vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Problémy s prostatou! Ničí nám vztah!

19. října 2015

Problémy s prostatou! Ničí nám vztah!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: vztah prostata muži

preventan-mimiforum-banner

Problémy s prostatou nemusejí znamenat jen časté močení, ale i konec sexu. Chuť a nálada u mužů mizí, partnerku zanedbávají a ani si neuvědomují, že vlastně ničí vztah!

MaxiCor

· Doplněk stravy.
· MaxiCor® obsahuje v tobolce min. 90% omega – 3 nenasycené mastné kyseliny
· Obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny (ve formě etylesterů) vyrobených čištěním oleje získaných z vybraných druhů mořských ryb.
· Nejdůležitější zástupci:kyselina eikosapentaenová (EPA) 225mg, kyselina dokosahexaenová (DHA) 170 mg. EPA + DHA přispívají k normální činnosti srdce. Příznivého účinku se dosáhne při přijetí 250 mg EPA a DHA denně.

maxicor-novy

Doplněk stravy

Více ZDE

„Partnerovi je padesát a delší dobu ho trápí problémy s prostatou. Musíme jezdit autem, protože pořád potřebuje zastavit – chodí močit snad po půl hodině. Cesta autobusem nepřipadá v úvahu. V noci je nevyspalý, protože neustále vstává a lítá na záchod. Díky tomu je nepříjemný, nevrlý a co hůř – má problémy s erekcí. Proto se mnou nechce spát a totálně nám tak ničí vztah. Jsem už z toho zoufalá. K doktorovi jít odmítá a já nevím, co mám dělat,“ svěřila se čtenářka Lucie (40).

Problém s prostatou zažije většina mužů

Pro muže je téma »prostata« poměrně delikátní záležitost. Jen málokterý nadšeně běží k urologovi a podstoupí ne zrovna příjemné vyšetření. Přitom se jen minimum chlapů problémům zcela vyhne – už před čtyřicítkou prostata trápí asi deset procent mužů a se vzrůstajícím věkem je to jen a jen horší. V padesáti trápí třetinu mužů, v šedesáti polovinu mužů a okolo devadesátky už 90 % pánů!

Potíž s prostatou a žádný sex

Problémy s prostatou se ale nevyplatí podceňovat. Mohou být totiž příznakem počínající rakoviny prostaty, která je jedním ze dvou nejčastějších typů nádorového onemocnění u mužů a třetí příčinou úmrtí na tuto nemoc. V každém případě ale potíže s prostatou mohou být zabijákem vztahu. Jak problémy narůstají, klesá i chuť na sex, objevují se potíže s erekcí, muži jsou podráždění, nepříjemní, mnohdy reagují nepřiměřeně a odtažitě. Partnerky často zanedbávají, a to hlavně v sexu.

Trápí ho prostata! Odnáším to já!

„Je mi pětatřicet, partnerovi o patnáct víc. Nepřipadám si, že bych byla stará, naopak! Mám na sex větší chuť než dřív. Jemže problém je v tom, že partner na milování nemá ani pomyšlení. Má potíže s prostatou, neustále chodí na záchod, strašně dlouho mu to trvá a dosah toalet je jediné, co ho zajímá, ať jsme kdekoli. Prý musí jen do kabinky! Navíc je protivný a všechny jeho nálady odnáším já. Už mě to nebaví, nemám na to sílu. K doktorovi nechce a já stále častěji uvažuji o rozvodu,“ napsala nám podobný příběh čtenářka Leona (35).

Prostata a vztah: Proberte to s ním!

Dostat většinu mužů k lékaři opravdu není jednoduché. Když nepomůžou domluvy, prosby, výhružky, zkouší to mnoho žen lstí – partnera objednají samy a pokusí se ho k doktorovi dostat nenápadně. Pokud vás trápí podobný problém, vezměte partnera na dobrou večeři a víno a zkuste si s ním v klidu promluvit. Řekněte mu, že vám ničí vztah, že takto nemůžete žít. Máte o něj navíc strach, protože mu hrozí rakovina prostaty. Dejte mu potom čas, aby si uvědomil, že to myslíte vážně. A aby sám přišel na to, že chce zachránit vztah i své zdraví.

Tipy MIMIFORA

Řekněte partnerovi, že:

● Výskyt nádorů prostaty u nás prudce stoupá. Ročně je diagnostikován zhruba u 2 850 mužů.

● Zhruba 1 250 mužů ročně u nás rakovině prostaty podlehne.

● Zhoubné i nezhoubné nádory mají šanci na vyléčení, ale důležité je přijít včas.

● Karcinom prostaty se může dědit. Pokud jej máte v rodině, s návštěvou lékaře neotálejte.

Text: lju

Foto: Ingimage.com, SXC

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse