vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Prokletá prostata: Poznejte, zda partnerovi hrozí potíže

11. července 2011

Prokletá prostata: Poznejte, zda partnerovi hrozí potíže

Kategorie: , Připojené tagy: plavání aktivity kolektiv prostata muži sex partner potíže kojenec

preventan-mimiforum-banner

Devět mužů z deseti pozná během života problémy s prostatou. A první příznaky se mohou objevit už po třicítce! Nezhoubné zvětšení však může přejít v rakovinu prostaty, a tak je lépe potíže nepodcenit. Jenže to muži často neumějí. A tak je na ženách, aby je ohlídaly!

ProstaX

ProstaX

Doplněk stravy ProstaX pomáhá ovlivnit správnou činnost prostaty i celého močového a pohlavního ústrojí. Pomáhá upravit problémy spojené se zvětšením prostaty, například časté nutkání na močení, ztížené močení, pálení a řezání při močení. Obsahuje unikátní kombinaci rostlinných extraktů, mj. vrbovky malokvěté, slivoně africké, tykve, kopřivy dvoudomé, nebo Serenoa repens, kterou Indiáni kdysi používali jako afrodiziakum, a tak může příznivě ovlivnit i kvalitu milostného života.

Doporučená cena: 241 Kč

Větší či menší problémy s prostatou má během života téměř každý muž. I když je většinou začne trápit v pozdějším věku, první problémy se mohou objevit už po třicítce. Potíž je ale v tom, že muži příznaky většinou ignorují, nechtějí si je přiznat a k lékaři nejdou vůbec. Anebo s jeho návštěvou velmi otálejí – až může být pozdě.

Každý desátý muž má potíže do čtyřicítky

I když se o prostatě většinou mluví jako o nemoci vyššího věku, nemusí to být pravidlem. Zhruba deset procent chlapů může mít první příznaky zbytnělé prostaty do čtyřicítky. Poté už problémy rychle přibývají. V padesáti trápí problémy se zvětšenou prostatou třetinu mužů, v šedesáti letech polovinu mužů a v osmdesáti už s ní má potíž celých 90 % pánů!

Hrozí i riziko rakoviny prostaty

Bohužel to není jen nezhoubné zvětšení prostaty, které mužům s přibývajícím věkem hrozí. Stále roste počet těch, u nichž se objeví rakovina prostaty, která je v současné době jedním ze dvou nejčastějších nádorových onemocnění u mužů (vedle rakoviny plic) a třetí nejčastější příčinnou úmrtí na zhoubné bujení vůbec.

Muži prostatu podceňují, zasáhnout musejí ženy!

A protože ženy jsou mnohem zodpovědnější – a kdyby na muže nedohlédly, kdoví, jak by to s nimi v mnoha ohledech dopadlo – je ideální, když si začnou všímat, zda jejich partnera náhodou problémy s prostatou netrápí. Typické jsou potíže při močení, které nelze přehlédnout (časté močení i v noci, příliš dlouhé močení), navíc se objevují i potíže v milostném životě – ztráta chuti na sex, prudké snížení frekvence apod. Pokud u partnera podobné příznaky pozorujete, je na čase nasadit preventivní opatření (úprava stravy, užívání vhodného doplňku stravy na prostatu apod.), a také ho dostat k doktorovi.

Tipy MIMIFORA

Jak poznáte, že má partner problémy s prostatou

● Má časté nutkání na močení, chodí často močit v noci.

● Močení mu dlouho trvá, protože má problémy s jeho zahájením.

● Močení je slabé, přerušované – můžete to poznat i podle zvuku za dveřmi.

● Mohou se objevit problémy při sexu, ztráta chuti na sex a problémy s erekcí.

Bylinkami na prostatu

Podobně jako ženy absolvují po padesátce preventivní vyšetření na mammografu, měli by i muži navštívit urologa a nechat si udělat test z krve na prostatický antigen (PSA). Ten ukáže, zda se neobjevuje počínající nádorové bujení. Bojovat s prostatou lze i preventivně – úpravou životního stylu a užíváním vhodného přípravku. Z přírodních výtažků, které organismus nijak nezatěžují, se odborníci shodují na příznivém účinku rostliny Serenoa repens, které se také říká pilovitá palma. Působí nejen na prostatu, ale používá se i při problémech s erekcí – je totiž skvělá i jako mírné afrodiziakum. Z dalších bylin je prokázáno příznivé působení vrbovky malokvěté (je vhodná nejen při zlobivé prostatě, ale i při potížích s ledvinami a močovým ústrojím) a slivoně africké.

Zajímavosti MIMIFORA

Jak předcházet problémům s prostatou

● Zařaďte do partnerova jídelníčku dostatek stravy s obsahem vlákniny a zeleniny.

● Na prostatu příznivě působí dostatek rostlinných bílkovin, a tak je dobré jíst luštěniny, kukuřici, dýňová semínka a ořechy.

● Vhodný je i dostatek pohybu, především chůze. Při problémech s prostatou se naopak nedoporučuje jízda na kole.

● Doporučuje se snížit příjem alkoholu, přestat kouřit, omezit kofein, kořeněná jídla, rajčata a sladkosti.

● Ideální je také méně solit a omezit konzumaci tmavého masa, tučného jídla a uzenin.

Text: mob

Foto: XXX

5 Posledních příspěvků v diskusi
21:33 20.09.2017 - jiri72 -

informace

je mozne ze mam prostatu codim casto na zachod nekdy 4×az 5 krat za noc a je lepsi jit na odborne vysetreni a nebo jsi koupit volne dostupne leky dekuji
21:20 17.09.2012 - Šárka -

Bez nadpisu

Mohou muži s nemocnou prostatou zplodit děti?

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse