vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Provoňte domácnost jarními vůněmi

19. března 2015

Provoňte domácnost jarními vůněmi

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: osvěžovač parfém jaro domácnost vůně

preventan-mimiforum-banner

S jarem přichází i doba na jarní úklid. Po zimě chceme domácnost nejen vyzdobit, ale i provonět, abychom se cítily jako uprostřed přírody. Jde to ale i bez chemie! Zde je několik tipů, jak na to. 

S přicházejícím jarem často přichází na řadu i úklid a čistka v domácnosti. Jak domov provonět vůněmi, aniž byste utrácela peníze za nejrůznější čističe a osvěžovače vzduchu? Zde je několik rad!

 

Dušená pomerančová kůra

Chcete mít jarně provoněný byt? Do hrnce s vodou rozkrájejte pomerančovou kůru a několik hodin ji na mírném plameni duste. Občas dolijte trochu vody. Vaše domácnost získá jarní, a přitom čistě přírodní, vůni.

 

Tip MIMIFORA:

Stejně jako pomeranč můžete povařit i kousky citronu. Domov provoní svěží vůní, navíc i zvlhčí a osvěží vzduch. Pokud citronovou kůrou potřete vnitřek koše či pytle na odpadky, bude se i z něj linout mnohem příjemnější vůně. Využít jde i slupky z dalších citrusů – například z grepu či mandarinky, záleží, jaké aroma upřednostňujete.

 

Vůně při mytí podlah

Aby byt krásně voněl při mytí podlah, nepotřebujete žádné drahé čističe. Při mytí země přidejte do kbelíku s vodou aviváž – nejenže provoní byt, ale podlaha také zůstane déle čistá. Ideální je nějaká se svěží jarní vůní či s vůní hor.

 

Tip MIMIFORA:

Kápnete-li kapku aviváže do nádrže napařovací žehličky, krásně tak provoníte prádlo při žehlení.

 

Kápněte parfém na žárovku

Vůně, kterou máte ráda, se bude šířit po bytě, když na žárovku kápnete váš oblíbený parfém. Pak stačí jen rozsvítit a záhy se začne linout i příjemné aroma. Máte-li ráda vůni vanilky, pak místo parfému kápněte vanilkovou esenci.

 

Tip MIMIFORA:

Byt můžete provonět i ve chvíli, kdy vysáváte. Stačí, když do sáčku vysavače kápnete svůj oblíbený parfém. Podobně funguje i vanilka. Tu můžete vysypat na koberec a vysát. I při dalším luxování se bude z vysavače linout příjemná vůně.

 

Domácí osvěžovač vzduchu zdravi-a-krasa-provonte-domacnost-jarnimi-vunemi-ii-sh-nahled

Vyrobit si můžete i domácí osvěžovač vzduchu. Do sklenice vložte vrstvu čerstvých lístků růží, posolte, opět vložte další vrstvu a pokračujte, než je sklenice plná. Nechejte den odstát. Když pak sklenici otevřete, váš byt to krásně provoní. Vůně může být dost intenzivní, a tak sklenici na noc zavírejte. Pokud patříte mezi alergiky, opatrně vyzkoušejte, zda vám nebude vadit.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
02:09 20.08.2016 - Hance -

jdu

číst rady

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse