vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Prodlužování vlasů: Otázky a odpovědi

10. března 2017

Prodlužování vlasů: Otázky a odpovědi

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: mikroring syntetické vlasy lidské vlasy prodlužování keratin vlasy

preventan-mimiforum-banner

Prodlužování vlasů je dnes finančně dostupné, a tak není divu, že se k němu uchyluje stále víc žen. Těm, které vlastní vlasy dlouhé nikdy nenarostou, pomůže splnit si sen a zvýšit sebevědomí. Přinášíme nejčastější otázky a odpovědi o prodloužených vlasech.

Jaký je rozdíl mezi evropskými a asijskými vlasy?

Obecně platí, že evropské vlasy jsou trvanlivější a mohou při správné péči vydržet tři až čtyři roky. Jedinou nevýhodou je vyšší cena. Ta se vám však časem vrátí, protože asijské vlasy mají omezenou trvanlivost. A to, i kdybyste o ně pečovala sebelíp. Jejich výdrž je totiž jen šest měsíců až jeden rok.

Jsou světlé vlasy vždy evropské?

Ne. Z asijských vlasů se připravuje i tzv. evropský typ, a to díky chemickému ztenčení. Navíc se obalují silikonovou vrstvou, která jim dodává dobrý vzhled a lesk. Problém ale je, že vrstvu rychle narušuje časté mytí, fénování, barvení, žehlení, fénování. Velmi brzy se proto vlasy zacuchávají, vypadají nepřirozeně a uměle. Je třeba je vyměnit. Proto je dobré rovnou volit pravé evropské vlasy i za cenu vyšší investice.

Jak se liší pravé lidské a syntetické vlasy?

Syntetické vlasy jsou sice levnější, ale kadeřníci je většinou příliš nedoporučují. I ty sebelepší vypadají uměle, což se projeví po aplikaci – nesplynou totiž přirozeně s vašimi vlasy. Navíc na denním světle je vidět, že nejsou vaše, na rozdíl od lidských, které vypadají velmi důvěryhodně. Syntetické vlasy mají také kratší životnost a ničí je běžná péče – mytí, natáčení, žehlení i kulmování. Jedinou výhodou je nízká cena.

Jaké jsou nejčastější metody prodlužování vlasů?

Na trhu jich existuje celá řada a není vždy lehké se v nich orientovat. K těm nejoblíbenějším stále patří prodloužení keratinem. Jeho výhodou jsou malé a nepříliš viditelné spoje, které jsou zároveň pevné a trvanlivé. Keratin je poměrně šetrný k vašim vlasům, a tak nejsou po sundání zničené a zralé na ostříhání. Lze jej používat opakovaně. Další hojně používanou metodou je mikroring, prodlužování pomocí mikrokroužků, a to buď silikonových, anebo kovových. Provádí se zastudena uzavřením mikrokroužku a je k vlasům šetrné. Spoje však bývají více viditelné a můžete je ve vlasech cítit.

Slyšela jsem o prodlužování vlasů pomocí pásek, co to znamená? zdravi-a-krasa-prodluzovani-vlasu-ii-sh-nahled 

Jde o rychlou a revoluční metodu v prodlužování vlasů a říká se o ní, že je momentálně nejšetrnější na trhu. Velkou výhodou je, že spoje netlačí a jsou téměř neviditelné. Vlasy nevypadávají, a přitom jdou snadno odstranit. PU vlasové pásky jsou k dostání v široké škále druhů a odstínů a mají životnost až jeden rok. Vždy po třech měsících se provádí jejich posunutí. Vlasy se dodávají buď ručně prošívané, anebo zaháčkované, které jsou dražší, ale jejich spoj je téměř neviditelný.

Jsou vlasy Clip in vhodné pro běžné nošení?

Ne. Jsou určeny jen pro zvláštní příležitosti a jejich nasazení zvládnete sama. Jejich výhodou je dobrá životnost, protože je na noc sundáváte a neničíte mytím a fénováním. Je však třeba počítat s tím, že spoje jsou více viditelné, navíc jsou vlasy těžší. Pro denní nošení je kadeřníci nedoporučují.

Je péče o prodloužené vlasy náročná?

Péče o prodloužené vlasy se vůbec nemusíte obávat. Platí, že správně prodloužené vlasy by vás neměly nijak omezovat. Pečujete o ně, jak jste zvyklá a můžete se k nim chovat jako k vlasům svým. Je však třeba dát pozor na zacuchání a případné vytržení spojů. Vlasy je třeba mýt v záklonu a používat vhodný šampon, který vám doporučí kadeřnice. Aby konečky vlasů vypadaly stále zdravě a přirozeně, je třeba o ně pečovat a používat vhodný vlasový olejíček.


Text: mob

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
17:21 02.03.2019 - Terez -

Prodlužování

Hrozně sem si oblíbila ty rychlopásy z Hotstyle..na­sazené mám za dvě tři minuty, jsou super
10:39 24.02.2019 - Radunka -

Re: Re: Hotsytyle

Vážně? Tak to abych vyzkoušela i ten salon někdy..Zatím sem objednala jednu sadu
19:47 20.02.2019 - Ludvíková -

Re: Hotsytyle

Radunko za mě můžu doporučit i salon,já sem tam šla jako úplná amatérka v oblasti prodlužování a ochotně mi se vším poradili,řekli co a jak a mohla sem si i přímo na místě nějaké vlásky od nich koupit
11:55 02.02.2019 - Radunka -

Hotsytyle

Holky díky za doporučení na hotstyle.Pořád projíždím různé eshopy a nevím kde objednat..ale Hotstyle stránky mě zaujaly,mají moc hezké sady a zaujalo mě i to že dávají zdarma clip in sponky k objednávce
22:21 28.10.2018 - Debi -

Hotstyle

Prodlužuji si clip in odtud už téměř rok a jsem spokojená

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse