vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Problémy po styku: Bolest, pálení, svědění

13. dubna 2016

Problémy po styku: Bolest, pálení, svědění

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: graf vývoj váha svědění pálení bolesti styk sex problémy

preventan-mimiforum-banner

Vaginální mykózy, zánět močových cest, řadu pohlavních nemocí – to vše můžete získat po jedné vášnivé noci. Jaké problémy hrozí nejčastěji a co všechno můžete chytit?

UroMax® RAPID (doplněk stravy) obsahuje trojkombinaci přírodních látek (extrakt z medvědice lékařské, extrakt z kanadské brusinky ve formě patentovaného extraktu PACranTM a D-manóza).

  • Doplněk stravy
  • Pro akutní užívání
  • Brusinky pro správnou funkci močové soustavy
  • Unikátní trojkombinace látek
  • (kanadská brusinka, medvědice lékařská, D-manóza)
  • Patentovaný extrakt z kanadských brusinek – PACranTM

  uromax-rapid-20-tabl-3d-nahled

  Milostný život bohužel nepřináší jen radosti a příjemné prožitky. Pokud máte smůlu, můžete ochutnat i jeho druhou stránku. Po vzrušující noci vás může čekat nepříjemný výtok, pálení, svědění a zčervenání intimních partií, bolesti v podbřišku a další potíže, které svědčí, že jste se s největší pravděpodobností nakazila. Nemusí však hned jít o pohlavní chorobu. Podobně se projevují i vaginální mykózy a záněty močových cest.

  Za vše (ne)může partner

  Všechny potíže nemusí mít nutně na svědomí váš partner, ale sex může k jejich vzniku a rozvoji velkou měrou přispět. Pokud se naruší citlivé poševní prostředí (například zavlečením bakterií z konečníku), může se objevit sice nepříjemná, ale nikoliv nebezpečná vaginální mykóza, nebo se rozvinout zánět močových cest. Ten provází časté nutkání na močení, bolesti v podbřišku, pálení a svědění či tmavá moč. U mykóz se zase objevuje bílý tvarohový výtok, svědění či bolest při styku.

  Co můžete při styku chytit

  Existují však mnohem závažnější choroby, které se mohou objevit po divoké noci. Zde jsou ty hlavní z nich:

  sex-a-vztahy-problemy-po-styku-produkt-2-nahled

  AIDS

  Nejnebezpečnější chorobou je nákaza virem HIV, který následně způsobuje AIDS. Problém je v tom, že nemoc zpočátku probíhá nenápadně a bez příznaků, jen jako lehká chřipka. Vypukne až po delší inkubační době a bohužel ji dodnes nelze vyléčit, pouze zpomalit její průběh. Jedinou ochranu představuje kondom. Pokud jste měla rizikového partnera, můžete si nechat přítomnost viru HIV odhalit speciálním testem z krve. V těhotenství se u žen provádí automaticky.

  Virová hepatitida B, C

  Virová hepatitida, žloutenka typu B, může být také velmi nebezpečná. Získat ji můžete i kontaktem s krví nebo použitím společných hygienických potřeb s nakaženým (např. kartáčkem na zuby). Často se však přenáší právě pohlavním stykem. Příznaky se objevují od šesti týdnů do šesti měsíců po nákaze. A pozor, stykem, ale i líbáním, lze přenést i žloutenku typu C.

  Chlamydie

  Jsou velmi nebezpečné! Pokud se jimi nakazíte, nemoc probíhá zpravidla bez příznaků (jen někdy se objevuje výtok a svědění). Jenže – chlamydiové infekce jsou zrádné a u žen často vedou k neplodnosti. Jejich přítomnost lze odhalit speciálním rozborem krve.

  Genitální bradavice

  Pokud si u svého sexuálního partnera všimnete malých výrůstků na penisu a v okolí, pryč od něj! Pravděpodobně to budou genitální bradavice, které jsou nakažlivé. Vše má na svědomí jeden z lidský papilomavirů HPV, které způsobují i rakovinu děložního čípku. Bradavice sice nebolí, ale jsou velmi nevzhledné a nepříjemné.

  Kapavka

  Myslíte, že vám nehrozí? Tak to jste na omylu. Jde totiž o jednu z nejrozšířenějších sexuálně přenosných chorob na světě. Doprovází ji žlutozelený, jakoby hnisavý výtok, který se objevuje za dva až osm dní po styku. Může se přidat i svědění, stejně jako problémy při močení či horečka. Pokud máte podezření, běžte k lékaři – je třeba nasadit antibiotika.

  Syfilis

  Další poměrně zákeřná choroba, která se dříve nedala léčit a zemřela na ni spousta umělců, skladatelů a bohémů. Dnes se léčí antibiotiky, ale je třeba na ni přijít zavčas, jinak může napadnout centrální nervový systém a být smrtelná. Na rozdíl od kapavky se její příznaky dají zaměnit nebo dokonce přehlédnout. V první fázi se totiž objeví jen nebolestivý vřídek, který časem zmizí. Druhá fáze se pak projevuje vyrážkou a příznaky podobnými chřipce. Třetí fáze je už nebezpečná, protože nemoc napadá nervový systém, vede k demenci a je-li neléčená, i k úmrtí.

  Tipy MIMIFORA

  Jak se vyhnout pohlavním nemocem a dalším potížím?

  ● Používejte kondom. Zvlášť pro náhodné či krátké známosti je nezbytností. Nikdy nevíte, s kolika a jakými ženami spal partner před vámi.

  ● Omezte počet sexuálních partnerů. Své partnery si dobře vybírejte a nežijte příliš promiskuitně. Čím více milenců máte, tím je riziko jakékoliv nákazy vyšší.

  ● Věnujte pozornost hygieně. Občasný výplach pochvy neuškodí, ale neměl by se provádět často. Pořiďte si gely pro intimní partie a po styku se umyjte. Nezapomeňte i na okolí análního otvoru a na hráz. Na toaletě se vždy utírejte zepředu dozadu, jinak si můžete zavléct bakterie z konečníku do poševního prostředí a způsobit si zánět močových cest.

  ● Navštěvujte lékaře. Preventivní prohlídka u vašeho gynekologa jednou ročně by měla být samozřejmostí. Máte-li však jakékoliv potíže, které by mohly značit pohlavní chorobu, vyhledejte ho okamžitě.

  ● Užívejte vhodné potravinové doplňky. Imunitu můžete posílit a riziko zánětů snížit pomocí probiotik. Pokud máte podezření na zánět močových cest, mohou pomoct přírodní tablety s obsahem D-mannosy a brusinek.

  Text: ino

  Foto: XXX

   

  Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

  5 Posledních příspěvků v diskusi

  Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

  Vstoupit do diskuse >>

  Související články a diskuse