vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Problémy s erekcí: Toto všechno za ně může!

23. března 2016

Problémy s erekcí: Toto všechno za ně může!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: vysoký tlak erekce erotika deprese cukrovka prostata sex stres alkohol potíže

preventan-mimiforum-banner

Problémy s erekcí trápí přes 50 % mužů po čtyřicítce. Jenomže potíž z toho má celý pár, kterému to v posteli přestane klapat. Proto je důležité přijít na to, co za problémy stojí a zasáhnout. Většina z nich se dá léčit a milostný život se tak může vrátit do starých kolejí.

Diskutujte: Jak byste řešila, kdyby měl váš partner dlouhodobé problémy s erekcí?


Každý druhý muž po čtyřicítce má problémy s erekcí, tvrdí statistiky. Z 20 % za vším stojí psychika, ve většině případů jsou však důvody jiné. Pokud se potíže objeví, je třeba přijít na kloub příčině, a tu se pokusit odstranit. Dobrou zprávou je, že 95 % případů je podle odborníků léčitelných. Jenže s muži to není vůbec jednoduché, o problémech se ztopořením své chlouby si většinou povídat nechtějí, a tak je vše těžší, než by se mohlo zdát. Které hlavní důvody tedy mohou za potížemi s erekcí stát a co by vás mělo varovat, abyste příčině přišla na zoubek?

Stres a deprese

Dlouhodobý stres je velmi nepříjemný společník, který může vést k řadě nemocí, ale i k potížím v partnerském vztahu. Je také jednou z možných příčin problémů s erekcí. Odborníci uvádějí, že až 20 % případů mají na svědomí stres a deprese. Je to dáno tím, že v těle vyvolávají napětí, které vede k zúžení cév v penisu. A protože průtok krve je pro erekci nezbytný, je problém rázem na světě.

Co by vás mělo varovat: Kromě problémů s erekcí je partner podrážděný, má problémy se spánkem, je unavený, zrychleně dýchá, je přetížený, má starosti.

Vysoký tlak

Vysoký krevní tlak neboli hypertenze, patří k velmi častým příčinám problémů s erekcí. Pokud se s ním muž potýká delší dobu (a vůbec o tom nemusí vědět), může dojít ke kornatění tepen, a to i těch drobných v penisu. Ty jsou pak zúžené a uvolněné, a proto je mnohem obtížnější jejich naplnění krví, což je pro erekci nezbytné.

Co by vás mělo varovat: Mohou se objevovat bolesti hlavy a na hrudi, potíže se spánkem, únava.

Špatná životospráva sex-a-vztahy-problemy-s-erekci-ii-sh

Pokud jí muž nezdravě, hrozí mu nejen obezita a řada nemocí včetně rakoviny, ale projevit se to může také potížemi s erekcí. Nasycené tuky se totiž usazují ve stěnách cév, a ony usazeniny ucpávají žilky zásobující penis krví. Problémy nastávají i tehdy, když partner pravidelně holduje alkoholu. Jeho konzumace totiž tlumí centrální nervový systém, a tím i potlačuje schopnost rozšíření cév, což je pro erekci nezbytné.

Co by vás mělo varovat: Partner jí nezdravě, pije přesmíru, má nadváhu či je obézní.

Cukrovka

Diabetes patří opět k velmi častým příčinám poruch erekce. Průzkumy dokonce říkají, že u diabetiků (kteří to ani nemusejí vědět), se potíže v sexuální oblasti objevují až o deset let dříve, než u jiných mužů. Cukrovka totiž může vést k poškození nervů, cév a topořivé tkáně, a opět výrazně omezit přítok krve do penisu. Díky tomu je erekce velmi pomalá, je obtížné ji udržet, případně se nedostaví vůbec.

Co by vás mělo varovat: Velká žízeň, únava, hubnutí, zvýšený hlad či záchvaty hladu.

Prostata

Pokud muže začnou trápit problémy s prostatou, velmi často je provázejí i další příznaky – potíže s močením, snížená chuť na sex, ale také problémy s erekcí. Výsledkem toho je, že se muž začne partnerce vyhýbat a stále odbíhá na toaletu močit. Pokud se na příčinu nepřijde a včas se nezasáhne, hrozí v krajním případě i impotence. 

Co by vás mělo varovat: Kromě potíží v sexu se objevuje hlavní symptom, a to potíže s močením – především dlouhé a časté vyprazdňování ve dne i v noci.

MIMIFORUM zjistilo:
Co dalšího může stát za problémy s erekcí

  • Nemoci srdce a cév.

  • Rakovina – především prostaty a tlustého střeva.

  • Roztroušená skleróza.

  • Užívání některých léků.

  • Nemoci ledvin.

  • Kouření.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi
20:08 04.10.2019 - Bonnie -

Bez nadpisu

A ty tobolky od Amante užíváte jak? Ptám se zejména na to, jak dlouho a jak často. Děkuji moc.
08:51 14.03.2017 - Emma -

:)

No, těch přípravků je vážně hodně… Když jsme my řešili problém s erekcí, tak jsme vůbec nevěděli, po čem sáhnout. Nakonec jsme si vybrali Red Power ze supererekce a super. Nemohli jsme si vybrat lépe…Sex několikrát po sobě, paráda 
14:01 08.06.2016 - oldri -

Re: Re: Re: Re:

je tolik že dokonce nevíš co fungujée a co ne. Třeba Erozon max je OK.
14:51 05.06.2016 - Aleksander -

Re: Re: Re:

Tolik? Kolik? Ja asi neznám žadého. Modré pilulky vůbec nefungujou…
10:10 04.06.2016 - Martin -

Re: Re:

To co jsi napsal to je největší blbost kterou lze říct v tvoji situaci. Vždyt' na problemy s erekcí je tolik způsobů :P

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse