vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Proč se nám na jaře »zapalují lýtka«

31. března 2014

Proč se nám na jaře »zapalují lýtka«

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: lýtka hormon jaro touha sex

preventan-mimiforum-banner

Na jaře máme na sex větší chuť než v zimních měsících. Říká se, že se mnohým »zapalují lýtka«. Co za to může a proč je touha na jaře vyšší než kdy předtím?

UroMax Rapid

·    Doplněk stravy.
·    Unikátní trojkombinace přírodních látek (kanadská brusinka, medvědice lékařská, D-manóza).
·    Patentovaný extrakt z kanadských brusinek – PACranTM.

uromax-rapid

Doplněk stravy

Více ZDE!

Na jaře přichází více tepla, slunce i světla, a s tím i vyšší chuť na sex. Říká se, že se nám v jarních měsících zapalují lýtka. Co za tím stojí a je pravda, že v teplejších měsících máme na sex větší chuť?

 

Za vším stojí hormony

S jarem přichází více světla a slunce, a to v ženském těle zvyšuje hladinu endorfinů a serotoninů. Ty způsobují, že se u něžné polovičky zvedá touha po intimním sblížení, a tím pádem i po sexu. Je tu však ještě jedna věc, která na ženy funguje – viditelné vzrušení mužů. Po zimě totiž ženy odkládají přebytečné vrstvy oblečení, víc se odhalují, a to na muže, které vizuální pohled přivádí do nálady, působí. Do těla se jim vyplavuje více testosteronu a touha je na světě.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Sexu přeje melatonin!

Díky tomu, jak na jaře přibývá světlo a slunce, uvolňuje se do těla také další hormon – melatonin. Je známý také jako spánkový hormon, ale má ještě další funkci. Když se na jaře zvýší jeho hladina, přichází s ní i větší sexuální touha. Podle expertů je to právě melatonin, díky kterému se nám údajně »zapalují lýtka«.

 

Zajímavosti MIMIFORA:

2 další hormony pro větší touhu a lepší sex

-          Fenylethylamin – mluví se o něm jako o hormonu lásky, způsobuje pocit zamilovanosti.

-          Dopamin – vyvolává chuť na sex a zvyšuje milostné opojení při zamilovanosti.

 

Slunce přeje sexu

Příznivý vliv na sexuální choutky na jaře mají i sluneční paprsky. Je totiž jasně prokázáno, že na muže působí vitamin D, který získávají ze slunce. Díky tomu se u nich totiž zvyšuje hladina testosteronu, a tak mají vyšší chuť na sex a jsou v posteli aktivnější. Proto, pokud vámi zmítá touha po sexu, vezměte partnera a vyrazte na dlouhou procházku do přírody.

 

sex-a-vztahy-proc-se-nam-na-jare-zapaluji-lytka-ii-sh-nahled Tip MIMIFORA:

Chcete miminko? Snažte se od března do května!

Toužíte-li po miminku, milujte se v jarních měsících! V březnu, dubnu a květnu jsou muži údajně nejplodnější a mají nejlepší sperma. A právě proto jde o nejvhodnější dobu na snažení se o miminko. Jenže Američané zjistili zajímavou věc – páry, které se intenzivně snažily o dítě, totiž podle nich přiznaly, že na jaře mají mnohem méně sexu, než jindy v roce. A to je škoda, protože jarní období je pro snažení se přímo ideální.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse