banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Prostata: Co jste o ní nevěděla a jak ovlivňuje sex

18. listopadu 2015

Prostata: Co jste o ní nevěděla a jak ovlivňuje sex

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: vztah rakovina močení prostata sex dědičnost

preventan-mimiforum-banner

Jak vypadá prostata, jaký má vliv na močení a jak je tomu s rakovinou prostaty? To vše jsou otázky, které zajímají většinu žen. A my na ně známe odpověď!

ProstaX

·    Čistě přírodní produkt.
·    Určen především pro dospělé muže.
ProstaX® je založen na kombinaci vybraných rostlinných standardizovaných extraktů

prostax-nahled

 

 

 

 

 

 

Doplněk stravy

Více ZDE


 

Prostata: Od kaštanu po broskev

Prostatu tvoří kolem padesáti drobných žlázek. Ty produkují semennou tekutinu, která poskytuje výživu spermiím a zvyšuje jejich životaschopnost. Dodávají ejakulátu 15 až 30 % tekutin. Hmotnost prostaty se během života výrazně mění. Zatímco při narození chlapečka váží od tří do pěti gramů, u dvacetiletého mladíka má dvacet gramů. Hmotnost pak ještě narůstá ve stáří, kdy může dosáhnout váhy 10× větší, až 200 gramů! Zvětšuje se i její objem. V mládí má velikost kaštanu, ve stáří může mít rozměr broskve.

Prostata a močení

Prostata leží těsně pod močovým měchýřem. Prochází jí i močová trubice, kterou jako prstenec obklopuje. Když tedy dojde ke zvětšení prostaty, objeví se potíže s močením. To je i jeden z hlavních příznaků, které mužům dává najevo, že s jejich prostatou není vše v pořádku. Jde hlavně o časté nutkání (včetně noci), přerušované močení, slabý proud a bolest při močení. Může se objevit i náhlý pocit na močení, případně nechtěný únik moči.

Rakovina prostaty se dědí

Rakovina prostaty je třetí nejčastější příčinou úmrtí na zhoubný nádor u nás a čísla nehovoří nijak lichotivě. Každý čerstvě narozený chlapec má zhruba 16 % riziko, že jí onemocní, a 3 % možnost, že na ni zemře. Vědci svorně potvrzují, že se karcinom prostaty dědí. A tak pokud se vyskytne u tří členů rodiny, nebo u tří generací, je riziko onemocnění dokonce 50 %!

Intenzivní sex chrání před rakovinou

Čím častější sex muži mají, tím je menší pravděpodobnost, že onemocní rakovinou prostaty. A nezáleží na tom, zda se uspokojují sami, nebo se milují s partnerkou. U mužů, u nichž došlo k vyvrcholení 21× za měsíc, bylo riziko nižší až o třetinu. Minimální počet zdraví prospěšných ejakulací je pak dvanáct měsíčně, tedy sex zhruba třikrát týdně. Naopak neblahý vliv na rakovinu prostaty má předčasné zahájení milostného života.

Zajímavost MIMIFORA:

Chcete vědět, zda vašemu partnerovi hrozí rakovina prostaty? Podívejte se na jeho prsty! Britští vědci totiž zjistili, že muži, kteří mají ukazovák delší než prsteník, mají výrazně nižší riziko, že je tato zákeřná choroba postihne.

Upozornění MIMIFORA:

Neberte příliš vážně!

Prostata a potíže se sexem

Pokud se objeví problémy s prostatou, bývají často provázeny potížemi s erekcí. V tom případě se muž sexu začne vyhýbat, protože se bojí selhání a milostný život uvadá. Poruchy erekce trápí alespoň občas každého druhého muže nad 35 let. Jen u nás trápí 500 až 800 tisíc mužů. V tomto případě je třeba odhalit problém a začít ho řešit s odborníkem. Pokud muže trápí prostata, sám si nepomůže. Dobrým preventivním opatřením po čtyřicítce je užívání vhodných doplňků stravy zaměřených na prostatu.

 

Text: mob

Foto: Ingimage.com, SXC

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa