ale můžou se objevit i další potíže – bolesti břicha či křeče. Obvyklá je plynatost, nadýmání, pocit nafouknutí. Pokud je průběh vážný, anebo se ve stolici objeví krev, je nezbytná návštěva lékaře. V opačných případech jej zvládnete sami, i když dovolenou znepříjemní.

 

Co stojí za průjmy

O cestovním průjmu mluvíme už při třech a více vodnatých stolicích denně. Některé země jsou střevními potížemi přímo vyhlášené, například Egypt, kde se s ním setkáte pod názvem Faraonova pomsta či v Mexiku se o něm mluví jako o pomstě Montezumově. Za cestovním průjmem stojí nejen bakterie, viry či parazité, ale také další okolní vlivy – například jídlo, a koření, na které nejsme zvyklí či extrémně vysoké teploty v kombinaci s příliš ledovými nápoji. V Egyptě hrozí i při napití se vody z kohoutku, proto se doporučuje čistit zuby balenou vodou, nedávat led do nápojů a ovoce vždy loupat.

 

Jak průjmům předcházet zdravi-a-krasa-prujmy-na-dovolene-ii-sxc-nahled

Abyste průjmům co nejvíce předešla, doporučují lékaři dodržovat pár základních pravidel. Důsledně dbát na hygienu, mýt si často ruce, v afrických zemích pít jen balenou vodu, a tou si také čistit zuby, nedávat si jídlo a pití na ulici. Dát pozor i na zmrzlinu, led v nápojích, u balené vody kontrolovat, zda je uzávěr neporušen. Ve velkých vedrech pozor na příliš chladné nápoje, jako je např. ledová tříšť. Tělo se v horku s tak ledovým nápojem těžko vyrovnává, a může reagovat právě průjmem.

 

Tipy MIMIFORA:

Co dělat, když vás potká průjem

 

-          Užít vhodný lék proti průjmu. Buď ten, který máte s sebou, anebo místní. V případě průjmů v mimoevropských zemích lépe zabírají léky místní výroby. Ať cestujete kamkoli, vždy mějte lék proti průjmu s sebou.

 

-          Užívat probiotika, která pomáhají nastolit rovnováhu ve střevech. Ideálně již před dovolenou, a také během ní.

 

-          Dostatečně pít. Častou chybou je snížení příjmu tekutin, aby průjem přestal. Jenže to je cesta spíše do nemocnice, kde díky dehydrataci můžete skončit na kapačkách.

 

-          Dodržovat dietu. Nejíst dráždivá a mastná jídla, v rámci možností držet dietu. Vhodná je vařená rýže, brambory, ale i starší pečivo, banány, polévky.

 

-          Vydržet, průjem během pár dní odezní. Pokud se však stav horší, anebo se objeví komplikace, vyhledat lékaře.

 

Text: mob

Foto:  Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi
21:25 25.08.2017 - Míla -

Re:

není za co, hlavně at to zvládnete bez problémů a dovča se vydaří 
09:28 21.08.2017 - Raduš -

Bez nadpisu

Díky moc!
17:33 19.08.2017 - Míla -

Re:

seženeš to normálně v lékárně.. kdyby tě zajímalo víc informací, mrkni na enterol.cz
21:53 17.08.2017 - Raduš -

Bez nadpisu

Pravidla znám , mám je pečlivo nastudované Enterol se objednává přes net nebo ho koupím i v lékárně ? Kolik to tak stojí ?
18:55 15.08.2017 - Míla -

Bez nadpisu

myslím že se bát nemusíš, samozřejmě to chápu jako matka od dvou dětí jsem měla taky starost ty probiotika před a na dovolené jsou fajn , hlavně na to můžeš připravit i malé děti my užívali enterol (dávala jsem ho i tří leté dceři ) a obešly jsme se bez problémů Dávali jsme si teda dost pozor na vodu, led, zmrzliny ale to je asi v takové zemi samozřejmostí takže se neboj a pokud by náhodou něco takového nastalo tak skoč do jejich lékárny pro jejich léky ( ty fungují stopro )

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse