vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Procházky po lukách, hájích a lesích

13. června 2014

Procházky po lukách, hájích a lesích

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: louka Procházka rodina les výlet

preventan-mimiforum-banner

Chcete-li se odreagovat, odpočinout si a relaxovat, vyrazte na procházku po lukách, lesích a hájích. 

Louky, háje, lesy v pěkném počasí přímo lákají k výletům. Romantická procházka ve dvou, ale i rodinný víkendový výlet. Nevíte-li, kam se za pěknou přírodou vypravit, zde je několik zajímavých tipů.

 

Voděradské bučiny

Kde: Střední Čechy

Nádhernou přírodní rezervaci Voděradské bučiny najdete jen 35 km od Prahy, a tak je ideální pro víkendový výlet. Potoky, studánky, staré vzrostlé stromy, ale i bývalý lom, odkud pochází jeden ze základních kamenů Národního divadla – to vše zde uvidíte. V této oblasti, o které se mluví jako o jedné z nejkrásnějších u nás, nechybí ani naučná stezka.

 

Borecké skály

Kde: Český ráj

Další místo, které stojí za výlet. Přírodní památka Borecké skály se nachází u obce Borek a zdejším skalním městem prochází turistická značená cesta. Jako jediným skalním městem jím protéká stálý vodní tok a za procházku stojí výšina Bor (360 m n.m.), která je pokryta kouzelnými borovými lesy.

 

Finská vysočina

Kde: Vysočina

Jedna z nejkrásnějších krajin v naší zemi, které nikdo neřekne jinak než Finská vysočina, se rozkládá kolem Velkého pařezitého rybníku. Hluboké lesy, divoké porosty, močály a rašeliniště totiž nápadně připomínají finskou krajinu a horskou tajgu. Najdete zde i spoustu vzácných rostlin, na které u nás narazíte i stěží. Výlet do tohoto neobvyklého místa rozhodně stojí za to.

 

Mokré louky

Kde: Třeboňsko

Netradiční lokalita, která za vidění rozhodně stojí. Mokré louky u Třeboně s rašelinným podkladem jsou unikátní především svými památkově chráněnými seníky, kterých je 34. Šlo o původně roubené stavbičky, které v 16. století nechal zřídit Vilém z Rožmberka jako náhradu měšťanům za pozemky, na nichž si vybudovali rybníky. Ukládalo se do nich seno z okolních podmáčených luk a v zimě se odváželo do města. Louky o rozloze 450 ha tvoří několikametrová vrstva rašeliny a přímo vybízí k romantické procházce přírodou.

 

Dobříňský háj

Kde: obec Dobříň, nedaleko Roudnice nad Labem

Přírodní památka, lužní les v údolí řeky Labe Dobříňský háj, nabízí nejen krásnou procházku čistou přírodou, ale k vidění jsou zde památné stromy a řada jiných rostlin. Kromě sněženky, s níž je lokalita proslulá, jsou to například sasanka, dymnivka či křivatec. Vydat se můžete také kolem řeky Labe, a když budete mít štěstí, čekají tu na vás kachny a různí vodní ptáci. Procházka krásnou přírodnou je vhodná pro celou rodinu.

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse